InoPressa. Москва знову підвищує ставки на Донбасі, а Захід міркує, як "збути Україну з рук"

01.03.2016 13:52

InoPressa. Москва знову підвищує ставки на Донбасі, а Захід міркує, як "збути Україну з рук"

За останній місяць, скориставшись перепочинком на сирійському фронті і внутрішньополітичною "бовтанкою" в Києві, Кремль знову посилив напруження на війні на сході України, пишуть ЗМІ. Курс Обами в Україні - "суцільна плутанина": Захід примиряється з вторгненнями Москви і починає приймати "путінську нову норму", нарікають оглядачі.

За останній місяць, скориставшись перепочинком на сирійському фронті і внутрішньополітичною "бовтанкою" в Києві, Кремль знову посилив напруження на війні на сході України, пишуть західні видання. При цьому лідери офіційного Києва близькі до політичного фіаско, яке зірве Мінську угоду, а курс Обами в Україні - "суцільна плутанина". Захід примиряється з вторгненнями Москви і починає приймати "путінську нову норму", нарікають оглядачі.

"Курс Обами в Україні - це суцільна плутанина" - заявляє в заголовку оглядач Politico Майкл Кроулі.

"Американські офіційні особи побоюються: (...) лідери офіційного Києва близькі до політичного фіаско, яке зірве спроби стабілізувати ситуацію в Україні і вигнати Росію з територій на її сході", - пише автор.

Критики кажуть, що Обама не підкріпив справами свої заяви, що російська присутність в Україні становить серйозну загрозу для європейської безпеки. "Обама не відгукнувся на заклики кількох вищих радників забезпечити Україну зброєю, щоб вона могла відбиватися від сепаратистів, яких підтримує Москва", - пише видання.

У кулуарах американські чиновники визнають, що падіння українського уряду може створити ситуацію, в якій виконання Мінських домовленостей буде майже неможливе, принаймні за президентства Обами.

Росія стверджує, що Київ "не хоче або не може" робити політичні кроки, передбачені Мінськими домовленостями. Американські чиновники впевнені, що в патовій ситуації винна здебільшого Москва. За їхніми словами, не можна очікувати, що Київ зробить перший хід, коли частина України перетворилася на зону бойових дій, які підігріваються Росією. Поки Путін не відступить зі Східної України, Києву буде нелегко схвалити політичні реформи, яких вимагають Мінські домовленості.

"Але навіть деякі західні чиновники визнають, що російська сторона частково має рацію", - пише автор. "Виконання Мінських угод тепер більш-менш заморожено, - сказав неназваний європейський дипломат. - На жаль, тепер значна частина відповідальності за блокування лежить на українцях, через кризу в Києві".

"З вуст європейців такі слова звучать зловісно, ​​оскільки від європейських лідерів вимагають скасувати санкції проти Москви, через які сповільнюється економічне зростання, а бізнес втрачає прибуток", - коментує автор.

У той же самий час друге з неназваних джерел адміністрації США зазначає, що США не мають наміру відволікатися від проблем України, але навряд чи можна врегулювати кризу, поки український парламент нагадує бійцівський клуб.

"Штайнмаєр хоче привнести рух в українську кризу" - повідомляє в заголовку політичний оглядач німецької газети Die Welt Даніель Фрідріх Штурм.

Як пише автор статті, в понеділок глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр представив Радбезу ООН програму ОБСЄ під головуванням ФРН, особливу увагу в якій відводиться Україні. Минулого тижня німецький міністр закордонних справ разом зі своїм французьким колегою Жаном-Марком Еро їздив до Києва, а в цей четвер обидва міністри хочуть в так званому нормандському форматі - з главами МЗС Росії і України - обговорити в Парижі ситуацію в Україні.

Але внутрішньополітична "бовтанка" в Києві, продовжує автор, "ще сильніше погіршує і без того критичну ситуацію в Україні і може в не аж так далекій перспективі змусити сумніватися в мінських домовленостях, (...) які і так реалізуються у вкрай повільному темпі". Зокрема, уряд України виявився неспроможним і не зацікавленим у реалізації намічених реформ, вважають німецькі дипломати. Сюди ж слід додати "недостатню готовність Росії до сьогодення та тривалого припинення вогню на сході України". Як підкреслює автор, "животіння" в нинішньому "статус-кво" може призвести до краху мінських домовленостей, що "виллється в нову ескалацію конфлікту або навіть у новий заморожений конфлікт у самому серці Європи".

"Захід примиряється з вторгненням Москви в Україну та Грузію" - такого висновку прийшов журналіст The Wall Street Journal Джон Винокур. "Путінська нова норма починає закріплюватися" - промовляє заголовок статті.

"Гірко думати про це, але зневажливе ставлення до України з боку Нідерландів може здобути широку народну підтримку в Німеччині, де російська анексія Криму поряд з крадіжкою двох регіонів у Грузії, здійсненою Москвою в 2008 році, посіла місце в списку свідомо забутих кремлівських завоювань", - пише автор.

Винокур з жалем зазначає: "Зараз в Європі немає послідовних, шанованих голосів, які б активно відстоювали необхідність продовжити накладені ЄС на Росію санкції, а така необхідність цього літа, ймовірно, виникне". Все це, на його думку, свідчить про те, що в Європі "відсутній локус влади".

"Україна залишається для Європи прикрою моральною проблемою. "Це неймовірно сильний подразник, - сказав мені брюссельський чиновник. - Є країни, в яких думають: "А чи не можна якось збути Україну з рук?" Є ознаки, що вказують в цьому напрямку", - пише Винокур, додаючи, що глава МЗС ФРН Штайнмаєр під час візиту до Києва фактично "наполягав на тому, щоб Київ пішов на поступки Москві".

Що стосується США, то "президент Обама (...) усе ще відмовляє дружній країні, яка не має належного захисту, в мінімальних засобах стримування. Ця позиція підкреслює ту важливу роль, яку його адміністрація відіграла в щораз нестримнішому геополітичному фіаско Заходу", підсумовує автор.

За останній місяць Кремль знову посилив напруження на млявій війні на сході України, пише в своїй статті для Newsweek екс-посол США в Україні Джон Е. Гербст, нині директор Dinu Patriciu Eurasia Center при Atlantic Council. На його думку, рішення Москви пов'язане як з війною в Сирії, так і з ситуацією на Україні і в Європі.

У січні російські авіанальоти допомогли силам Асада захопити великі території і загострили кризу з біженцями в Європі, зазначає автор. Москва вирішила, що може знову підвищити ставки в Україні.

Інший резон Москви такий: "Якщо Росія не зможе відновити в Києві владу проросійського уряду, вона буде дестабілізувати нинішнє прозахідне керівництво, зберігаючи контроль над частиною Донбасу і не припиняючи воєнного тиску на Україну".

Найкраще, що тепер можуть зробити канцлер Меркель і президент Олланд, - звернути увагу на загострення насильства і закликати, щоб Путін його припинив. "Якщо насильство в Донбасі не припиниться, вони повинні оголосити, що мають намір на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у березні розглянути літнє продовження санкцій", - рекомендує автор. Він також радить президенту США "до початку літа забезпечити Україну протитанковими ракетами, якщо Кремль не перестане порушувати режим припинення вогню".

Також на цю тему:

Застереження для американських комунальних підприємств: потенційно можлива кібератака на кшталт вчиненої в Україні (The New York Times)

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus