InoPressa. Що показав перший раунд передвиборчих дебатів у США?

27.09.2016 14:00

InoPressa. Що показав перший раунд передвиборчих дебатів у США?

"Перший раунд дебатів знову довів, що тільки один кандидат годиться в президенти", коментує американська преса. "За очками" перемогла, майже без сумніву, Клінтон. Шанс Трампа в тому, що американці незадоволені поточним станом економіки. Та у сфері зовнішньої політики він виявив невігластво. "Я якось мало розмірковував про НАТО", - зізнався кандидат.

В Університеті Хофстра Хілларі Клінтон нещадно критикувала послужний список Трампа в бізнесі і його придатність на пост президента, а її суперник обстоював зміни, але так незграбно, що виборці засумніваються, чи достатньо він обізнаний, пишуть ЗМІ. Згадка позашлюбних зв'язків Білла Клінтона - помилка Трампа, вважають політтехнологи: краще б він привів на дебати "жінку, що стала вдовою після теракту в Бенгазі".

"Неприваблива кампанія, спресована в один раунд дебатів" - так характеризує обстановку заголовок The New York Times. "Коли лише один кандидат налаштований серйозно, а другий - пустоголовий задирака, термін "дебати" позбавляється будь-якого сенсу", - вважає видання.

Трамп "маніакально бреше відтоді, як вступив у президентські перегони, і в понеділок увечері його знову викрили у брехні", пишуть автори, "але ніщо не може позбавити його підтримки значної частини американського електорату - хіба що з нього впали б штани на дебатах в Університеті Хофстра".

Клінтон в принципі витримала випробування: відмахнулася від нападок Трампа, а свої закиди висловила впевнено, з міцніших позицій, вважає газета.

Видання також зауважує: "У більш здорову політичну епоху обидві партії, а не тільки демократи, висунули б кваліфікованих кандидатів, здатних усунути тривоги американців".

Але цьогоріч був відібраний найгірший з найгірших республіканців. "І це додало дебатам дивного, потенційно трагічного відтінку. Абсурдно, що доля виборів і доля нації можуть зробити той чи інший поворот за підсумками 90-хвилинного телевізійного ритуалу, аж так зараженого брехнею", - йдеться в статті.

"Перший раунд дебатів знову довів, що тільки один кандидат годиться в президенти", - заявляє в заголовку The Washington Post.

На думку видання, "процес праймеріз у Республіканській партії дав збій, і в результаті висунуто кандидата, який з цинізму або невігластва пропагує спотворений погляд на реальність, дискредитуючи себе практично кожною награно-полум'яною фразою. Демократи, зі свого боку, висунули політика, не позбавлений недоліків, але обізнаного, впевненого в собі і врівноваженого".

Газета вважає, що на дебатах Трамп виявився не здатний висловити щось, крім своїх звичайних слоганів, наприклад: "Іноземці використовують нашу країну як свиню-скарбничку, щоб відновити Китай".

Економічний план Клінтон - не відкриття, але він не спровокує торгової війни або рецесії (наслідки, які багато експертів пророкують у разі здійснення планів Трампа).

У сфері зовнішньої політики Трамп виявив невігластво, вважає видання.

"Я якось мало розмірковував про НАТО", - сказав Трамп, цитуючи власне інтерв'ю. До кінця дебатів він чітко продемонстрував, що в цю фразу можна підставити практично будь-яке політичне питання, і вона залишиться правдивою", - пише газета.

"Дебати між Трампом і Клінтон не справили особливого враження" - такою є думка The Wall Street Journal. Це були дебати між "двома найпопулярнішими в новітній історії кандидатами в президенти", вважає видання.

"Клінтон нещадно критикувала послужний список Дональда Трампа в бізнесі і його придатність на пост президента, але не дала нам особливих резонів вважати, що виведе країну з економічної та психологічної депресії. Трамп обстоював зміни, але так незграбно, що виборці засумніваються, чи достатньо він обізнаний", - йдеться в статті.

"За очками" перемогла, майже без сумніву, Клінтон, вважає видання. Вона дошкуляла Трампа, критикуючи його діяльність у бізнесі, а він частенько попадався на її вудку.

Шанс Трампа в тому, що американці незадоволені поточним станом економіки. Але на дебатах "він втратив більше можливостей для ударів, ніж використав", йдеться в статті. І все ж Трамп завоював собі очки, звинувативши Клінтон у нинішніх лихах Америки.

"Головне питання виборів зводиться до того, чи готова більшість американців, яка хоче змінити курс, ризикнути - сподіватися, що Трамп забезпечить такі зміни. Після вчорашнього вечора питання залишається відкритим", - робить висновок газета.

"Погроза Трампа посадити Дженніфер Флауерз, у якій був позашлюбний зв'язок з Біллом Клінтоном, в перший ряд на президентських дебатах знову привернула увагу до його власної історії зрад і може ще більше послабити його підтримку серед виборниць", - пише у The Washington Post журналістка Мері Джордан.

Трамп згадав про Флауерз після новинних повідомлень про те, що власник Dallas Mavericks мільярдер Марк К'юбан, ворог Трампа, який був радником у передвиборному штабі Клінтон, буде сидіти в першому ряду на дебатах у понеділок в Університеті Хофстра (Нью-Йорк). Трамп написав у відповідь у Twitter: "Якщо укурений Марк Кьюбан... захоче сидіти в першому ряду, можливо, я посаджу поруч з ним Дженніфер Флауерз!"

Республіканський політтехнолог Кеті Пекер, яка брала участь у президентській кампанії Мітта Ромні в 2012 році, повідомила, що, за даними дослідження, навіть "жінки, яким не дуже близька Хілларі, співчувають їй, коли люди починають докоряти її через невірність чоловіка".

"Трамп, який був одружений тричі, розлучився з першою дружиною, Іваною, після того як його зв'язок з Марлою Меплз набув широкого розголосу", - нагадує журналістка. Пізніше Трампа часто бачили, як він розважався з різними жінками. Він з'явився на обкладинці журналу Playboy, писав у своїх книгах про всіх жінок, які його домагалися, і публічно хвалився своїм сексуальним життям.

Республіканський політтехнолог Майк Мерфі, який підтримував на праймеріз Джеба Буша, сказав, що з боку Трампа було б розумніше написати, що він приведе на дебати жінку, що стала вдовою після теракту в Бенгазі, пише газета.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus