InoPressa. Російський президент на стежці війни

13.10.2016 14:00

InoPressa. Російський президент на стежці війни

Путін бомбить Сирію як хоче, а Захід безпорадний, пишуть ЗМІ. Дебати про нові санкції ЄС нагадують рейвах на початку російської інтервенції в Україну. Чи треба зберігати діалог з Кремлем? Загроза якого покарання може його зупинити? Путін свідомо розпалює у росіян страх перед війною, він геть не зацікавлений у врегулюванні в Україні та Сирії.

Путін бомбить Сирію як хоче, а Захід безпорадний, пишуть ЗМІ. Дебати про нові санкції ЄС нагадують рейвах на початку російської інтервенції в Україну. Чи потрібно за всяку ціну зберігати діалог з Кремлем? Загроза якого покарання може його зупинити? Путін свідомо розпалює у росіян страх перед війною, зауважує Bild: здається, він геть не зацікавлений у врегулюванні в Україні та Сирії.

"Відносини Європи з Москвою, різко зіпсовані через події в Україні 2014 року, знову погіршуються: російські бомбардування Алеппо відкидають спроби пом'якшити напруженість", - пишуть журналісти The Wall Street Journal.

За словами неназваних дипломатів, "хоча ні у Вашингтоні, ні в Брюсселі немає офіційного розпорядження складати списки російських чиновників, що підлягають санкціям за підтримку сирійського уряду, західні чиновники таємно почали прикидати, який вигляд можуть мати такі санкції".

Газета зауважує: "Поточна криза почалася в момент, коли ЄС збирався за рекомендацією Німеччини і Франції вступити в нову дискусію про те, як поліпшити відносини з Москвою".

Група високопоставлених європейських дипломатів у середу закликала посилити санкції до Росії, збільшити військову допомогу Києву і швидко запровадити в ЄС безвізовий режим для громадян України.

Серед ідей європейських законодавців і офіційних осіб: заборонити передачу технологій, які можуть бути використані Росією для розробки озброєнь, заморозити роботи над газопроводом "Північний потік-2". Проте найімовірніше, що початком нових санкцій стане внесення кількох російських чиновників до списку санкцій, куди вже входять члени уряду Асада.

В інтерв'ю газеті повпред РФ при ЄС Володимир Чижов застеріг: "Будь-який ворожий акт проти Росії безумовно не залишиться без адекватної реакції, про сутність якої я не хотів би говорити заздалегідь".

Зазвичай консервативні політики не дають підстав говорити про себе як про прихильників вуличних протестів. Тим більшим було здивування, коли глава британського зовнішньополітичного відомства Борис Джонсон сказав, що "хотів би побачити демонстрації перед російським посольством", - міністр звинуватив Росію в авіаударах по мирному населенню Алеппо і вказав на те, що вона може стати країною-вигнанницею, йдеться в статті Die Presse.

Заклик Джонсона розлютив Москву, яка звинуватила Лондон в "антиросійській істерії", але також сигналізував про відсутність у британських політиків планів і цілей щодо Сирії, та й щодо Росії теж, вважають журналісти.

"Однак не тільки британським політикам діалог з Росією дається сьогодні на превелику силу. І всередині ЄС після провалу перемир'я в Сирії у вересні, нових потужних авіаударів по Алеппо і російського вето, накладеного на резолюцію щодо Сирії в Раді Безпеки ООН, розгорілися дебати про те, як мати справу з Росією, яка вийшла на стежку війни", - продовжують автори матеріалу.

На думку журналістів, ці дебати нагадують метушню і відсутність єдиної позиції щодо доцільності санкцій в світлі російської інтервенції в Україні. "Аргументи повторюються: чи потрібно за всяку ціну зберігати діалог з Москвою? Чи ж Захід в змозі пригрозити таким покаранням, що воно зупинить тверду ходу Кремля?"

Ймовірно, дискусії про санкції затьмарять жовтневий саміт ЄС, передбачає видання.

Росія все більше готує своє населення до війни, пише німецька Bild.

Під час нещодавніх військових навчань "Кавказ 2016" Росія протестувала модель адміністративного управління на воєнний час - автоматичний перехід влади до керівництва чотирьох військових округів. А не далі як минулого тижня пройшли найбільші за всю історію навчання МНС, в яких брало участь 40 млн росіян.

На думку видання, найімовірніше, мета подібних заходів - "зростання невпевненості серед населення". Саме такий панічний ефект викликало розпорядження влади, щоб запаси зерна в Санкт-Петербурзі могли забезпечити кожному жителю 300 г хліба на день протягом 20 днів. А вже згодом адміністрація міста запевнила, що заходи ухвалюються не на випадок війни, а, мовляв, "для стабілізації ринку борошна". Ознаки істерики є і в Москві: в районі Кузьминки жителі ведуть збір грошей на будівництво бункера на випадок ядерної війни, повідомляє Bild.

Зрозуміло, що "в такій атмосфері страху кожна вербальна атака з Заходу зміцнює російського президента", підкреслює видання. Свою лепту вносять і прокремлівські ЗМІ, звертаючи увагу обивателів аж ніяк "не на варварські бомбардування мирного населення в Алеппо, а на жорстку критику глави британського МЗС Бориса Джонсона, який звинуватив Росію у воєнних злочинах".

"Невже Росія зовсім не зацікавлена ​​в тому, щоб зламати міжнародну ізоляцію і нарешті зробити свій внесок у стійке врегулювання в Сирії та Україні?" - міркують автори статті. Мабуть, ставка робиться на те, що Захід буде змушений зберегти санкції і це "ще сильніше зміцнить у росіян образ ворога".

Найсвіжіша чутка знову збентежила росіян: російські депутати і високопоставлені держслужбовці нібито отримали вказівку якомога швидше, не чекаючи кінця навчального року або семестру, повернути до Росії своїх дітей, які навчаються за кордоном. Кремль не спростував цю інформацію, зауважує Bild.

"Путін бомбить як хоче", - пише про Сирію оглядач Der Spiegel Крістоф Зюдов.

Захід розгніваний російськими бомбардуваннями в Сирії, але він безпорадний. Заклики західних політиків - віце-канцлера ФРН Зігмара Габріеля, а також міністрів закордонних справ Швеції і Великобританії - "протестувати перед російськими посольствами" не матимуть жодного ефекту, впевнений він.

За допомогою інтервенції в Сирію Путін "створив факти". "Відтоді будь-яка підтримка Заходом сирійської опозиції супроводжується ризиком прямої конфронтації з Росією, - пояснює оглядач. - З цієї ж причини в Сирії не можна реалізувати безполітну зону: США і їхнім союзникам довелося б збивати кожен російський і сирійський бомбардувальник у цій зоні - з непередбачуваними наслідками".

Таким же виразом безпорадності є "вимога Франції почати розслідування Міжнародного кримінального суду в зв'язку з можливими воєнними злочинами", продовжує автор. Ні Росія, ні Сирія, ні США не підписували Римського статуту - договору, котрий улаштував МКС. У будь-якому випадку до першого трибуналу пройдуть роки. До того ж, додає Зюдов, Росія постійно "дискредитує результати слідства, якщо вони не вигідні Кремлю, як це було у випадку зі знищенням пасажирського лайнера в Україні".

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus