InoPressa. До виборів у США Путін не припинятиме бійні в Сирії

05.10.2016 16:00

InoPressa. До виборів у США Путін не припинятиме бійні в Сирії

Президент Обама багато разів відкидав варіанти із застосуванням військової сили. В результаті кровопролиття в Сирії неухильно шириться, сили терористів ростуть, а вплив США знижується, що вигідно Росії. Подальша бездіяльність примножить ці катастрофічні результати, критикує свою владу американська преса.

З огляду на електоральний цикл США, Путін поспішає закріпити за Асадом Алеппо й обмежити можливості нового глави Білого дому діяти проти нього. "Кровопролиття в Сирії шириться, сили терористів ростуть, а вплив США знижується. Подальша бездіяльність примножить ці катастрофічні результати", - пише американська преса. "Обама вважав, що поєднання натиску із взаємодією спонукає Путіна до стриманішої поведінки, але недооцінив, які зусилля знадобляться".

"Путін посилює контроль над Сирією", - зазначає The Wall Street Journal у заголовку редакційної статті. За повідомленням Fox News, в минулі вихідні на російську базу в Тартусі (Сирія) були доставлені системи SA-23 Gladiator (С-300ВМ "Антей-2500" - InoPressa), які "здатні збивати крилаті і балістичні ракети, поряд з повітряними суднами", пише газета.

Кандидат у президенти США Хілларі Клінтон запропонувала створити над Сирією безполітні зони, а її суперник Дональд Трамп - активніше воювати з "Ісламською державою". Газета вважає: "Тепер Путін підвищив коефіцієнт ризику, пов'язаного з обома цими варіантами дій".

Ще більшу тривогу, на думку видання, вселяє дедалі сильніше військове значення Росії на Близькому Сході. "Йде війна. Сторона Росії перемагає, а союзники Америки і решти Європи зазнають поразки", - йдеться в статті.

"США повинні нарешті вжити заходів, щоб покласти край умисному кровопролиттю в Сирії", - закликає The Washington Post.

Чому Путін вирішив не здійснювати план припинення вогню, який, за висловом екс-співробітника Держдепартаменту Філіпа Гордона, був для Росії "чистим виграшем"? Угода означала, що режим Асада залишається при владі на невизначений термін, а Росія і США проведуть спільну воєнну кампанію проти його супротивників - повстанців, яких визнано "терористами".

На думку газети, Путін вирішив іти до ще більш вирішальної перемоги - взяття Алеппо урядовими силами. "Якщо наступ вдасться, втрату Асадом влади буде унеможливлено. Якщо він провалиться, Кремль вважає, що завжди зможе звернутися до більш поступливого Керрі", - йдеться в статті.

"Президент Обама багато разів відкидав варіанти із застосуванням військової сили (...) В результаті кровопролиття в Сирії неухильно шириться, сили терористів ростуть, а вплив США знижується, що вигідно Росії. Подальша бездіяльність примножить ці катастрофічні результати", - застерігає газета.

"Путін не хоче миру в Сирії", - пише Томас Авенаріус, оглядач Sueddeutsche Zeitung, коментуючи рішення США припинити "ляльковий театр" і більш не вести з Кремлем пошуки спільного мирного рішення щодо Сирії.

"США теж переслідують на Близькому Сході аж ніяк не високі цілі, і конкуренція між двома державами стала більш вагомим фактором, ніж бажання домогтися миру в Сирії", - вважає автор. Так що міжнародні зусилля з "чудо-плану" для Сирії, який придумують ООН і треті країни, давно перетворилися на фарс.

"Поразка взятих в Алеппо в кільце сирійських повстанців є питанням часу, і сирійські правителі розправляться з ними найжахливішим способом", - передрікає Авенаріус.

Очікувати, що США почнуть бомбити сирійські військові аеродроми, тоді як там злітають і сідають російські літаки, нереалістично. Тож залишається одне - все-таки почати постачати повстанцям зенітні комплекси, які б змогли збивати російські літаки, міркує Авенаріус.

"У Чечні Путін вже показав, (...) як застосовує бомби і ракети доти, доки не залишиться каменя на камені. А після цього він садить на трон слухняного правителя, трохи відпускає повідок і ще більше зміцнює свою владу", - йдеться у статті. Те ж саме, упевнений Авенаріус, Путін "спробує зробити і в Сирії, і США через те, що свого часу забарилися, не зможуть цьому запобігти".

"Росія використовує останні дні адміністрації Обами, щоб зміцнити владу Башара Асада, розширити територію, яку він контролює, і обмежити можливості для наступного президента США вжити заходів щодо громадянської війни", - пишуть кореспонденти The Wall Street Journal Майкл Р.Гордон і Ніл Макфаркуар, посилаючись на думки ряду американських чиновників і російських аналітиків.

"Путін поспішає перед американськими виборами, - вважає політолог Микола Петров (Москва). - Наступний американський президент буде мати справу з новою реальністю, і йому доведеться прийняти її".

Аналітики американської розвідки повідомили Білому дому, що мета Росії - допомогти сирійській армії взяти обложене місто Алеппо, з тим щоб Москва могла відновити переговори щодо майбутнього Сирії на набагато вигідніших умовах.

"Передбачити наміри Путіна - це завжди більшою мірою мистецтво, аніж наука, - зауважують автори статті, - але все свідчить про те, що Сирія входить в коло його стратегічних інтересів. Втручання Росії під час війни створило для Кремля найважливішу військову опору на Близькому Сході за кілька десятиліть і дозволило продемонструвати бойові можливості своєї армії".

"Російські чиновники та інтелектуали прямо мені сказали, що, на їхню думку, Хілларі Клінтон з більшою ймовірністю застосувала б силу в Сирії, ніж президент Обама, - заявив Ендрю Дж.Теблер (Інститут близькосхідної політики, Вашингтон). - Захоплення Алеппо стане доконаним фактом для наступного американського президента. Війна триватиме, і "Ісламська держава" все ще буде тримати під контролем деякі регіони країни. Але режим збереже за собою вісь північ-південь".

У статті для The Wall Street Journal американський сенатор-республіканець Джон Маккейн, голова комітету Конгресу у справах збройних сил, пише: "Те, що останнє перемир'я в Сирії зірвалося, не дивно. (...) Як сказав одного разу колишній держсекретар Джордж Шульц, "дипломатія, не підкріплена силою, завжди буде в кращому випадку неефективна, а в гіршому - небезпечна".

Будь-який альтернативний підхід до врегулювання в Сирії повинен початися з примусу військово-повітряних сил Асада залишатися на землі, вказує Маккейн. Літаки - "стратегічна перевага, що дозволяє режиму нескінченно продовжувати цей конфлікт, по-звірячому вбиваючи мирних сирійців". "США і їхні партнери по коаліції повинні поставити Асада перед ультиматумом: припинити польоти або позбутися своїх літаків - і приготуватися його виконати, - йдеться в статті. - Якщо Росія продовжить бомбити без розбору, ми повинні дати їй зрозуміти, що зробимо польоти її літаків більш ризикованими. Ще ми повинні створити безпечні зони для сирійських мирних жителів і зробити все необхідне, щоб захистити їх від звірств Асада, Путіна й екстремістських сил".

Маккейн також рекомендує "надати більш відчутну військову допомогу досвідченим групам сирійської опозиції, які б'ються з режимом".

"Довгий час свавілля Путіна було трагедією тільки для російського народу і багатьох людей в Україні та Сирії, так що президент Обама міг переконливо запевняти, що належна відповідь - економічні санкції та нарощування військ в Східній Європі. Але за останні дев'ять місяців щось змінилося", - пише оглядач The New York Times Томас Л.Фрідман.

Дії Путіна в Сирії "не тільки жахливі самі по собі, а й штовхають все більше людей тікати до Євросоюзу. Це породжує в Європі антиіммігрантські настрої, які стають живильним середовищем для правих націоналістичних партій і розколюють ЄС".

Крім того, "Путін або інші кібербаламути намагаються підірвати легітимність наших наступних президентських виборів", йдеться в статті.

"У сукупності ці дії становлять загрозу двом стовпам глобальної демократії і відкритих ринків - Америці й Євросоюзу - більшою мірою, ніж будь-що, що виходить від "ІДІЛ" або "Аль-Каїди", - підкреслює автор.

"Обама вважав, що поєднання натиску зі взаємодією спонукає Путіна до стриманішої поведінки. Теоретично підхід правильний, але тепер стало ясно, що ми недооцінили, яких зусиль знадобиться, і нам доведеться посилити натиск. І мова йде не тільки про політику щодо Сирії та України - тепер справа стосується також Америки, Європи, базових норм цивілізації і цілісності наших демократичних інститутів", - підсумовує Фрідман.

Також на цю тему:

США прагнуть заново вибудувати зв'язки з Росією, що стосуються сирійського конфлікту (The Wall Street Journal)

Керрі і Лавров: кінець чоловічої дружби (Die Presse)

Майк Пенс полум'яно присягається: "Ми з Трампом дамо відсіч Путіну" ()

Башар Асад, господар хаосу (Le Monde)

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus