InoPressa. Сирія: все кепсько, та домовлятися доведеться

21.09.2016 16:00

InoPressa. Сирія: все кепсько, та домовлятися доведеться

Домовленість США і РФ про сирійське перемир'я не виконується, на всіх фронтах знову війна. Після помилкового американського авіанальоту на урядові війська атаковано гуманітарний конвой ООН - ймовірно, російським Су-24, пишуть ЗМІ. Світова спільнота має право вимагати від Росії і Сирії пояснити інцидент зі знищеним гумконвоєм.

"Оборудка" США і Росії про сирійське перемир'я не виконується, на всіх фронтах знову війна. Після "помилкового американського авіанальоту" на урядові війська атакували гуманітарний конвой ООН - ймовірно, російським Су-24, пишуть ЗМІ. Вашингтон і Москва домовляються за столом і воюють під столом, але дипломатичного процесу з вирішення конфлікту немає альтернативи, вважає Der Standard.

"Держсекретар США Керрі і високопоставлені офіційні особи ще двох десятків країн на зустрічі в Нью-Йорку в понеділок заявили, що припинення вогню в Сирії "не загинуло", передає The Washington Post. "Але вони не подали жодних ідей, яким чином можна зберегти режим припинення вогню після того, як знову розгорілися запеклі бойові дії. Зокрема, гуманітарний конвой зазнав бомбардування, яке, за словами чиновників Пентагону, вчинив, імовірно, російський літак", - повідомляють кореспонденти.

Чиновники Пентагону сказали, що, за їхньою "попередньою" оцінкою, провина за бомбардування біля Алеппо лежить на російському Су-24, який діяв "у той момент у повітрі".

У вівторок ввечері Бен Родс, заступник радника президента США з національної безпеки, сказав: "Ми покладаємо на російський уряд відповідальність за авіаудари в цьому повітряному просторі, оскільки воно було зобов'язане за умовами припинення бойових дій припинити дії в повітрі в місцях надання гуманітарної допомоги".

Росія стверджує, що до бомбардування (в результаті якого загинули щонайменше 20 цивільних осіб, в тому числі керівник місцевого сирійського Червоного Півмісяця) будь-які російські або сирійські повітряні судна не причетні.

На думку видання, інцидент з гуманітарним конвоєм став кульмінацією стрімкого зриву перемир'я, яке було укладено за посередництва США і Росії.

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков сказав, що надії на відновлення припинення вогню "слабкі". Він зауважив, що умови для відновлення перемир'я "дуже прості: потрібно, щоб [бойовики] припинили стріляти, щоб терористи припинили нападати на збройні сили Сирії. І, звичайно, було б добре, якби наші американські колеги, бува, не бомбили сирійців".

Газета пояснює: "Він мав на увазі бомбардування в суботу, коли літаки коаліції під керівництвом США, які цілилися, мабуть, на сили "Ісламської держави", замість цього розбомбили підрозділ сирійської армії".

"У суботу, приблизно через 30 хвилин після того, як високоточне бомбардування армади американських, британських, данських і австралійських військових літаків почало трощити велике угруповання "ІДІЛ", в оперативному центрі очолюваної США коаліції задзвонив телефон", - пише Foreign Policy.

"Однак контактна особа була відсутня на робочому місці і ніхто не міг зрозуміти, про що так довго говорив російський офіцер на іншому кінці дроту. Тож він повісив трубку і передзвонив, - розповідає кореспондент Пол Маклір. - До того часу, як росіянин нарешті зміг пояснити, що коаліція насправді бомбить підрозділ сирійської армії, "значне число ударів" вже було завдано".

"Командування США протягом кількох хвилин припинило бомбардування, але шкоди було зроблено", - зазначає видання. Армія США зараз проводить розгляд з приводу цієї атаки.

Оскільки від перемир'я не залишилося і каменя на камені, це саме можна сказати і про будь-які плани американців і росіян почати обмін оперативною інформацією щодо об'єктів "ІДІЛ" або колишньої "Джебхат ан-Нусра", пише автор.

"Схоже, що гуманітарний конвой ООН, що прямував до обложеного Алеппо, поблизу міста став мішенню навмисних смертельних ударів сирійських або російських військ - або і тих, і тих одночасно. Якщо так, відповідальні за це особи винні у воєнних злочинах. Необхідно виявити їх, висунути звинувачення і врешті-решт притягти їх до відповіді", - закликає редакція The Times.

За словами свідків, конвой з чіткими розпізнавальними знаками ЮНІСЕФ було вражено барельними бомбами і ракетами. Росія заперечує відповідальність за те, що трапилося. Тим часом Сирія, на думку редакції, могла завдати удару з помсти за помилковий американський авіаналіт, в ході якого загинули 62 сирійських солдати.

"США вибачилися за той рейд. Це не виправдовує його, однак різниця між трагічною помилкою і навмисним заподіянням ударів ясна кожному - і буде ясна трибуналу з воєнних злочинів", - пише The Times.

Світова спільнота має право вимагати від Росії і Сирії пояснити інцидент зі знищеним гуманітарним конвоєм у Сирії, пише оглядач німецької газети Sueddeutsche Zeitung Пауль-Антон Крюгер.

Росія не соромилася у виборі висловів, коли літаки очолюваної США коаліції, що воює проти "Ісламської держави", завдали бомбового удару по позиціях сирійської армії, нагадує автор. Тепер "світ має право отримати пояснення, чому був нанесений авіаудар по гуманітарній та нейтральній організації, яку повинні поважати всі сторони конфлікту".

Хай би що з'ясувалося в результаті, напад на гумконвой ООН повністю відповідає установці Асада на те, щоб "за захоплення повстанцями територій платило мирне населення", зауважує Крюгер. Саме ця стратегія винна у величезній кількості убитих у Сирії, численних руйнуваннях, багаторічних облогах.

Перемир'ю в Сирії настав край. Але Москва і Вашингтон не зацікавлені в подальшій ескалації конфлікту, вважає оглядач Der Standard Гудрун Харрер.

"У Сирії складається безвихідна ситуація. Вже за тиждень після укладеної американцями і росіянами домовленості про перемир'я на всіх фронтах знову спалахнула війна", - пише Харрер, відзначаючи феномен "нових воєн у рамках основного конфлікту".

Цього літа в США розгорілися палкі дискусії, чи варто американським ВПС атакувати не тільки позиції "ІДІЛ", а й почати воєнну операцію проти Асада. Перемогу здобули ті, хто виступав проти, йдеться в статті. Угода, укладена тиждень тому, передбачала російсько-американське співробітництво, спрямоване проти "Джебхат ан-Нусра" і означала радше шкоду, ніж користь для супротивників Асада, зазначає журналістка. Проти військового співробітництва з Москвою виступав в першу чергу Пентагон.

Автор пояснює, чому для Пентагону місія в Сирії - "складна і суперечлива", і продовжує: "Об'єднує Росію і США позиція щодо "ІДІЛ" і" Джебхат ан-Нусра" - і Москва, і Вашингтон розцінюють ці організації як терористичні. Але російсько-американська угода, найпевніше, остаточно зірвалася: і не тільки тому, що росіяни більше не контролюють свого підопічного Асада, - річ у тім, що в ряди "Ан-Нусра" вступає все більше бойовиків з інших угруповань - і тепер уже пізно ділити їх на поганих і хороших".

Москва і Вашингтон не зацікавлені в подальшій ескалації конфлікту в Сирії, вважає автор публікації. Так, останнім часом вони домовлялися за столом і воювали під столом, але надалі знову будуть прагнути до перемир'я і дипломатичний процес з вирішення конфлікту. Цьому немає альтернативи, йдеться в статті.

Угоду про перемир'я в Сирії "може бути врятовано, якщо всі сторони об'єднаються - поки що - навколо простої і незаперечно важливої ​​мети: припинити вбивства", - пише в статті для The New York Times 39-й президент США Джиммі Картер.

"На початку цього року було зроблено велике зусилля, коли США і Росія натиснули на своїх союзників, щоб ті припинили бойові дії і дали шанс переговорам, - нагадує Картер про лютневе перемир'я в Сирії. - Однак (...) деякі з сирійських партій і їхніх прихильників визнали дуже загрозливим або занадто неадекватним те, що після п'яти років вбивств і ще до встановлення хоч якоїсь подоби довіри їх стали змушувати домовитися про поділ влади. Не дивно, що вони повернулися до кровопролиття".

Картер пропонує зробити нове зусилля, щоб тимчасово заморозити нинішній територіальний контроль воюючих сторін і стабілізувати умови на місцях для забезпечення гарантій безперешкодного доступу до гуманітарної допомоги.

Якщо вбивства припиняться, "сирійці зможуть попрацювати над відновленням своєї втраченої гідності, а це необхідно, щоб розв'язати проблем, які попервах призвели до цієї війни", вважає Картер.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus