InoPressa. Нова Держдума: змирившись із застоєм, милуйтеся на знаменитостей

06.10.2016 15:00

InoPressa. Нова Держдума: змирившись із застоєм, милуйтеся на знаменитостей

Росіян у важкі часи обробляють закликами "триматися", а в Держдумі пропонують розглядати "зірок" - тут і легенди космонавтики, і олімпійці, і дами, що знімалися для чоловічих журналів. Бажання проводити реформи у новоспечених депутатів не видно. Президент може "штампувати" закони і далі, навіть конституційні поправки, пишуть ЗМІ.

Росіян у важкі часи обробляють закликами "триматися", а в Держдумі пропонують розглядати "зірок" - тут і легенди космонавтики, і олімпійці, і дами, що знімалися для чоловічих журналів. Бажання проводити реформи у новоспечених депутатів не видно, хоча стагнація в економіці - багато в чому провина "буйних" нормативних актів, пишуть ЗМІ. Президент може "штампувати" закони і далі, навіть конституційні поправки.

"У новій російській Держдумі немає волі до реформ. Довгу стагнацію, що намічається, там сприймають як належне, а зі структурними причинами не борються", - пише оглядач швейцарської газети Neue Zürcher Zeitung.

"Нинішня Дума - це місце, контрольоване урядом і президентом для лобіювання їхніх же ініціатив", - вважає автор, хоча "Росії зараз як ніколи потрібна активна Дума: ціни на нафту трохи підросли, і російська економіка повільно починає покидати "долину сліз", але зростання прогнозується в межах 1-2%, а це катастрофа. Але ніхто з цим не збирається боротися".

Реальні "доходи росіян, як і роздрібні продажі, скорочуються з 2014 року; застій став нормою для російської економіки". У цій ситуації, зазначає Трібе, дуже важливі інвестиції, але російські компанії в останні роки є обережними, хоч у них і є необхідні гроші. Депутатам необхідно обговорювати не тільки бюджет, а й проблеми бізнесу: суперечливі і мінливі нормативні акти, правову невизначеність, корупцію, втручання держави, вказує автор.

Тим часом російських громадян обробляють закликами "триматися", в суспільстві стрімко поширюються апатія і покірність долі, гнівних голосів не чути. "У такій атмосфері нова Держдума може безперешкодно тішитися собою", - робить висновок Трібе.

Нещодавно обраний російський парламент не має за Володимира Путіна жодної влади. І якщо Держдума миготить в заголовках, то лише завдяки ескападам депутатів, пише журналістка Die Welt Юлія Смирнова.

У новій Думі у правлячої "Єдиної Росії" буде три чверті мандатів, що дозволить їй вносити зміни до конституції. "Решта місць дісталися так званій системній опозиції. У російській системі "керованої демократії" парламент відіграє лише другорядну роль, і законодавча влада приметна сьогодні хіба що примхами своїх представників", - пише Смирнова.

Відкриває список В'ячеслав Володін. "Є Путін - є Росія. Нема Путіна - немає Росії", - заявив він восени 2014 року. Донедавна, пише автор, Володін "діяв радше за лаштунками", тепер, зайнявши крісло спікера Держдуми, він виходить з тіні.

"Серед представників вищого ешелону влади Володін певного роду виняток: він не має стосунку до спецслужб", - зазначає Смирнова.

Наступним журналістка згадує Віталія Мілонова. "Мілонов, мабуть, найвідоміший російський гомофоб", який "прославився законом про заборону пропаганди гомосексуалізму", а також "виступав різко проти концертів Мадонни і Леді Гаги в північній столиці". Дісталося від Милонова і Чарльзу Дарвіну - він вважає "теорію походження видів" нісенітницею і публічно обурювався з приводу її викладання в школах. Уже не перший рік він виступає за заборону абортів. Тепер, пройшовши до Держдуми, він зможе дати вихід всім своїм надконсервативним ідеям, пише Смирнова.

Присутня в списку яскравих особистостей нової Держдуми, за версією Смирнової, і екс-прокурор анексованого Криму Наталія Поклонська. "В Японії блондинка в уніформі стала популярним персонажем коміксів манга, а в соціальних ЗМІ - особою російського патріотизму в такому собі незвичайному прояві", - йдеться в статті.

Далі - інша дама-депутат, кар'єра якої прикметна тим, що починала вона як опозиціонерка. Ірина Ярова протягом 10 років була членом партії "Яблуко", а на початку 2000-х навіть працювала у Фонді "Відкрита Росія" Михайла Ходорковського. З 2007 року вона вступила до лав "Єдиної Росії" і сьогодні відома жорсткими поправками до антитерористичного закону, які зобов'язує телекомунікаційні компанії зберігати дані про всі розмови, смс-повідомлення та іншу інформацію про користувачів, забезпечуючи доступ до них спецслужбам. "Для російських користувачів інтернету Ярова стала ненависною фігурою", - зауважує автор.

Нарешті, з 2007 року користується депутатською недоторканністю представник ЛДПР Андрій Луговий, якого спецслужби Великої Британії підозрюють в отруєнні екс-агента ФСБ Олександра Литвиненка радіоактивним полонієм у 2006 році, пише Смирнова.

Одноголосна підтримка влади Держдумою РФ стала правилом вже для колишнього скликання - тепер же президент без проблем може "штампувати" і конституційні поправки, звертає увагу Bild.

Нова Держдума стає "майданчиком для знаменитостей", пише кореспондент: "там з'являються легенди космонавтики, спортсмени-олімпійці та жінки, що знімалися для обкладинок чоловічих журналів".

"Репутація Думи погана вже кілька років. Зірки покликані поліпшити її імідж", - вважає соціолог Ольга Криштановська. Коли президент Путін відкривав перше засідання Держдуми, росіянам було не до звинувачень у фальсифікаціях на виборах - багато хто дивився тільки на "зірок".

Серед "зірок" - колишній тенісний чемпіон Марат Сафін. "Більшості спортсменів політична кар'єра після професійного спорту не потрібна, але багатьом просто нудно", - розповідає спортивний журналіст Геннадій Орлов, можливо, маючи на увазі хокеїстів В'ячеслава Фетисова і Владислава Третяка, фігуристку Ірину Родніну, борця Олександра Кареліна і шахіста Анатолія Карпова.

За словами соціолога Олексія Левінсона, від депутатів "будь-яких певних знань або політичного чуття не потрібно". Найпевніше, знаменитості повинні допомогти нелюбимій партії бюрократів "Єдина Росія" стати більш прийнятною для більшої кількості росіян. Однак той факт, що прокремлівська партія отримала дві третини місць, віддзеркалює "відсутність політичних альтернатив", підкреслив він.

Закони, схвалені Думою колишнього скликання, допомогли Путіну позбутися критиків, які йому дошкуляють. Відтепер люди з судимостями на 10 років позбавляються права бути обраними, тож своїх кандидатур не могли висунути Олексій Навальний і Михайло Ходорковський. Зробити це хотів, за словами його дочки, і опозиціонер Борис Нємцов, але був убитий в лютому 2015 року за нез'ясованих обставин, йдеться в статті.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus