InoPressa. Нові обставини смерті Лесіна підігрівають теорію змов

11.03.2016 14:00

InoPressa. Нові обставини смерті Лесіна підігрівають теорію змов

Американські судмедексперти оголосили, що колишній союзник Путіна Михайло Лесін помер не від серцевого нападу, а від травм голови. При цьому в номері занадто дешевого готелю, де він зупинився, не було видимих ознак злочину. Таємниця, що оточує смерть Лесіна, підігріває домисли про те, що його убито через те, що він хотів укласти угоду з ФБР.

Американські судмедексперти оголосили, що колишній союзник Путіна Михайло Лесін помер 4 листопада 2015 року не від серцевого нападу, а від травм голови, викликаних дією тупого предмета. При цьому в номері занадто дешевого готелю, де Лесін зупинився, не було видимих ознак злочину. Таємниця, що оточує смерть Лесіна, підігріває домисли про те, що він був убитий після того, як приїхав до Вашингтона, щоб укласти угоду з ФБР. Це був би не перший випадок, коли хтось, хто представляв політичну загрозу для Путіна, опинявся мертвим при загадкових обставинах, пишуть ЗМІ.

"Смерть колишнього союзника Путіна видається все загадковішою" - так називається матеріал у The New York Times. Як нагадують журналісти Ніколас Фандос і Стівен Лі Майєрс, 4 листопада 2015 року екс-міністра Михайла Лесіна знайшли мертвим у готелі у Вашингтоні. "Російські державні ЗМІ, які він колись допомагав створювати, повідомили, що він помер від серцевого нападу", - пише видання. І ось "у четвер, через чотири з гаком місяці, управління головного судмедексперта Вашингтона оголосило, що він помер не від серцевого нападу, а від травм голови, викликаних дією тупого предмета".

Але ореол загадковості тільки згустився, вважає видання. На думку журналістів, влада США тепер не вважає, що Лесін помер з природних причин. "На тілі Лесіна також було видно ознаки тупих травм шиї, торса, рук і ніг. За словами певного чиновника, їх було завдано в якійсь сварці, що сталася до того, як Лесін листопадовим ввечері повернувся в свій номер у готелі Dupont Circle Hotel, де й помер", - пише видання.

Ще в середу управління судмедексперта стверджувало, що найближчим часом не стане оголошувати свої висновки, але в четвер кардинально змінило свій курс, зазначає видання. Поліцейське розслідування триває.

"Російські ЗМІ стверджували, що Лесін посварився з великим акціонером" Газпром-Медіа "Юрієм Ковальчуком, який є ще ближчим (аніж Лесін - InoPressa) другом Путіна і його союзником по бізнесу. Дехто висував гіпотезу, що Лесін втік до США на, так би мовити, добровільне вигнання", - нагадує видання.

У липні 2014 року сенатор Роджер Вікер попросив Мін'юст США провести розслідування за підозрами у правопорушеннях, згадавши про "нерухомості Лесіна в Європі, на Британських Віргінських островах і в Лос-Анджелесі". Вікер також припустив, що тісні зв'язки Лесіна з росіянами зі списку санкцій необхідно розслідувати.

Лесін, зі свого боку, заявив в інтерв'ю російській версії Forbes, що нерухомість не придбавав і що її власники - його діти, а також назвав звинувачення наклепницькими.

"Судячи з усього, звинувачення, висунуті Вікером, не спричинили жодних розслідувань", - пише газета.

Неназваний американський правоохоронець "сказав, що в номері Лесіна не було видимих ознак насильницького вторгнення або злочину. Правда, заявив співробітник, камери відеоспостереження зафіксували, що в готель Лесін повернувся якийсь розпатланий", йдеться в статті.

Як повідомляє Кортні Уївер у Financial Times, повідомлення про смерть Лесіна "від травм від впливу тупим предметом" викликало нові розмови про причини загибелі покійного. "Медичний експерт сказав, що причина смерті Лесіна "не встановлена​​", тобто не зупинився на жодній з можливих причин смерті - вбивство, самогубство, нещасний випадок і смерть з природних причин", - пише видання.

"Смерть Лесіна переслідують теорії змови, позаяк його тіло знайдено в Dupont Circle Hotel - готелі середньої руки, який є дивним вибором для людини такого масштабу, як Лесін", - зазначає Уївер.

Журналістка нагадує, що після виявлення тіла покійного посольство РФ поспішило оголосити, що він помер від серцевого нападу.

"Литвиненко-Перепиличний-Березовський-Лесін. Хто наступний?" - написав у четвер у Twitter російський тележурналіст Тихон Дзядко. Він мав на увазі ланцюжок гучних смертей впливових росіян у Лондоні і Вашингтоні", - йдеться в статті.

"Новина про те, що Лесін помер від численних травм насильницького характеру, безумовно, порушить питання про те, чи був убитий колишній головний пропагандист російського уряду", - вважає автор статті в The Daily Beast Шейн Харріс. Матеріал називається "Підозріле "самогубство" засновника RT Михайла Лесіна, вчинене тупим предметом".

Лесін, один із засновників RT, перебував під пильною увагою ФБР і Міністерства юстиції США за підозрою у відмиванні грошей і порушенні антикорупційних законів, нагадує видання.

Хоча чиновники не повідомляють про те, чи почали вони офіційне розслідування проти нього, деякі експерти, які спостерігали за справою Лесіна, сказали The Daily Beast, що, на їхню думку, його переслідували правоохоронні органи США. І, якщо проти нього не велося кримінальне розслідування, то у ФБР було достатньо доказів, щоб розглянути можливість відкриття справи, стверджують вони.

"Таємниця, що оточує смерть Лесіна, підігрівала домисли про те, що він був убитий після того, як приїхав до Вашингтона, щоб укласти угоду з ФБР", - йдеться в статті.

"Теорії змови, можливо, і мають підстави, тому що це був би не перший випадок, коли хтось, хто становив політичну загрозу для Путіна, опинявся мертвим за загадкових обставин", - пише Харріс.

"Лесін, безумовно, міг багато розповісти про найближче коло Путіна - він співпрацював з деякими з найбільш впливових людей в російських ЗМІ та фінансовій сфері і, за повідомленнями, був їм винен. І у нього була серйозна причина співпрацювати з американською владою, а саме, зберегти у власності кілька особняків у Лос-Анджелесі, які теоретично могли бути конфісковані. Принаймні, відомо, що в двох цих будинках проживають, відповідно, його дочка і син, голлівудський кінопродюсер, який подає великі надії", - зазначає видання.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus