Foreign Policy. Трамп виявив Україні холодний прийом у Нью-Йорку

21.09.2016 17:00

Foreign Policy. Трамп виявив Україні холодний прийом у Нью-Йорку

Штаб Трампа не відповів на запрошення на зустріч з Порошенком. Нью-йоркський бізнесмен, чий готель височить над будівлею ООН, де зібралися нині світові лідери, змусив багатьох з подивом підняти брови і пробудив тривогу у всьому світі своїми суперечливими чи провокаційними заявами в сфері зовнішньої політики, але найсильніше - в Україні, пише видання.

"Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп, який дратує українських громадських діячів і державних чиновників своїми похвалами на адресу російського президента Володимира Путіна і промосковськими поглядами на анексію Криму і війну на сході України, вже має напружені відносини з Києвом", - пише Foreign Policy.

"Тепер же, отримавши запрошення на зустріч з українським президентом Петром Порошенком на полях Генасамблеї ООН на цьому тижні, передвиборний штаб Трампа навіть не утруднив себе відправити Києву відповідь", - йдеться в статті.

"Офіційний представник української президентської адміністрації повідомив Foreign Policy, що і до Трампа, і до його суперниці від Демократичної партії, Хілларі Клінтон, звернулися з пропозицією зустрітися з Порошенком. За словами цього чиновника, тільки Клінтон погодилася і провела цю зустріч в понеділок. Штаб Трампа не дав чіткої відповіді", - повідомляє видання.

Клінтон і Порошенко обговорили важливість продовження санкцій, запроваджених проти Москви після вторгнення Росії до Криму і його анексії в 2014 році, пишуть автори статті.

"Нью-йоркський бізнесмен, чий готель височить над будівлею ООН, де зібралися на цьому тижні світові лідери, змусив багатьох з подивом підняти брови і пробудив тривогу у всьому світі своїми суперечливими або провокаційними заявами в сфері зовнішньої політики, але найсильніше - в Україні", - стверджують журналісти.

В інтерв'ю Джорджу Стефанопулосу на каналі ABC News наприкінці липня Трамп заявив, що Путін "не збирається втручатися в Україну", а на репліку ведучого, що Путін "вже там", відповів: "Добре, ну, він там у деякому роді, але я ще не там".

"Ці коментарі викликали повсюдну критику в США, і Трамп пізніше прояснив у Twitter свої плутані заяви: мовляв, він мав на увазі, що Путін не вступить в Україну знову, якщо він буде президентом", - йдеться в статті.

Посол України в Вашингтоні Валерій Чалий заявив тоді Foreign Policy, що коментарі Трампа викликали в Києві побоювання, що якщо його буде обрано, то він змінить політику США щодо його країні, більш тісно співпрацюючи з Москвою, і "відкриє скриньку Пандори, створивши ще більшу нестабільність у світі".

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus