InoPressa. НАТО - Росія: хто перший почав?

28.10.2016 16:00

InoPressa. НАТО - Росія: хто перший почав?

НАТО прагне до партнерства з РФ, проте тепер нарощує сили в Балтійському і Чорноморському регіонах у відповідь на "гучні воєнні розгортання Росії". Путін грубо зіграв на російському націоналізмі і військовій гордості в Криму, на сході України і в Сирії. НАТО і США мають зробити ціну подальшого воєнного авантюризму однозначно непідйомною для Росії".

"НАТО більш як два десятиліття прагне до партнерства з Росією", - йдеться на сайті Альянсу. Однак, пишуть ЗМІ, у відповідь на "гучні воєнні розгортання Росії" НАТО нарощує сили в Балтійському і Чорноморському регіонах. "Путін грубо зіграв на російському націоналізмі і військовій гордості в Криму, на сході України і в Сирії, - вважає The Times. - НАТО і наступний президент США повинні зробити ціну подальшого воєнного авантюризму однозначно непідйомною для Росії".

"Останні гучні військові розгортання Росії призначені для демонстрації нових російських можливостей і готовності діяти в багатьох регіонах одночасно, заявили посадовці США та інших країн Альянсу", - пише кореспондент The Wall Street Journal.

Російська флотилія, яка прямує до Сирії на чолі з авіаносцем "Адмірал Кузнєцов", навряд чи справить вирішальний вплив на цей конфлікт, але її відправка привернула до себе міжнародну увагу.

"Розміщення російських сил у Сирії відбувається на тлі того, що Росія нарощує військову міць у різних регіонах, в тому числі ввівши нові судна в Балтійське море і розмістивши в Криму ракети, здатні нести ядерні боєголовки", - йдеться в статті.

У свою чергу, "НАТО нарощує свої сили в Балтійському і Чорноморському регіонах, причому союзники пообіцяли зробити новий внесок у спільну справу на цьому тижні в Брюсселі, зокрема спрямувати британські та німецькі танки в країни Балтії".

"Попри всі розмови про готовність до діалогу (...) увагу НАТО, в першу чергу, сконцентровано на розвиток і поглиблення політики комплексного військово-політичного стримування Росії", - вважає постпред Росії при НАТО Олександр Грушко, передає видання.

"Це було оголошено найбільшим нарощуванням військових сил НАТО на кордонах Росії з часів холодної війни. Наступного року Британія відправляє свої винищувачі в Румунію. США розміщують війська, танки і артилерію в Польщі. Німеччина, Канада та інші країни НАТО також зобов'язалися надати свої сили на зустрічі в середу міністрів оборони в Брюсселі", - пише кореспондент The Guardian Люк Гардінг.

Заходів вжито на тлі того, як Росія енергійно займалася розгортанням своїх важких озброєнь, зазначає автор: у Калінінграді розміщені ракети, здатні нести ядерні боєголовки, а російська військова флотилія наближається до Сирії.

"Очевидною метою НАТО є недопущення в майбутньому актів агресії на території Європи з боку реваншистської Росії Володимира Путіна", - йдеться в статті. Раніше НАТО, здавалося, реагувало повільно і демонструвало безхребетність, але зараз Альянс посилає однозначний сигнал.

"Незважаючи на атмосферу холодної війни, ймовірність того, що російські танки перетнуть кордон з країнами Балтії найближчим часом, невелика, - вважає автор. - Радше, чергова демонстрація Росією військової сили є частиною гібридної стратегії Кремля".

"Президент Росії вважає НАТО непримиренно ворожим і агресивним блоком. Хоч як це парадоксально, останні розгортання військових сил НАТО в Східній Європі лише підтверджують версію, яку Путін і ТБ вже давно викладають росіянам: що Захід "з диявольською завзятістю домагається того, щоб оточити Росію і поставити її на коліна", - йдеться в статті.

"Небезпека зараз виходить не від відкритого воєнного конфлікту", а від того, що "російські літаки постійно пролітають над американськими авіаносцями та іншими силами і засобами", вважає Гардінг.

Відносини між Росією і НАТО серйозно погіршилися, констатує автор публікації в Die Welt Наемі Голдапп. "Анексія Криму, суперечливі військові навчання Росії, дестабілізація ситуації в Україні і воєнна операція в Сирії стали для них нелегким вантажем. Альянс робить ставку на залякування і оголошує про розміщення в Східній Європі чотирьох міжнародних батальйонів, що перебувають у бойовій готовності".

"НАТО більш як два десятиліття прагне до партнерства з Росією", - йдеться на сайті Альянсу. На тлі воєнної інтервенції Москви в Україні ці зусилля наразі припинено.

Die Welt публікує "топ-5 з 32 міфів, які поширює Росія", - їх Альянс спростовує в інформаційному документі, розміщеному на офіційному сайті в зв'язку з дислокацією батальйонів в країнах Східної Європи.

Перший міф говорить, що Північноатлантичний альянс нібито виконав свою місію із закінченням холодної війни. НАТО спростовує: "На сході ми спостерігаємо Росію, яка вперто йде до поставлених цілей, яка порушує кордони суверенних держав". Неспокійно і на півдні, на Близькому Сході і в Північній Африці. Крім того, пишуть натовські експерти, партнери по Альянсу стикаються з загрозою тероризму.

Другий міф пов'язаний з твердженням, що НАТО, на думку Москви, "оточує Росію". Загальна протяжність російських кордонів - понад 20 тис. км, і тільки 1215 км припадає на спільні кордони з країнами НАТО, йдеться в документі. За межами держав, що входять до Альянсу, НАТО бере участь лише в трьох операціях - в Косові, Афганістані і в районі Африканського Рогу - на всі ці операції є мандат ООН.

НАТО порушило чинні домовленості з Росією, свідчить третій міф. "Батальйони, які планується розмістити в країнах Балтії і Польщі, не можуть розглядатися як "значна сила", - парирує Альянс. При цьому сама Росія порушує домовленості в рамках Основного акта НАТО-Росія. "Росія зобов'язалася не загрожувати країнам НАТО і іншим державам. Незаконно анексувавши Крим, вона порушила ці обіцянки", - наголошують експерти НАТО.

Система ПРО спрямована проти Росії, стверджує Москва. В інформаційному документі Альянсу наводяться контраргументи.

Нарешті, п'ятий міф: Альянс нібито готується до війни з Росією. "Союзники по НАТО не шукають конфронтації з Росією", - йдеться в документі. Плани по розміщенню військових підрозділів в країнах Східної Європи - це ніщо інше, як відповідь на "ситуацію, що змінилася з безпекою". До російської анексії Криму подібних планів не було, підкреслюють автори, а "за нинішньої ситуації з безпекою НАТО і надалі буде фокусуватися на залякуванні та відбитті".

"150 шведських військовослужбовців, яких у вересні відправили на острів Готланд у Балтійському морі на короткі рутинні навчання, отримали несподіваний наказ "залишатися на місці", - пише Die Welt. Офіційно це стало першим етапом зміцнення оборони Швеції.

"За словами експертів, крок, зроблений на Готланді (звідки можна приблизно за 20 хвилин долетіти до узбережжя Росії), має більш масштабне геополітичне значення. А саме, Швеція майже відмовилася від нейтральної позиції, яку займала в роки холодної війни, твердо стала на бік НАТО і допомагає Альянсу зміцнювати східний фланг Європи, тоді як Росія нарощує військовий потенціал у регіоні", - йдеться в статті.

НАТО вже вважає Фінляндію і Швецію своїми діяльними партнерами, йдеться в статті.

Разом із 600 військовослужбовцями Бундесвер направить в Литву танки "Леопард-2", повідомляє Sueddeutsche Zeitung.

Німеччина серйозно ставиться до побоювань своїх східних союзників по НАТО, хоча наміри Бундесверу можуть ще більше загострити відносини між Берліном і Москвою, зазначається в статті.

Міністр оборони Німеччини >Урсула фон дер Ляєн торік у зв'язку з кризою в Україні вирішила дооснастити Бундесвер танками "Леопард-2" в кількості близько 100. Скільки з них буде перекинуто в Литву, на даний момент невідомо, пише кореспондент.

На думку The Times, не зумівши диверсифікувати російську економіку, залежну від нафти і газу, Путін залишив свою країну вкрай вразливою перед падінням світових цін на енергоносії. Однак він "провів майстер-клас з геополітики відволікання - кілька разів грубо зіграв на російському націоналізмі і військовій гордості: в Криму, на сході України і в Сирії". При цьому "він діяв в міжнародному силовому вакуумі: ні США, ні їхні партнери по НАТО не передбачали його воєнних авантюр і не набралися рішучості їм опиратися", йдеться в редакційній статті.

Якщо Путін наважиться влаштувати ще одну демонстрацію сили в російському "ближньому зарубіжжі", це станеться на східних кордонах країн Балтії. Третя світова там навряд чи почнеться, але ризик російських провокацій у цьому регіоні високий, зазначають автори.

"Ці обставини створили чіткий стратегічний імператив для НАТО і наступного президента США. Вони повинні зробити ціну подальшого воєнного авантюризму однозначно непідйомною для Росії за рахунок зміцнення оборони Східної Європи, підтвердження гарантії взаємного захисту членів НАТО і забезпечення витрат на оборону кожного в розмірі не менш як 2% ВВП", - йдеться в статті. Автори вітають майбутнє розміщення військ НАТО в країнах Балтії і Польщі.

Кремль сприйме його як повернення Заходу до стратегії оточення, не сумнівається видання. Однак "у лідерів НАТО немає причин боятися агресора, економіка якого вдвічі менша за французьку", йдеться далі. "Якщо розширення в бік російських кордонів, на погляд Путіна, завжди виявлялося несвоєчасним, треба твердо стояти на своєму - зараз саме час".

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus