Handelsblatt. Військовополонені Криму

24.10.2016 14:00

Handelsblatt. Військовополонені Криму

Мінські домовленості мали вирішити питання військовополонених: всіх їх домовилися звільнити, однак обидві сторони і далі утримують людей, йдеться в матеріалі німецької ділової газети. Наприклад, український солдат Олександр Лазаренко потрапив у полон за три дні до підписання "Мінська", але його дружина чекає його з полону досі.

Мінські домовленості мали вирішити таке питання конфлікту в Україні, як військовополонені: всіх їх домовилися звільнити, однак обидві сторони і далі утримують людей, йдеться в матеріалі німецької ділової газети Handelsblatt. Наприклад, український солдат Олександр Лазаренко потрапив у полон за три дні до підписання "Мінська", але його дружина чекає його з полону досі.

Правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watch звинувачують сторони конфлікту в арештах цивільних осіб, причому їх місяцями тримають в тюрмах, існування яких офіційно не визнається.

"Після "Мінська" полонені стали інструментом політичної боротьби, і до них ставляться як до політичного товару", - каже дружина військовослужбовця Лазаренка.

Коли Лазаренкові нарешті дозволили зателефонувати дружині, він сказав їй, що козаки тримали його в підвалі без вікон, де можна лежати хіба що тільки на картопляних мішках. Його й інших ув'язнених побито. Вони мусять харчуватися залишками їжі, зазнався він їй. "Саша просто перестав існувати", каже його дружина.

Хоча кількість українських полонених оскаржується, ясно, що темп їх звільнення значно знизився. Як зазначає видання, з моменту підписання Мінських домовленостей в лютому 2015 року було звільнено всього 83 українця, в поточному році - тільки 12. До підписання "Мінська" було передано значно більше військовополонених. За словами радника РНБО України Юрія Тандіта, з початку боїв на Донбасі в квітні 2014 року була знайдено і звільнено 3080 українських військовополонених.

Нині Україна заявляє, що 112 військовослужбовців утримуються в полоні у сепаратистів. Ті ж вказують вдвічі меншу цифру: за інформацією першого віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко, сепаратисти заявляють про 47 полонених. "Де знаходяться інші військовополонені, ми не знаємо", - зазначає Геращенко. Представники сепаратистів у вересні домовилися з Україною про видачу 47 полонених. Україна, в свою чергу, віддає 618 полонених, йдеться в статті.

Але ким є ці 618 осіб, невідомо, пише кореспондент. Як заявив агентству Associated Press військовий представник сепаратистів Едуард Басурін, українська влада утримує 962 людини зі сходу України, з яких 316 брали участь у бойових діях, а решта є "політичними ув'язненими" або цивільними, ніяк не пов'язаними з конфліктом.

Український політолог Вадим Карасьов припускає, що багато хто із затриманих українською владою справді не є бойовиком. "Київ намагається підвищити свою вагу на переговорах за рахунок кількості полонених сепаратистів, - каже він. - Найчастіше в цю категорію потрапляють просто незадоволені громадяни, які потім пропонуються для обміну".

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus