Die Zeit. Постачання вугілля в Україні - "справа політичного значення"

28.09.2016 16:00

Die Zeit. Постачання вугілля в Україні - "справа політичного значення"

Коксохімічний завод в Авдіївці - неподалік лінії фронту, що відокремлює від сепаратистів. На відміну від сусіднього Донецька місто - в українських руках. Авдіївку обстрілюють щоночі. Причина, з якої жителі все це терплять, полягає у місцевому коксохімі та його власникові-олігарху, пише в репортажі оглядач німецької газети.

У місті Авдіївка під Донецьком на Донбасі розташований один з найбільших коксохімічних заводів у Європі. "Кожен п'ятий або шостий житель працює на коксохімі, чиї труби і цеху видно здалеку. Але степ, що здається нескінченним, насправді сповнений невидимих ​​кордонів", - пише оглядачка Die Zeit Ютта Зоммербауер в своєму репортажі.

Один з цих кордонів лежить "за яких пару кілометрів на південь від заводу, це лінія фронту з сепаратистами, і там стріляють. Адже новий офіційний режим припинення вогню, який набув чинності з початку вересня, порушується тут щоночі". Один зі свідків нічних "дуелей" - 46-річний по-юначому одягнений директор комбінату, уродженець російського Дагестану Муса Магомедов. Будинок Магомедова - в Донецьку. "Раніше я добирався додому всього за 11 хвилин", - розповідає чоловік. Тепер же для цього йому доводиться перетинати лінію фронту або ж "півдня сидіти в машині і демонструвати сталеві нерви, щоб пройти довгий шлях в об'їзд через всі пропускні пункти". Тож з початку конфлікту Магомедову доводиться жити на території заводу. До речі, робота заводу, як зазначає видання, теж опинилася під загрозою.

Річ у тім, що галузі важкої промисловості на Донбасі сильно залежать одна від одної: вугільні шахти постачають коксохімічні заводи, а ті продають кокс сталеливарним заводам. "Війна зруйнувала цей виробничий цикл: раніше Авдіївський комбінат отримував більшість вугілля з ахметовських шахт у Краснодоні. Тепер же постачання стали нерегулярними, адже Краснодон лежить на територіях, підконтрольних сепаратистам, а залізниця через обстріли постійно виходить з ладу", - продовжує Зоммербауер. В результаті замість українського вугілля тепер закуповується вугілля зі США або Австралії.

Постачання вугілля з сепаратистських територій стали в Україні "справою політичного значення": багато хто обурений тим, що український олігарх Ахметов займається бізнесом по обидва боки фронту. На відміну від інших олігархів його майно не було конфісковано, пише газета.

Магомедов захищає себе від критики: "Наші компанії зареєстровані в Україні і платять податки тут. Наші співробітники отримують зарплату вчасно. І тільки тому, що вони тут, ще не стали біднішими за людей на іншій стороні". Тож не дивно, що співробітники вважають Магомедова своїм покровителем. Він може захистити їх від війни. Єдина річ, утім, йому не до снаги: відсунути фронт.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus