Die Zeit. Листування донецьких сепаратистів з наставниками з Кремля

29.09.2016 13:00

Die Zeit. Листування донецьких сепаратистів з наставниками з Кремля

На сході України триває війна, вона супроводжується пропагандистським наступом. Відповідно до оприлюдненого німецькими ЗМІ електронного листування, кампанію дискредитації України і Заходу форсує російська сторона. Стежка веде до Кремля. Команда журналістів Die Zeit та телеканалу ZDF опрацьовувала отриману інформацію впродовж кількох місяців.

Проросійські сепаратисти, які контролюють частини Східної України, за завданням консультантів з Москви ведуть пропагандистську кампанію проти київської влади і проти Заходу. Про це стало відомо з оприлюдненого електронного листування, що опинилася в розпорядженні Die Zeit та телеканалу ZDF. Витік інформації в обсязі близько 11 гігабайтів стався з "міністерства інформації" сепаратистів.

"Московські наставники, що керують пропагандистською війною, цілком очевидно, є або представниками білякремлівських кіл, або безпосередньо Адміністрації президента Путіна, який завжди заперечував будь-який вплив Москви на східноукраїнських сепаратистів", - йдеться в статті.

Як повідомляє німецьке видання, "в 41-сторінковому документі, підготовленому російськими консультантами, детально викладається стратегія, дотримуючись якої ЗМІ на підконтрольних сепаратистам територіях повинні дискредитувати законно обрану владу в Києві і таврувати США як призвідника конфлікту в Україні. Крім того, кремлівські наставники настійливо радять створити групу коментаторів, яка б займалася публікацією проросійських постів у таких соціальних медіа, як Facebook. Активна діяльність цієї групи мала створювати враження, що подібним чином думає більшість".

На підставі "донецького досьє" стає ясно, що критично налаштовані журналісти повинні очікувати репресій, йдеться в статті. Так, сепаратисти систематично моніторять міжнародні ЗМІ і складають свої чорні списки - в них потрапили, наприклад, інформагентства Reuters і Associated Press.

Російське посольство в Берліні, зазначає Die Zeit, поки що ніяк не коментує оприлюднену інформацію.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus