Brexit: уряду Британії потрібно схвалення парламенту, час передумати є

03.11.2016 14:00

Brexit: уряду Британії потрібно схвалення парламенту, час передумати є

Уряд Великобританії має провести голосування в парламенті і заручитися його підтримкою, перш ніж починати офіційну процедуру виходу з Європейського союзу (Brexit), оголосив у четвер Високий суд Лондона. Прем'єр-міністр Тереза Мей має намір почати цей процес до кінця березня 2017 року згідно з статтею 50 Лісабонського договору, не виносячи питання на розгляд парламенту.

Уряд Великобританії має провести голосування в парламенті і заручитися його підтримкою, перш ніж починати офіційну процедуру виходу з Європейського союзу (Brexit), оголосив у четвер Високий суд Лондона.

Фунт відреагував на ці новини зростанням, тоді як фондовий індекс FTSE 100 перейшов до зниження слідом за акціями експортерів.

Прем'єр-міністр Тереза Мей має намір почати цей процес до кінця березня 2017 року згідно з статтею 50 Лісабонського договору, не виносячи питання на розгляд парламенту.

Швидше за все, тепер справа буде передана до Верховного суду Великобританії, який заздалегідь виділив час на розгляд апеляції - з 5 по 8 грудня, пише The Guardian.

Позов подали підприємець Джина Міллер і перукар Дейр душ Сантуш. Вони стверджували, що їх мета не в тому, щоб звести нанівець результати референдуму, а у виробленні правильного рішення. Суд встав на їх сторону, пославшись на текст договору про Європейський Союз, в якому говориться, що держави можуть вийти з його складу "відповідно до вимог своїх конституцій".

Суд підкреслив, що уряд користується певною свободою в сфері міжнародних відносин саме тому, що повсякденні рішення не роблять істотного впливу на внутрішнє право і законодавство, які може змінювати тільки парламент.

"Якщо буде дано повідомлення відповідно до статті 50, його неминучим наслідком буде зміна внутрішнього права", - заявив у четвер головний суддя Англії та Уельсу Джон Томас. І в разі процедури Brexit саме парламент повинен ініціювати всі формальності, щоб зберегти верховенство законодавчої гілки влади в країні.

Мей наполягала на тому, що результатів референдуму і міністерських повноважень досить для того, щоб активувати 50-ту статтю Лісабонського договору і почати процедуру виходу з ЄС без консультацій з парламентом. Однак суд вирішив, що це не відповідає головному закону країни.

Таким чином, запуск процесу Brexit відкладається на невизначений термін, протягом якого будуть йти парламентські дебати.

Політики відреагували на рішення суду по-різному: консерватори діловито готуються до дебатів, "зелені" вітають "торжество конституції", а лідер британських євроскептиків Партії незалежності Сполученого Королівства (UKIP) Найджел Фарадж побоюється, що всі ті, хто в червні голосував за Brexit, будуть віддані.

Колишній посол Великобританії в ЄС Джон Керр заявив в ефірі ВВС-TV, що Великобританія все ще може змінити своє рішення щодо виходу з ЄС навіть після запуску офіційних переговорів з Європейським Союзом за статтею 50 Лісабонського договору. Про це інформує Reuters.

"Ви можете змінити свою думку в той час, як процес триває", - підкреслив Керр.

За його словами, протягом цього періоду, якщо країна насправді прийме рішення, що не хоче залишати ЄС, то з юридичної точки зору ніхто не має права наполягати на виході.

"Протягом цього періоду, якщо країна прийме рішення, що насправді не хоче виходити (з ЄС - ред.), Всі були б дуже розлючені через марної трати часу", - зазначив Керр. "Вони могли б зажадати політичну ціну, але з юридичної точки зору вони не можуть наполягати на виході", - додав він.

Керр також підкреслив, що в разі, якщо Шотландія проголосує за незалежність, вона, ймовірно, отримає членство в ЄС досить швидко.

Ранее министр иностранных дел Великобритании Борис Джонсон заявил, что его страна не будет затягивать начало процесса выхода из Европейского Союза, предполагая, что правительство официально начнет процедуру выхода из ЕС до мая следующего года. В свою очередь премьер Британии Тереза Мэй заявила, что процесс выхода страны из Евросоюза начнется не позднее конца марта 2017 года.

Проведення повторного голосування в парламенті Британії щодо виходу країни з Європейського Союзу було б неприйнятним. Про це заявив речник британського прем’єр-міністра.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus