Die Presse. Перший віце-спікер Верховної Ради: "Санкції ЄС проти Росії працюють"

30.09.2016 19:00

Die Presse. Перший віце-спікер Верховної Ради: "Санкції ЄС проти Росії працюють"

Ірина Геращенко вимагає від Європи продовження політики санкцій і звинувачує Росію в припиненні Мінських переговорів. В інтерв'ю австрійській газеті перший віце-спікер українського парламенту зазначає, що Москва не зацікавлена ​​в стабілізації ситуації на Донбасі. Геращенко виступає за повну реінтеграцію території після її звільнення.

Український політик Ірина Геращенко вимагає від Європи продовження політики санкцій і звинувачує Росію в припиненні Мінських переговорів. В інтерв'ю австрійській Die Presse перший віце-спікер українського парламенту свідчить про те, що хоче повернути довіру жителів Донбасу завдяки проектам з відновлення інфраструктури.

"В Австрії мало відомо про те, які реформи проводить Україна в умовах неперервних воєнних дій: це і реформа армії, і децентралізація влади, і судова реформа. Найголовніше для нас - це безпека. На жаль, мені часто доводиться чути про те, що санкції проти Росії, накладені ЄС, мають бути скасовані, оскільки вони не працюють. Але це не так. Наші втрати скоротилися. У Москви зв'язані руки. Санкції - це інвестиції в мирний процес. Від цього виграє і економіка", - впевнена український політик.

"Москва не зацікавлена ​​в стабілізації ситуації. За даними нейтрального ОБСЄ, умови перемир'я порушуються щодня. Як повідомляє організація, на рахунку проросійських бойовиків до 85% всіх руйнувань. Ми маємо 400 км неконтрольованого кордону, через який надходить зброя. Тому для України важливо відновити прикордонний контроль - ми вимагаємо скликання п'ятої групи в Мінську для обговорення цієї теми", - наголошує Геращенко.

За її словами, європейці хочуть, щоб Київ провів на самопроголошених територіях вибори. "Але хто гарантує безпеку організаторам? Ми хочемо врегулювати конфлікт, а не поставити галочку. Коли будуть виконані попередні умови, тоді буде можливим і голосування в парламенті. Що стосується амністії (якої вимагає друга сторона конфлікту - InoPressa), то вона традиційно проводиться вже після закінчення воєнних дій".

Незважаючи на те, що Москва блокує формат "нормандської четвірки", "нам дещо все ж вдається зробити: це стосується і обміну полоненими, і роботи з розмінування. Нещодавно були позначені три райони, з яких повинні будуть відійти військові з'єднання обох сторін", - зауважує політик.

Ірина Геращенко виступає за повну реінтеграцію території. "Ми хочемо виконувати наші зобов'язання перед громадянами країни - однак та ж таки виплата пенсій можлива тільки на підконтрольній Україні території", - зауважує вона.

Скептичне ставлення жителів Східної України до реінтеграції Геращенко пояснює тим, що "вони живуть в повному інформаційному вакуумі, і кожен день їм розповідаються жахливі історії. А вони хочуть повернутися до того, що було до війни. Коли в регіон повернеться безпека, можна буде налагодити діалог і почати зближення. І це буде початком реінтеграції: комунікація, гуманітарні проекти та відновлення об'єктів інфраструктури".

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus