InoPressa. ЄС: як боротися з хвилею мігрантів, а не з самими біженцями?

04.03.2016 14:00

InoPressa. ЄС: як боротися з хвилею мігрантів, а не з самими біженцями?

НАТО звинувачує Путіна в навмисному використанні кризи як зброї з метою дестабілізації континенту. Авіанальоти режиму Асада і російської авіації - основна причина втечі 11 млн сирійців з їхніх осель. ЗМІ радять ЄС не скасовувати санкцій проти Росії: це єдиний спосіб домогтися, щоб Росія допомогла Заходу врегулювати кризу з біженцями.

"Греція не залишить нікого безпорадним", але не за всяку ціну, заявив Ципрас. У Туреччині є заперечення проти стеження за її узбережжям силами ВМС НАТО для боротьби з перевізниками мігрантів; Давутоглу закликав США і Росію закріпити перемир'я в Сирії, щоб стримати потік біженців. Сьогоднішня телеконференція Кемерона, Меркель, Олланда і Путіна здатна змінити плани потенційних біженців, вважає The Times.

Втеча 4,6 млн сирійців-біженців до Туреччини, Йорданії, Лівану і Європу здається незворотною, але ситуацію можна змінити, пише The Times у редакційній статті. "Сім'ї зриваються з насидженого місця лише в ситуаціях, коли залишатися небезпечніше, ніж їхати", - пояснює газета. Протягом п'яти років небезпека була надзвичайною, але сьогоднішня телеконференція Кемерона, Меркель, Олланд і Путіна здатна зробити так, щоб міркування потенційних біженців змінилися.

Чи протримається сирійське перемир'я? "Це залежить в основному від президента Путіна. Завдяки його одноосібним зусиллям Асад залишається при владі і бореться за контроль над Сирією. НАТО звинувачує Путіна в навмисному використанні кризи як зброї з метою дестабілізації континенту", - йдеться в статті. Як зазначає газета, авіанальоти режиму Асада і російської авіації - основна причина втечі 11 млн сирійців з їхніх осель. А тепер тільки Путін здатний утримати свої сили і сили Асада від бойових дій.

Газета радить ЄС не скасовувати санкцій проти Росії: це єдиний спосіб домогтися, щоб Росія допомогла Заходу врегулювати кризу з біженцями.

В іншій публікації The Times передає слова британського прем'єра Девід Кемерона: "Потрібно, щоб в Сирії скінчилася громадянська війна і в Дамаску з`явився уряд, який забезпечив би стабільність у країні. Поточне перемир'я може стати можливістю для просування вперед на мирних переговорах, які відбудуться наступного тижня. Однак вони увінчаються успіхом, тільки якщо чинний сирійський режим і його покровителі змінять свою поведінку".

"Ось чому завтра ми з Франсуа [Олландом] і канцлером Меркель поговоримо з президентом Путіним, - повідомив Кемерон. - Росії треба припинити удари по сирійських мирних жителях і поміркованій опозиції і змиритися з тим, що необхідний перехід від Асада до нового лідера, який зможе возз'єднати Сирію і принести мир та стабільність у цю країну".

"Голова Євроради Дональд Туск звернувся до економічних мігрантів із закликом надалі не їхати до Європи, заявивши, що їм не варто піддавати своє життя ризику від рук контрабандистів, тим більше що потрапити до ЄС стає все важче", - пише The Wall Street Journal.

У четвер Туск провів зустріч з лідерами Греції і Туреччини - двох країн, які відіграють ключову роль в спробах блоку зменшити потік мігрантів.

"Греція, як і будь-яка інша країна Європи, більш не буде транзитною країною", - сказав Туск після зустрічі з прем'єр-міністром Греції Алексісом Ципрасом.

"Балканські країни та Австрія вводять обмеження на своїх кордонах, що призвело до скупчення великої кількості людей на кордоні між Грецією і Македонією. У грецькому місті Ідоменей більш ніж 10 тис. дюдей застрягли в таборі, побудованому для 1,5 тис., а понад 30 тис. розосереджені по всій країні", - пишуть автори статті.

Ципрас заявив, що його країна, як і раніше, буде намагатися допомогти мігрантам ("Греція не залишить нікого безпорадним"), але не за всяку ціну.

"Греція неодноразово намагалася відправити більше людей назад у Туреччину, але Анкара часто відмовлялася приймати їх", - зазначають журналісти.

ЄС критикує недоробки Анкари в боротьбі з нелегальною міграцією, проте Туск визнав труднощі реалізації спільних зусиль у короткий проміжок часу. Він високо оцінив діяльність турецької берегової охорони і поліції в боротьбі з незаконною контрабандою, а також рішення Анкари давати дозволи на роботу сирійським біженцям, йдеться в статті.

Прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу вказав на прихильність Туреччини боротьбі з кризою і закликав світові держави на чолі зі США і Росією закріпити перемир'я в Сирії, щоб стримати постійний потік біженців. Крім того, він сказав: "Неправильно закривати кордони і поводитися так, ніби ця проблема стосується тільки Туреччини і Греції. Ми вважаємо, що ми повинні вирішити це все разом - Європа і Туреччина".

Німецька дипломатія за підтримки союзників посилює тиск на Туреччину: Берлін хоче, щоб Анкара погодилася на розгортання військово-морських сил Альянсу для стеження за турецьким узбережжям, боротьби з перевізниками і уповільнення потоку біженців, пише Le Monde.

Ця операція в Егейському морі вже три тижні активно обговорюється, але Туреччина все ще висуває низку заперечень. Серед суперечливих питань - радіус дії флотилії, повернення біженців, підібраних у морі, роль грецького ВМФ. Якщо Афіни повністю надали НАТО доступ у свої територіальні води, то Анкара не сприймає самого принципу глобальної угоди.

Як повідомило редакції дипломатичне джерело, Меркель, яка шукає не тільки конкретних, а й символічно значущих рішень, хотіла б за будь-яку ціну врегулювати цю проблему до початку саміту ЄС-Туреччина 7 березня. Ідеальний для неї сценарій: підібрані флотилією мігранти повертаються до Туреччини, і та погоджується їх прийняти, пише газета.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus