InoPressa. Підсумки нічної зустрічі в Берліні багато в чому оповиті темрявою

20.10.2016 16:00

InoPressa. Підсумки нічної зустрічі в Берліні багато в чому оповиті темрявою

Меркель провела зустріч "нормандської четвірки" щодо України, а потім переговори про Сирію, щоб подивитися, чи готовий Путін до поступок. Після прес-конференції багато деталей залишилися туманними, пишуть ЗМІ. Що стоїть за новою "дорожньою картою" згідно з "Мінськом-2"? З приводу Сирії, сказала Меркель, відбувся "ясний і жорсткий обмін думками".

Меркель провела зустріч "нормандської четвірки" щодо України, а потім переговори стосовно Сирії, щоб подивитися, чи готовий Путін до поступок. Після прес-конференції багато деталей залишилися туманними, пишуть ЗМІ. Що стоїть за новою "дорожньою картою" згідно з "Мінськом-2"? З приводу Сирії, сказала Меркель, відбувся "ясний і жорсткий обмін думками". На її обличчі читався відчай, вважає Die Zeit.

До початку переговорів у Берліні про ситуацію на сході України і війни в Сирії "очікування були досить скромними", пише Северин Вайланд у Der Spiegel. Проте дрібних успіхів - принаймні в теорії - таки досягнуто. Меркель, Олланд, Путін і Порошенко змогли домовитися про так звану дорожню карту щодо Донбасу, основою якої мають стати вироблені навесні 2015 року мінські домовленості. Глави МЗС чотирьох країн повинні розробити її до кінця листопада.

Після прес-конференції багато деталей залишалися туманними, продовжує Вайланд. Українська сторона змогла "протиснути" свою вимогу про відправку на Донбас міжнародної збройної поліцейської місії. За словами Порошенка, деталі буде узгоджено з ОБСЄ.

У Берліні також домовилися про нові точки розведення сил вздовж лінії розмежування між українською армією і сепаратистами. Проблемою залишаються місцеві вибори в східній Україні. Порошенко наполягає, що вони можливі тільки за умови, що всі іноземні війська буде заздалегідь виведено, йдеться в статті.

Як зауважує кореспондент, російський президент у Берліні дав чіткий сигнал - наполіг на тому, що візьме із собою моложавого особистого радника Владислава Суркова, який перебуває під санкціями після окупації Криму. Відомство канцлера пішло йому назустріч і отримало спецдозвіл від ЄС.

"Путін, принаймні на показаних кадрах, мав задоволений вигляд", - пише журналіст.

"У той час як в Україні щодня гинуть солдати, канцлер Німеччини Ангела Меркель в середу провела зустріч, щоб подивитися, чи готовий президент Росії Володимир Путін укласти угоду, яка поклала б край конфлікту. Путін також зазнає тиску Заходу в зв'язку з діями Москви в Сирії", - йдеться в коментарі The New York Times.

На підсумковій прес-конференції, пише кореспондент Ендрю І.Крамер, Меркель заявила, що "жодного дива не сталося", але важливість зустрічі віч-на-віч була очевидна й існує "нагальна потреба", щоб зустрічі на найвищому рівні тривали, тоді як міністри закордонних справ всіх чотирьох країн працюють над новою "дорожньою картою" для розв'язання українського конфлікту.

Судячи з її слів і заяв Олланда і Порошенка, згадана "дорожня карта", певно, являє собою нові терміни проведення в життя угоди, досягнутої в Мінську в 2015 році, пише Крамер.

За даними ООН, на цей час на цій війні загинуло близько 10 тис. солдатів і цивільних осіб з обох сторін. "Найгострішим питанням на переговорах буде військова присутність Росії на сході України - значна, але її практично не визнає Москва", - зауважує автор.

На напіврегулярних чотиристоронніх переговорах у рамках "нормандської четвірки" Путін відмовляється визнавати присутність російських військ в Україні, як заявив високопоставлений український дипломат, який говорив на умовах анонімності. За його словами, питання про виведення російських озброєнь піднімалося на переговорах кілька разів, і Путін послідовно відповідав однією й тією ж фразою: "Це озброєння російського виробництва, але вони нам не належать".

"Українці хочуть виведення російських військ до здійснення політичного врегулювання, описаного в договорі "Мінськ-2", - пояснює автор статті. Угода передбачає надання сепаратистським регіонах деякої автономії після проведення місцевих виборів, а також представництва в українському парламенті.

"Я не розумію, як вільні вибори можуть бути проведені в присутності російських військ на Донбасі", - наголосив Порошенко на цьому тижні.

Росія погоджується на відведення своїх сил зі сходу України тільки за умови одночасного внесення змін до Конституції України з метою децентралізації влади, нагадує автор.

Щоб подолати тупикову ситуацію, перед початком переговорів у середу європейські дипломати озвучили ідею "варіанту полегшеної безпеки": переміщення важких озброєнь в місця зберігання, а не в Росію, як попередню умову політичної реформи.

На зустрічі "нормандської четвірки" сторони домовилися про "дорожню карту" реалізації Мінських угод, пише Die Zeit. Зближення щодо сирійської кризи так і не намітилося.

Не встигла зустріч контактної групи з українського конфлікту підійти до завершення, як президент України Петро Порошенко вийшов із заявою до преси. Як він пояснив, на зустрічі "вдалося домовитися про виведення військ, розробку "дорожньої карти" і - що дивно - про збройну поліцейську місію ОБСЄ. Як зазначив Порошенко, Володимир Путін нібито погодився на це. "Це могло б зрушити переговорний процес з мертвої точки", - зауважує кореспондент.

"Однак інші учасники "нормандської четвірки" не були готові ділитися з громадськістю своїм баченням ситуації, - продовжує автор. - Напередодні зустрічі Путін дав добро на раунд переговорів щодо Сирії з Меркель і Олландом. Після закінчення цієї зустрічі він сам виступив перед журналістами - і ні словом не обмовився про збройну поліцейську місію. Промовчали про неї і Меркель з Олландом".

Врешті, пише журналіст, відчутним результатом стали лише "заяви про наміри", які тепер належить втілити в життя главам зовнішньополітичних відомств. "На обличчях Франка-Вальтера Штайнмаєра і його французького колеги Жана-Марка Еро під час прес-конференції не помітно було особливої ​​радості", - констатує автор.

Переговори стосовно Сирії тривали ще близько півтори години. Меркель повідомила, що відбувся "ясний і жорсткий обмін думками". За її словами, вона вказала Путіну на те, що припинення бомбардувань Алеппо належить до його зони відповідальності. Олланд висловився ясніше: французький президент упевнений, що "російські ВКС беруть участь у воєнних злочинах". За словами кореспондента, на обличчі Меркель читався відчай. "Ми вказали на те, що не бачимо сенсу в подібній стратегії", - заявила вона.

Ознак того, що росіяни змінять стратегію, немає, йдеться в статті. "У нас склалося враження, що можливе продовження режиму перемир'я", - обережно зауважила канцлер.

У четвер відкривається дводенний саміт ЄС у Брюсселі. "Це стало б відповідним майданчиком для обговорення нових санкцій проти Росії. Схожі заходи запобігли погіршенню ситуації в Україні - чому б не зупинити подібним чином Росію і в сирійському питанні? - міркує автор статті. - Меркель наразі вважає цей шлях неправильним. Сьогодні в першу чергу мова йде про допомогу людям, до яких довгий час не доходить гуманітарна допомога, підкреслює вона".

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus