Atlantico. Попри те, що в Україні і далі вирують бойові дії, тепер говорять лише про війну в Сирії

02.03.2016 14:00

Atlantico. Попри те, що в Україні і далі вирують бойові дії, тепер говорять лише про війну в Сирії

На думку політолога, конфлікт в Україні, ймовірно, приречений на те, щоб стати "замороженим" і затяжним. "Росія зацікавлена ​​в тому, щоб мати в сусідах українську державу, ослаблену безперервною латентною війною в східних областях. Оскільки НАТО не може втручатися, ситуація буде погіршуватися протягом багатьох років, можливо, навіть десятиліття".

За словами французького політолога Сиріля Бре, викладача паризького Інституту політичних досліджень, київська влада усвідомлює слабкість своєї армії і неможливість проведення внутрішніх реформ, вона також розуміє, що Крим втрачено надовго, пише редакція в матеріалі, опублікованому в газеті Atlantico.

Останнім часом в ЗМІ та політичних дискусіях у Франції і в Європі загалом майже не говорять про конфлікт в Україні, хоча війна там триває і, поза всяким сумнівом, триватиме ще довго. Не треба обманюватися, це не ознака того, що в тому регіоні настав спокій, каже Сиріль Бре: "Навіть після підписання в лютому (минулого року - ред.) Мінських домовленостей істотного зниження напруженості не відзначається".

Політолог назвав причини, через які конфлікт на сході України вже не привертає уваги європейців. "Перша причина - міжнародного характеру: світова політична сцена повністю монополізована сирійським конфліктом. Друга причина пов'язана з еволюцією відносин між Росією і великими західними державами. (...) Російська Федерація перестала бути головною політичною загрозою для Європи, щоб стати справжнім союзником у боротьбі проти джихадизму.

Нарешті, остання причина ослаблення уваги має локальний характер. Внутрішні труднощі режиму в Києві роблять беззастережну підтримку з боку європейців усе більш утрудненою. Уряд Арсенія Яценюка і адміністрація Петра Порошенка не можуть провести через парламент пакет внутрішніх і інституційних законів, що випливають з Мінських домовленостей. Припинення бойових дій з боку сепаратистів було досягнуто в обмін на обіцянку здійснення широкої реформи, яка б гарантувала права мовних меншин і певний ступінь адміністративної автономії східним областям. Але цей процес, що передбачає проведення конституційної реформи, так і не було розпочато. І, як наслідок, європейці перейшли від підтримки України в кризовий період до більш стриманої і критичної позиції. На минулому тижні глави європейських дипломатій нагадали президенту Порошенку про необхідність проведення внутрішніх реформ", - зазначає автор статті.

Нинішній розклад сил у конфлікті на сході країни не на користь України. Армія слабка й дезорганізована. Вона повністю знекровлена. Що стосується росіян, що там ситуація протилежна, оскільки війська, що воюють проти українців, спираються на міцну військову міць. Склад цих військ, каже політолог, важко описати, але відомо, що мова йде про міліційні формування, російські спецпідрозділи, що діють під прикриттям, і найманців.

На думку політолога, ситуація приречена на загнивання. Конфлікт в Україні, ймовірно, приречений на те, щоб стати "замороженим" і затяжним. "Росія зацікавлена ​​в тому, щоб мати в сусідах українську державу, ослаблену безперервною латентною війною в східних областях країни. Оскільки НАТО не може і не повинно втручатися, ситуація буде погіршуватися протягом багатьох років, можливо, навіть десятиліття. (...) Я думаю, що влада Києва усвідомлює слабкість своєї армії і те, що воно опинилася в політичному тупику. Вони знають, що за нинішньому стану справ Крим втрачено надовго", - каже Сиріль Бре.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus