InoPressa. ЄС не стане легковажно карати Росію за Алеппо

18.10.2016 16:00

InoPressa. ЄС не стане легковажно карати Росію за Алеппо

Глави МЗС країн ЄС висловили обурення тим, як сильно погіршилася ситуація в Сирії, проте до вимог запровадити санкції проти Росії, яка винна в бійні в Алеппо, поставилися скептично, пишуть ЗМІ. Є й побоювання, що президент Путін може помститися, знову загостривши війну на сході України. Отож "Росію потрібно переконувати дипломатичним шляхом".

Рада ЄС не наважилася на нові покарання Росії через Алеппо - дебати днями продовжаться на саміті ЄС. "Європейці, як завжди, розділилися в думках, чи варто поводитися зарозуміло з Кремлем, - залежно від їхніх енергетичних потреб і близькості від Росії", - зауважує Le Figaro. "Ніхто не може скидати бункерні бомби на мирних жителів, - наполягає на санкціях німецька преса. - Путін коїть у Сирії воєнні злочини".

"Росія і сирійський правлячий режим припинять бомбити Алеппо на вісім годин на четвер, щоб дозволити повстанцям і мирним жителям евакуюватися, - передають кореспонденти The Financial Times. - Однак високопоставлений чиновник російського міністерства оборони, генерал-лейтенант Сергій Рудський відкинув можливість повного припинення вогню: мовляв, воно дало б джихадистським групам час "перегрупуватися і відновити свою боєздатність".

"Ця заява Москви пролунала слідом за інтенсивним тиском на Росію Сполучених Штатів і Європи, які вимагають припинити кровопролиття в Сирії", - нагадують журналісти.

"Високопоставлені чиновники, які взяли участь у зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі, на якій було обговорено сирійський конфлікт, скептично поставилися до заяви Москви. Один дипломат сказав, що воно може бути спробою "каламутити воду чере питання про санкції", - йдеться в статті.

La Vanguardia публікує висловлювання офіційних осіб Іспанії, Великобританії та Франції про потенційні заходи щодо Росії, пов'язані з бомбардуваннями в східній частині Алеппо.

"Іспанія підтримає санкції проти Росії лиш у разі, якщо вони посприяють "негайному" припиненню бойових дій в Алеппо" "", - йдеться в матеріалі, підготовленому інформагентством Europa Press.

У понеділок в.о. міністра закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Гарсіа-Маргальйо, приїхавши на зустріч з колегами по ЄС, заявив журналістам: "Якщо санкції слугуватимуть для того, щоб російська позиція зблизилася з нашою, то так, я "за". "Так він відповів на запитання, чи підтримує Іспанія ідею накладення нових санкцій на Росію за її втручання в Сирії. Думки країн ЄС з цього питання розділилися", - йдеться в статті.

Газета нагадує: нещодавно в Радбезі ООН Росія відкинула проект резолюції, внесений Францією та Іспанією. Він передбачав "негайне" припинення бойових дій, призупинення вильотів військової авіації, доставку гуманітарної допомоги "під контролем ООН, а не сторін конфлікту" і відновлення процесу політичного врегулювання.

"Париж і Лондон тиснутимуть на Сирію й Росію, доки не спинять наступ в Алеппо", - сповіщає газета в заголовку другої статті, підготовленій інформагентством EFE.

"Ми не опустимо рук", - заявив журналістам у понеділок повпред Франції в ООН Франсуа Делатр. Він нагадав, що "ситуація в Алеппо погіршується з кожним днем", запевнив, що "Франція та її союзники будуть і далі посилювати тиск на режим [Асада] і його союзників", і закликав терміново припинити облогу Алеппо, бо це "гуманітарна трагедія" і "подарунок терористам".

"Режим і Росія не борються з тероризмом в Алеппо, а підживлюють його", - наголосив французький повпред.

Повпред Великої Британії Метью Райкрофт заявив, що "єдиний спосіб врятувати Алеппо" передбачає, що Сирія і Росія припинять бомбардування, дозволять доставити гуманітарну допомогу і відновлять політичні переговори.

Глави МЗС країн ЄС висловили обурення тим, як сильно погіршилася ситуація в Сирії, "проте до вимог запровадити санкції проти Росії, яка прямо і побічно винна в бійні в Алеппо, поставилися скептично", зазначає політичний оглядач Sueddeutsche Zeitung Даніель Бресслер.

Міністри побоюються, що "санкції ускладнять або ж зроблять повністю неможливими переговори про припинення вогню і гуманітарну допомогу для мирного населення, яке опинилося в оточенні. Певну роль відіграють також побоювання, що президент Путін може помститися, знову загостривши війну на сході України". Тому вони вважають, що "Росію потрібно переконувати дипломатичним шляхом".

Багато хто стверджує, що санкції через Україну виявилися марними, пише Бресслер. "Насправді ж Росія дуже сильно відчуває ці заходи", а без санкцій і загрози їхнього посилення "Путін міг би ще сильніше загострити війну на сході України", вважає він.

"Так, необачно накладати санкції не можна. Але не можна й необачно відмовлятися від них: якщо Путін не буде боятися посилення економічного тиску, він вже не буде боятися нічого", - підсумовує автор.

Оглядач Der Spiegel Себастьян Фішер підтримав нові санкції проти Росії у зв'язку з Сирією. "Зрозуміло, що вони не відразу змусять Путіна перестати бомбити мирне населення, лікарні і гуманітарні конвої в Алеппо, - пише автор. - Але Заходу слід запровадити додаткові санкції через те, що Путін чинить у Сирії воєнні злочини". "Ніхто не може скидати бункерні бомби на мирних жителів", - йдеться в статті.

Відповідь має бути в формі "економічних санкцій, що забороняють постачання (в Росію) сучасних технологій, як це було в 1980-ті, в еру холодної війни", вважає Фішер. Разом "з падінням цін на енергоносії вони істотно знизять військовий бюджет Путіна".

"Критики кажуть, що не слід провокувати Путіна, руйнувати комунікаційні канали. Але Путін повинен знати, чого він досягне. Йому має бути зрозуміло, що його дії будуть мати певні наслідки. Тільки так можна реагувати на несподівані путінські шахові кроки, на зразок Криму, сходу України і Сирію", - переконаний Фішер.

Путін роками відчуває, як далеко він може піти проти Заходу. На його думку, Захід з його верховенством закону і політичними компромісами слабкий і декадентський, йдеться в статті. При цьому Путін спирається на роз'єднаність Заходу.

Яка найкраща стратегія в цьому контексті? На думку автора, дати зрозуміти, що воєнні злочини мають наслідки, але зберігати пропозицію відкритого діалогу.

"Роз'єднані європейці відмовилися від карального підходу щодо сирійського досьє", - повідомляє кореспондент Le Figaro Жан-Жак Мевель.

"Неприємно вражені тим, що санкції не підірвали непохитність Путіна в Україні, міністри закордонних справ Євросоюзу в понеділок роздумували, що важче - загроза дипломатичної ізоляції Росії чи економічне закручування гайок", - йдеться в статті. "Якщо станеться те, чого хоче сирійський режим, - падіння Алеппо і знищення його населення, - це залишиться плямою в історії Європи", - підкреслює автор.

"На даний момент безсила і розділена Європа чіпляється за малоймовірний гуманітарний план: режим припинення вогню, на який би погодилися сирійські та російські сили, що облягають Алеппо, постачання масованої гуманітарної допомоги для сотень тисяч цивільних, які опинилися в пастці, і примусова евакуація від 700 до 1000 бойовиків "Ан-Нусра", - йдеться в статті.

"Європейці, як завжди, розділилися в думках, чи варто поводити себе зарозуміло з Кремлем, - в залежності від їх економічних інтересів, енергетичних потреб або їх безпосередній близькості від Росії", - зауважує журналіст.

"Дехто підкреслював, що, можливо, момент для відштовхування Москви обрано невдало: Джон Керрі і Сергій Лавров тільки-тільки і насилу відновили переговори в Лозанні. Чи у Європи, відсутньої в Сирії, є інший вибір, крім як покластися на цей російсько-американський діалог?" - пише Мевель.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus