InoPressa. Алеппо сьогодні - "головний приз" сирійської війни

03.10.2016 16:00

InoPressa. Алеппо сьогодні - "головний приз" сирійської війни

Після російських бомбардувань Асад може захопити Алеппо, вперше визнали США. Росія веде цинічну війну під виглядом миротворця, - і не натрапляє на відсіч ані на Заході, ані вдома, критикують ЗМІ. Поміркованої опозиції може справді не залишитися, і "м'ясник-президент" постане єдиним оплотом боротьби з джихадизмом.

Після російських бомбардувань Асад може захопити Алеппо, вперше визнали США. Росія веде цинічну війну під виглядом миротворця, - і не натрапляє на відсіч ані на Заході, ані вдома, критикують ЗМІ. Москва і режим застосовують "жорстоку тактику радикалізації", каже експерт. Поміркованої опозиції може справді не залишитися, і "м'ясник-президент" постане єдиним оплотом боротьби з джихадизмом.

"Через два тижні найжорстокіших авіаударів за всю п'ятирічну війну в Сирії урядові війська в неділю просунулися в контрольовану повстанцями східну частину міста Алеппо, - повідомляють кореспонденти Financial Times. - Удари по опозиційних районах Алеппо розбили лікарні, об'єкти водо- і електропостачання. За словами повстанців, Росія і Сирія ведуть кампанію зі знищення інфраструктури, щоб зробити нестерпним життя мирних жителів і послабити їхню здатність до опору".

"Алеппо розділено між опозиційними військами і режимом, який тримає в облозі контрольовані повстанцями райони", - нагадують журналісти. Алеппо сприймають як найбільший політичний та військовий трофей цієї війни. "Якщо Асад зможе захопити місто, в його руках опиниться контроль за всіма найбільшими містами Сирії, і він зможе перетворити заколот проти свого правління на залишкові заворушення", - йдеться в статті.

Повстанці стверджують, що вони не отримали змоги почати поступове відокремлення від джихадистів до перемир'я. Вони попереджають, що наступ на Алеппо лише ускладнить боротьбу з радикальними джихадистами і послабить західні зусилля у боротьбі з "Ісламською державою" та подібними угрупованнями.

"Американські чиновники побоюються, що підтримувані США повстанці, покинуті напризволяще, можуть все частіше звертатися по допомогу до джихадистських угруповань у дусі "Аль-Каїди", - пише The Daily Beast.

"Падіння районів східного Алеппо, підконтрольних повстанцям, може означати зміцнення позицій не тільки президента Асада, а й радикальних терористичних угруповань - останніх із опозиційних сил, які зберегли дієздатність", - йдеться в статті.

"Повстанці досі були готові підкорятися коаліції. Але скільки вони зможуть витримувати [російський] наступ?" - ставить питання один з американських чиновників.

Якщо це станеться, то підтвердить давню російську аргументацію, що підтримувані США повстанці нібито не помірковані, а радикальні елементи, які прагнуть знищити Сирію. Можливо, мета запеклого наступу Росії в Алеппо - змусити ці угруповання приєднатися до більш радикальних елементів.

Російська сторона і режим застосовують "жорстоку тактику радикалізації протилежної сторони. І це, як видається, робиться навмисне, а не помилково", зауважує Давид Гартенштейн-Росс, старший науковий співробітник Фонду захисту демократії (Вашингтон).

За словами офіційних осіб США, режим і Росія тепер використовують протибункерні авіабомби на додачу до запалювальних бомб і хімічної зброї, при цьому бомбардувань зазнають лікарні, гуманітарні працівники, запаси води і продовольства, пише видання.

У четвер офіційні особи США вперше допустили, що східний Алеппо може перейти в руки режиму через кілька тижнів. "Можна без багато чого прожити, але не без води", - пояснив The Daily Beast один співробітник Міністерства оборони США.

Американські чиновники зараз розглядають різні варіанти щодо східного Алеппо. Обговорення поки що йде на штабному рівні, та з кожним днем ​​повітряних бомбардувань під керівництвом Росії ці можливості зменшуються, визнають джерела. Ясно одне: воєнне втручання не розглядається.

"Якщо східний Алеппо впаде, це стане, м'яко кажучи, величезним провалом", - визнав другий американський чиновник, що поговорив із журналісткою.

Рік тому Росія почала воєнну кампанію в Сирії. Відтоді вона веде цинічну і жорстоку війну, зображуючи із себе миротворця, - і не натрапляє на опір Заходу, пишуть на сайті Die Zeit один із засновників німецько-сирійської ініціативи Adopt a Revolution Еліас Перабо і журналіст Ян-Ніклас Кнівела.

"З початку інтервенції Росія систематично рівняє із землею об'єкти цивільної та медичної інфраструктури, без докорів сумління застосовуючи заборонену в усьому світі зброю, сприяючи подальшій радикалізації повстанців і прикриваючи спину диктатору Асаду", - йдеться в статті.

"Навіть якщо брати до уваги тільки заявлені напоказ цілі Росії, за винятком блискуче інсценованої перемоги над бойовиками "ІДІЛ" у Пальмірі, у "війні з тероризмом" Росія може показати лише скромні успіхи, - пишуть автори. - Москва хотіла домогтися від режиму Асада припинення використання проти цивільного населення заборонених касетних бомб, зробити низку серйозних кроків у переговорах про формування перехідного уряду і забезпечити можливість доступу гуманітарних вантажів до окупованих районах - від цих обіцянок через рік не залишилося геть нічого".

Через російську інтервенцію Асад має змогу вдатися до одного зі своїх найжорстокіших методів - голоду. На тлі малоефективних дій ООН і жорстокості режиму Асада і Росії джихадистам вдається приміряти на себе роль єдиних захисників мирного населення.

Сирійський конфлікт, переконані Перабо і Кнівела, потребує міжнародного рішення. Мабуть, політична воля Москви була спрямована не на мирне врегулювання або хоча б скорочення страждань мирних сирійців, а на розширення власної влади на міжнародній арені. Кремль вправно зумів, виступаючи як підбурювач війни, виставити себе в ролі миротворця.

А Захід протягом року лише підіграє Москві, обурюються автори. Ба більше, віце-канцлер Німеччини Зігмар Габріель, "не зважаючи на всі воєнні злочини Кремля в Сирії, недавно виступав за ослаблення антиросійських санкцій, накладених після анексії Криму".

"Німеччина й ЄС і на другий рік російської військової операції в Сирії можуть і далі сподіватися на "відповідальне міжнародне партнерство з Росією", припускаючи, що це - правильний шлях на шляху до миру в Сирії. Але кадри палахкотіння Алеппо повинні переконати, що для такого припущення немає жодних підстав, і у відносинах з Росією необхідна альтернативна стратегія", - наголошують автори.

Володимир Путін розуміє, як використовувати слабкі місця в Сирії, пише оглядач Frankfurter Allgemeine Фрідріх Шмідт.

Перше - це слабкість військових супротивників Росії у Сирії, "адже без протиповітряної оборони вони беззахисні проти ударів з повітря". "Попри те, що зусиллями Путіна й Асада ситуація в Алеппо стала гірша, ніж на бойні (як сказав генсек ООН Пан Гі Мун), повстанці не отримали навіть переносних зенітно-ракетних комплексів", - нарікає автор.

"Також Путіну не доводиться боятися припинення переговорів, - продовжує Шмідт. - Ще в Грузії 2008 року, а потім у зв'язку з подіями в Україні Путін побачив, що Захід завжди буде продовжувати діалог, незалежно від того, що відбувається".

У разі Сирії ще з моменту безкарного порушення Асадом "червоної лінії" Обами Путін може бути впевнений, що жодних санкцій не буде. А оскільки і в Росії йому не виявляється ні найменшого опору, він може "зачищати Сирію як колись Чечню", пише Шмідт. Якщо всіх інших (супротивників режиму) буде знищено, Асад залишиться оплотом боротьби проти ісламістського тероризму, і Захід буде змушений визнати "м'ясника" як "законного президента".

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus