Financial Times. Україна мусить вибрати: продовження прогресу чи дестабілізація і ризик

11.10.2016 19:00

Financial Times. Україна мусить вибрати: продовження прогресу чи дестабілізація і ризик

Інвестори, які вклали гроші в українські активи, були винагороджені - економічні показники у країні поліпшилися. Тепер питання в тому, чи може твердий прогрес тривати і привести до ще більшого зростання активів, чи ж Україна увійде у складну і небезпечну фазу, яка може перешкодити відновленню її економіки, пише британське ділове видання.

"Інвестори, які вклали гроші в українські активи, були винагороджені в зв'язку з поліпшенням економічних показників у країні, - повідомляє в Financial Times старший партнер московської консалтингової фірми Macro-Advisory Кріс Уїфер і наводить статистичні дані про зростання української економіки. - Тепер питання в тому, чи може твердий прогрес, досягнутий українською економікою за останні 12 місяців, продовжитися і привести до ще більшого зростання активів, чи ж Україна увійде в більш складну і небезпечну фазу, яка може перешкодити відновленню її економіки і знову викликати в інвесторів уявлення, що ризикованість вкладень в неї підвищилася".

На думку журналіста, найбільшими ускладненнями загрожує все сильніше невдоволення суспільства режимом економії - зокрема, подвоєнням тарифів на газ. У статті йдеться про те, що наприкінці жовтня або в листопаді, коли прийдуть перші рахунки за новими тарифами, опозиційні партії планують провести масові протести, і опитування громадської думки показують, що у цих акцій може виявитися багато прихильників. Опитування показують також, що правляча коаліція на чолі з Порошенком втрачає прихильників. Якби цими вихідними пройшло голосування, Юлія Тимошенко отримала б більшість голосів на президентських виборах, а її партія "Батьківщина" - більшість місць у Раді. Уїфер припускає, що опозиція буде домагатися дострокових виборів наступної весни, і протести проти зростання цін на комунальні послуги можуть стати каталізатором цього процесу.

"Звичайно, перший шлях, по якому український уряд може піти від протестів і дочасних виборів - зробити так, щоб у його кампанії по боротьбі з корупцією в державному секторі з'явилися результати. Інший шлях - показати, що результати дають заходи економії. Для цього буде важливим повернутися в графік виконання програми МВФ, - йдеться в статті. - Виконання умов відновлення графіка виплат багато в чому залежатиме від того, як буде використовуватися інформація, зібрана в новій електронній системі звітності, яка в рамках зусиль у боротьбі з корупцією вимагає від усіх державних чиновників і держслужбовців відкрито декларувати свої доходи і активи. (...) Демонстрація ефективного впровадження [зазначеної системи] не тільки забезпечить київському уряду подальші своєчасні виплати від МВФ, а й позбавить опозицію хоча б частини приводів до атаки".

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus