Der Spiegel. Навіть адвокат не може говорити про цю справу

28.10.2016 15:00

Der Spiegel. Навіть адвокат не може говорити про цю справу

Ось уже майже чотири тижні український журналіст Роман Сущенко не має можливості контролювати своє життя - його кинули у московську в'язницю, пише німецький журнал. Працівника державного інформагентства "Укрінформ" звинувачують у шпигунстві, за що йому загрожує до 20 років позбавлення волі. В середовищі ЗМІ розцінюють цю справу як спробу залякування.

Ось уже майже чотири тижні український журналіст Роман Сущенко не має можливості контролювати своє життя, пише оглядач німецького журналу Der Spiegel Христина Хебель. Увечері 30 вересня він був заарештований співробітниками ФСБ у центрі Москви. 47-річного журналіста українського державного інформагентства "Укрінформ" звинувачують у шпигунстві, за що йому загрожує до 20 років позбавлення волі.

Арешт журналіста, який протягом шести останніх років працював кореспондентом "Укрінформу" у Франції, "викликає багато запитань, зокрема тому, що російська влада робить суперечливі заяви". Зокрема, російське МЗС стверджує, що у Сущенка немає чинної візи для роботи журналістом. Але вона, як зазначає журнал, і не була потрібна йому для приватного візиту. Адже Сущенко, за інформацією, отриманою від його родини, приїхав у Москву до свого племінника і друзів.

У ФСБ повідомили, що Сущенко, якого, до речі, заарештували вже через кілька годин після приїзду, нібито цілеспрямовано займався збором інформації про "Росгвардію", що є державною таємницею. Також там повідомили, що журналіст нібито є "полковником Головного управління розвідки Міністерства оборони України", що заперечує не тільки сам Сущенко, а й офіційний Київ.

Справа Сущенка викликає занепокоєння в середовищі українських журналістів, які розцінюють її як спробу залякування. Гендиректор "Укрінформу" Олександр Харченко ставить арешт свого співробітника в один ряд зі справами інших українців, засуджених у Росії. Як приклади він називає українську військовослужбовця Надію Савченко, яку обміняли після двох років перебування в тюрмі, а також українського режисера Олега Сенцова, засудженого на 20 років позбавлення волі. Всього, за даними українських правозахисників, в російських в'язницях утримують більш як 20 громадян України. Харченко називає їх "українськими заручниками", яких Росія хоче використовувати проти України.

Водночас розголос у справі Сущенка неможлива. Адвокат заарештованого Марк Фейгін, який захищав опозиціонерів та учасниць панк-групи Pussy Riot, називає процес "секретним", позаяк справа Сущенка, за твердженням влади РФ, "зачіпає державну таємницю". В результаті адвокату для участі в кримінальній справі довелося підписати угоду про нерозголошення.

Тим часом адвокат Сущенка вже знає результат цього процесу. "Романа Сущенка засудять до тюремного терміну і пізніше обміняють", - прогнозує Фейгін, вказуючи на історію з Савченко. Адже в українських в'язницях, як пише Der Spiegel, "перебуває ще близько 150 російських військовослужбовців і співробітників спецслужб", а "журналіст - це хороший об'єкт для обміну".

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus