Bild. Нідерланди скасовують угоду України з ЄС

26.10.2016 15:00

Bild. Нідерланди скасовують угоду України з ЄС

Прем'єр-міністр Нідерландів тепер уточнив, що його країна не буде підтримувати угоду про асоціацію між Європейським Союзом і Україною. Угода завжди була "скалкою в оці" для Росії. "Це величезна перемога для Кремля!" - пише журналіст німецького видання, зауважуючи, що "непрямим наслідком" прагнення України до Європи стали "майже 10 тисяч убитих".

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте підтвердив, що його країна не підтримає Угоду про асоціацію України з Євроcоюзом, передає Bild. Отже, після чотирьох років переговорів довкола угоди, якій необхідно отримати одноголосну підтримку всіх членів ЄС, через відмову голландців вона опиняється на межі зриву, пише кореспондент Юліан Репке, зауважуючи, що "непрямим наслідком" прагнення України до Європи стали "майже 10 тисяч убитих". "Це величезна перемога для Кремля!" - пише журналіст.

У 2013 році раптова відмова від угоди тодішнього проросійського українського президента Віктора Януковича призвела до протестів на Майдані. Більш ніж через рік узгоджену з Януковичем угоду за кілька днів до запланованого її підписання відкинуто за наполяганням Москви. Майдан привів до революції в Україні взимку 2014 року, анексії Криму Російською Федерацію, вторгнення на сході України з майже 10 тисячами смертей та (випадкового?) запуску ракети по рейсу MH17 з 298 людьми на борту.

Угода завжди була "скалкою в оці" для Росії. Щоб запобігти її укладенню, Москва змирилася навіть з економічними санкціями.

Відмові Голландії, нагадує автор, передував референдум 6 квітня 2016 року, на якому вирішувалося питання про підтримку Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Велика частина тих, хто прийшов на референдум, проголосувала проти.

Напередодні референдуму російські державні ЗМІ, як нагадує Bild, розгорнули пропагандистську кампанію, яка мала спрямувати думку голландців у бік відхилення зближення з Україною. Зокрема, російський державний телеканал Russia Today шість тижнів до голосування повторював: "Україна з морального і політичного погляду - це чорна діра на межі колапсу". За день до голосування RT написав на своєму сайті, що більшість голландців виступає проти зв'язків між ЄС та Україною.

Ба більше, навіть у день голосування Russia Today намагалася підбурити настрої проти України. "Це не допоможе нормальним українцям": Голландці підозрюють, що Угода Києва з ЄС більш вигідна для сильних гравців, ніж для народу", йшлося в назві статті до відкриття виборчих дільниць.

Голосування 6 квітня пішло на користь супротивників угоди. Та чи була б країна проти без російської кампанії, досі неясно, пише німецька газета.

Незважаючи на те, що 61% учасників референдуму проголосували проти, явка становила лише близько 32%, тобто число противників асоціації - лише 2,5 млн з 16,8-мільйонного населення Голландії. До того ж результати референдуму не є обов'язковими для виконання голландською владою, наголошує автор.

Як підкреслює Репке, "рішення, ухвалене голландським урядом проти України і на користь Росії, є незбагненною суперечністю - надто на тлі інциденту зі знищенням російським комплексом ППО "Бук" пасажирського лайнера Малазійських авіаліній в липні 2014 року". Тоді, пише Bild, "путінські кати вбили 196 голландців - більше, ніж громадян будь-якої іншої країни".

Колишній канадський спостерігач ОБСЄ Майкл Маккей прокоментував рішення Рютте так: "Володимир Путін може вдертися в Європу, вбити 193 голландців на борту MH17 - і при цьому розраховувати, що голландський прем'єр Рютте плюне заради нього на українців. Вау".

Натомість голландський прем'єр-міністр заперечує будь-який можливий зв'язок відмови від Угоди про асоціацію і дослідженням Нідерландів щодо рейсу MH17: "Ні, я хочу, щоб ці дві історії були відокремлені одна від одної. MH17 - це інший і дуже важливий аспект, який не повинен бути пов'язаний з Угодою про асоціацію".

Уряд України сподівається тим часом, що Нідерланди передумають в останню секунду.

Як сказав виданню український посол у Німеччині Андрій Мельник, він сподівається, "що здоровий глузд переважить у Гаазі і що соломонове компромісне рішення з внутрішнього політичного тупика буде знайдено, а це прийнятно не тільки України, а й для Нідерландів та всього ЄС".

"В Україні ми сподіваємося, що поруч з довгоочікуваним зближенням з Європейським Союзом набере чинності Угода про асоціацію. Задля цієї ідеї мільйони українців протестували на Майдані і десятки їх склали свої життя з прапором ЄС в руці на вівтар європейської єдності", - зазначив посол Мельник.

Зокрема, безвізовий режим між Україною і ЄС також важливий для України, нагадав Андрій Мельник: "Ми також очікуємо, що в листопаді ЄС ухвалить остаточне рішення про надання безвізового режиму для українців. Київ має все необхідне - вже виконано дуже жорсткі умови Європейської комісії. Тепер черга за Брюсселем".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus