Financial Times. Москва утискає опальних кримськотатарських дисидентів

11.10.2016 17:00

Financial Times. Москва утискає опальних кримськотатарських дисидентів

Запроторення 59-річного Умерова в кримську психіатричну лікарню нагадало кадебешні практики примусового утримання радянських дисидентів у психіатричних лікарнях, пише британське видання. Мішенню утисків окупаційної російської влади Криму стали й інші татарські лідери, а кількох кримських татар заарештували або вбили.

"Відтявши Крим в України і викликавши тим самим засудження всього світу, Росія вирішила, що її правління на півострові - доконаний факт. Вона так переконана в цьому, що спробувала оголосити божевільною людину, яка оскаржувала її твердження, - повідомляє Макс Седдон у Financial Times. - Три тижні протримали цього літа в психіатричній лікарні лідера кримськотатарської опозиції Ільмі Умерова за наказом російських спецслужб. Умови там були такими поганими, що він п'ять днів відмовлявся користуватися ванною кімнатою. Він жив у палаті, де було ще 100 осіб, і замість того щоб митися в душі, обтирався мокрими рушниками, які йому приносили родичі. Лікарі врешті-решт вирішили, що у нього немає психічних проблем, і виписали його".

"Запроторення 59-річного Умерова в кримську психіатричну лікарню номер 1 нагадало кадебешні практики примусового утримання радянських дисидентів у психіатричних лікарнях, - йдеться в статті. - Крім того, це приголомшливий приклад того, що Україна і її західні союзники сприймають як систему репресій на адресу кримськотатарської меншини, яка є корінним народом півострова і становить лише близько десятої частини його більш ніж двомільйонного населення".

"Мішенню утисків стали й інші татарські лідери, - повідомляє Седдон. - Лідеру Меджлісу Рефату Чубарову і його довготривалому номінальному главі Мустафі Джемілєву, відомому колишньому радянському дисиденту, заборонили в'їзд до Криму. Ще кількох кримських татар заарештували або вбили. У відповідь лідери кримських татар домоглися від України накладення торговельного ембарго на півострів торік".

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus