Frankfurter Allgemeine. Німецькі політики борються за прихильність Путіна

22.09.2016 18:00

Frankfurter Allgemeine. Німецькі політики борються за прихильність Путіна

Політики з Берліна і Мюнхена воліють уникати відомих "полів конфліктів", коли вони відвідують Путіна, і прагнуть стати частиною його вистави. Слідом за Зеехофером, Шмідтом і Штайнмаєром цієї середи прибув Зігмар Габріель. Візити німецьких політиків до Росії лише зміцнюють позиції Путіна, зауважує у коментарі редактор видання.

Візити німецьких політиків до Росії "часто відбуваються за однією простою схемою", пише Фрідріх Шмідт на сторінках німецької газети Frankfurter Allgemeine. Вони кажуть "про діалог у важкі часи, переговори, які не перериваються, а також про спільні інтереси, і вже потім вони нахвалюють себе в ролі послів доброї волі". Але таким чином "гості лише зміцнюють позиції Путіна, який веде то більш явну, то більш приховану війну з Заходом на багатьох фронтах. Тисячі смертей в Україні, касетні бомби проти сирійських лікарень і хакерські атаки не заважають зустрічам відвідувачів з Берліна чи Баварії з Путіним. Цим вони послаблюють демократичну систему, для якої Путін становить загрозу", підкреслює автор.

"Всі ці банальні фрази повторяться на нинішньому тижні, адже міністр економіки Німеччини Габріель знову приїхав до Москви, причому цього разу - з економічною делегацією", - зазначає журналіст, нагадуючи про те, що під час свого нещодавнього візиту минулої осені голова СДПН говорив, що йому "геть незрозуміло", що могло так роз'єднати Німеччину і Росію, які ще в 2000 році мали "чудові стосунки". Також Габріель висловлювався за поступове ослаблення санкцій. У такому ж ключі, до речі, в Москві в лютому висловлювався і прем'єр-міністр Баварії.

А в липні міністр сільського господарства ФРН Шмідт під час візиту до російської столиці агітував за "нове зближення" і повернення німецької молочної продукції на російський ринок. Тоді Шмідт запропонував тезу "Сир замість кризи" і позував перед камерами разом зі своїм російським колегою Ткачовим, чию сім'ю, до речі, фермери з півдня Росії звинувачують в санкціонованому владою захопленні землі. У серпні ж, коли Путін і його підопічний Асад допускали знищення лікарень в Алеппо, глава німецького МЗС Штайнмаєр у своїй промові, яку він виголосив у Єкатеринбурзі, занурювався в мрії про відбудову Сирії, в якій Німеччина і Росія співпрацювали б "пліч-о-пліч".

Ба більше, Штайнмаєр за цих обставин закликав не тільки до діалогу, а й до "подвійного діалогу". Були навіть слова "Україна" і "Крим". Полів конфлікту надійно уникали німецькі гастролери у Росії. Залишалися ввічливими, навіть коли російські господарі у свою чергу багатослівно звинувачували Захід.

"У Москві таких лагідних відвідувачів виставляють як доказ того, що Росія не ізольована, а сам Захід розколотий і що все повертається до добрих стосунків без будь-яких поступок з боку Росії. Крім того, багато гостей починають підспівувати московські пісні про те, що західні санкції нібито не дали жодного ефекту", - зазначає Шмідт.

Проте ніхто не знає, який курс Путін надав би своєму вторгненню в Україну, якби Захід геть не відреагував би. Там вважають, що Путін показує засвоєні ним важливі уроки дитинства: ленінградська вулиця навчила його, "коли боротьба неминуча, то треба вдарити першим". Але нащо бити, коли ви можете зробити вашого опонента слухняним - він також має свої слабкі сторони? Тому-то Німеччині нагадують про її провину у вторгненні до Радянського Союзу.

Звісно, Путін знає, що Берлін і Брюссель не змінять своєї політики, втім, якщо гості очікують користі від додаткових послуг, то можуть стати йому в пригоді. Вони, ймовірно, заохочуватимуть його сподівання, що канцлер Меркель стає самотньою у своєму твердому ставлення щодо війни в Україні. Навіть другі Мінські домовленості стали можливими тільки під тиском надійної сили: американської погрози озброїти Україну.

"Але подібне німецьке дефіле викликає зловісний ефект не тільки в Росії, - робить висновок Шмідт. - Такі гості, що уникають згадувати про російські порушення, створюють у німців картинку німецько-російського співіснування, яке могло б бути гармонійним і мирним, якби не було настирливих порушників спокою на кшталт норовливих українців, підлих американців і західних ЗМІ, які пишуть про заохочувані російською державою допінг і корупцію. Тобто німецькі демократи недооцінюють лідера, який становить загрозу для їхньої ж демократії. Зеехофер, Габріель і всі решта повинні поміркувати над питанням, чи справді вони отримують користь від своїх хороших промов. І якщо так, то якою ціною".

Також на цю тему:

Віталій Портников Габріель прибув невчасно

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus