Frankfurter Rundschau. Марш Тимошенко до влади

11.10.2016 12:00

Frankfurter Rundschau. Марш Тимошенко до влади

Колишня українська прем'єрка Юлія Тимошенко хоче знову правити в Києві. Для цього їм потрібні дострокові парламентські вибори - які може призначити тільки її конкурент президент Порошенко. Як пише німецьке видання, відсидівши у в'язниці, нині озлоблена Тимошенко вперто працює - вона прагне повернутися на вершину влади.

Після звільнення з в'язниці на початку 2014 року "колишній український прем'єр-міністр Юлія Тимошенко відчайдушно бореться за повернення на саму верхівку" політики, пише німецька газета Frankfurter Rundschau.

Але шлях цей тернистий: з великими труднощами партії Тимошенко "Батьківщина" вдалося "перестрибнути" 5-відсотковий бар'єр на виборах до Верховної Ради в 2014 році. Відтоді популярність Тимошенко зростає, а її амбіції непохитні, йдеться в статті. На тлі тяжкої ситуації в економіці України 55-річна Тимошенко "невпинно йде до своєї проміжної мети - нових виборів".

У політичній боротьбі Тимошенко насамперед намагається набрати очки критикою завищених тарифів на електроенергію. Наприклад, після поїздки до Львова Тимошенко говорила з трибуни Верховної Ради про розпач і сльози людей. Каже, в усьому винна угода з МВФ, яка зобов'язала Україну запровадити ринкові ціни.

Та хоч як би там було, але опозиційна робота Тимошенко, продовжує кореспондент, "дає результат: в середині президентського терміну Порошенка Тимошенко стала для нього справжньою проблемою". Її партія "Батьківщина", за всіма опитуваннями, зуміла подвоїти свої рейтинги, і в разі можливих нових президентських виборів "українці радше віддадуть перевагу їй, аніж нинішньому главі держави".

Тимошенко, за її власними словами, "веде особисту війну з усією системою", і цю війну вона хоче виграти. Заради цього вона навіть вступила в союз з депутатами, які залишилися вірними екс-президенту Віктору Януковичу, який втік до Росії. Метою Тимошенко, як пишуть українські ЗМІ, були дострокові вибори до Верховної Ради, від яких виграли б обидві сторони. Навесні Тимошенко, вийшовши із союзу з провладною партією, намагалася розвалити коаліцію. Але Порошенко зумів запобігти перевиборам заміною прем'єра Яценюка на свого кандидата Володимира Гройсмана. Нині Гройсман очолює уряд меншості, і під час кожного голосування в Раді коаліції доводиться боротися за додаткові голоси.

З цієї причини Тимошенко робить ставку на провал 38-річного Гройсмана і хоче скористатися все сильнішими протестними настроями в Україні зі своєю метою. Приводом можуть стати вже листопадові рахунки за опалення, адже після кількох збільшень тарифів багато українців виявилися не в змозі їх оплачувати, йдеться в статті.

Також на руку Тимошенко грає намір уряду скоротити соціальну допомогу, що також є вибухонебезпечним. Рішення про перевибори може ухвалити тільки президент, але у Порошенка немає жодної зацікавленості допомагати своїй суперниці, додає Frankfurter Rundschau.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus