Frankfurter Allgemeine. Витік даних демонструє путінську пропагандистську стратегію

05.10.2016 15:00

Frankfurter Allgemeine. Витік даних демонструє путінську пропагандистську стратегію

Частиною стратегії є також залякування журналістів. Новий документальний фільм німецького телеканалу ZDF показує на основі витоку даних нові деталі інформаційної війни Кремля. Викрито його "темники" журналістам ОРДО/ОРЛО, що уряд України слід називати тільки "хунтою, яка встановила терористичну владу".

Про російські маніпуляції в мас-медіа відомо багато. Новий документальний фільм німецького телеканалу ZDF показує на основі витоку даних нові деталі і представляє нового, досі невідомого "актора" в путінській мережі мас-медіа, пише Ребекка Барт на сторінках німецької газети Frankfurter Allgemeine.

Журналісти програми Frontal 21 спираються на витік даних зі сходу України. Так, на початку червня імовірно проукраїнські активісти виклали в інтернет величезний масив інформації - всього 11 гігабайтів. З-поміж оприлюднених даних виявилося переважно електронне листування "російського міністра інформації" (так у тексті; мається на увазі "міністр інформації ДНР" - InoPressa) Олени Нікітіної та її радників. Всього було проаналізовано 10 тисяч електронних листів.

Зокрема, серед документів опинився 41-сторінковий документ, в якому сепаратистам давалися інструкції з приводу того, як їм слід висвітлювати війну на Донбасі, а також рекомендації називати український уряд "хунтою", яка "встановила в країні терористичну владу".

Також завдяки витоку авторам документального фільму вдалося викрити досі невідомого "актора" пропагандистської мережі - Олександра Казакова. Проросійські і сепаратистські ЗМІ, за даними Frontal 21, завжди представляють його кимось на кшталт політолога. Однак насправді він обіймає посаду віце-президента "Центру політичної кон'юнктури", тобто консалтингової компанії, в керівництві якої сидять наближені Володимира Путіна. Крім того, компанія досить часто отримує державні замовлення. Як зазначають автори документального фільму, в особі Казакова проглядається зв'язок з Путіним ще й тому, що в листуванні зустрічається скорочення "АП", що означає "адміністрація президента".

Російська машина пропаганди на повну силу працює в Європі. Одним з акторів її мережі є Володимир Якунін, колишній президент державної російської залізниці "РЖД". Він представив у липні в Берліні новий фонд "Діалог цивілізацій". "Світ повинен прямувати не до конфронтації, а до діалогу", зазначив Якунін на презентації фонду. Але в іншому місці, на конференції "Світ з Росією", яку провів правий журнал Compact, він попередив про "втрату ідентичності" через потік іммігрантів до Європи.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus