InoPressa. "Супервівторок": Клінтон і Трамп бадьоро марширують до висунення від партій

02.03.2016 14:00

InoPressa. "Супервівторок": Клінтон і Трамп бадьоро марширують до висунення від партій

Демократи об'єднуються довкола Хілларі Клінтон, тоді як у республіканців - запеклий розкол через провідні позиції Дональда Трампа, коментують ЗМІ підсумки праймеріз в 11 штатах. Дехто пророкує американцям в листопаді "найбільш приголомшливий вибір на пам'яті цілого покоління: між першою жінкою-президентом і зухвалим мільярдером".

Демократи об'єднуються довкола Хілларі Клінтон, тоді як у республіканців - запеклий розкол через провідні позиції Дональда Трампа, коментують ЗМІ підсумки праймеріз в 11 штатах. The Guardian пророкує американцям в листопаді "найбільш приголомшливий вибір на пам'яті цілого покоління: між першою жінкою-президентом і зухвалим мільярдером, який побудував свій успіх на запереченні всіх правил сучасної політики".

Демократи сходяться, а республіканці розходяться в різні боки, пише , коментуючи підсумки "супервівторка" - чергових праймеріз у США. Демократична партія неухильно гуртується навколо Хілларі Клінтон, тоді як в Республіканській - запеклий, дедалі гостріший розкол через провідні позиції Дональда Трампа, йдеться в статті.

Хоч у вівторок Трамп отримав переконливу перемогу на праймеріз в семи штатах, республіканці гучно і вперто відмовляються згуртуватися навколо нього. "Його провідні однопартійці розкритикували той факт, що Трамп лише із запізненням дистанціювався від прихильників переваги білої раси; виборні чиновники відмовляли виборців від його підтримки, а люди, все життя голосують за республіканців, заявили, що стануть бойкотувати президентські вибори, якщо партія висуне Трампа", - пояснюють автори.

У середовищі республіканців немає єдиної думки про те, хто здатний стати найсильнішим опонентом Трампа. При цьому багато хто впевнений, що висунення Трампа гарантує Білий дім демократам. "Висування Трампа стало б найкращим подарунком, який Республіканська партія може зробити Хілларі Клінтон", - сказав екс-губернатор Луїзіани Бобі Джиндал.

"З кожним неприємним поворотом подій на праймеріз у республіканців позиція пані Клінтон, здається, міцніє", - пише газета. Серед республіканців мобілізуються противники Трампа.

На думку досвідченого політтехнолога-республіканця Майка Мерфі, "Трампа неначе обчислив комп'ютер, щоб він влаштував нам поразку на виборах. Кого він ображає? Білих жінок з вищою освітою і латиноамериканців - ті верстви, які потрібні нам для перемоги".

Автори статті коментують: "Але будь-яка спроба відмовити Трампу у висуванні кандидатом від партії - це ризик ще сильніше роздратувати рух невдоволених, яким він дав поштовх".

Хізер Кокс Річардсон (Бостонський коледж) пророкує розкол Республіканської партії навпіл - на жорстких консерваторів типу Трампа і старомодних поміркованих республіканців а-ля Теодор Рузвельт, Дуайт Ейзенхауер і Нельсон Рокфеллер.

У вівторок Хілларі Клінтон цілковито завоювала провідні позиції в президентських перегонах серед демократів, пише The New York Times. Вона здобула великі перемоги над Берні Сандерсом у Техасі, Вірджинії і південних штатах, а також вперше довела, що здатна сформувати загальнонаціональну коаліцію з виборців різних рас - саме така, по ідеї, відіграє ключову роль на президентських виборах, пояснюють журналісти.

Клінтон випередила Сандерса там, де переважає чорношкіре і іспаномовне населення, тобто в регіонах, де багато делегатів, які потрібні їй для висунення, йдеться в статті. В результаті Клінтон набагато перевершує Сандерса за кількістю делегатів, причому більшою мірою, ніж Барак Обама перевершував її на тому ж етапі праймеріз у 2008 році.

Радники Сандерса визнали, що для нього "супервівторок" був найважчим моментом у графіку праймеріз. Причини - різноманіття електорату, порівняно небагато штатів, де популярні ліберальні погляди, мале число кокусів. При цьому радники підкреслюють, що навіть найнижчі результати не змусять його зняти свою кандидатуру.

Радники пані Клінтон, в свою чергу, повідомляють, що тепер її найбільш невідкладне (і вельми нелегке) завдання - виявити повагу до Сандерса, щоб його електорат згодом підтримав її кандидатуру.

"Дональд Трамп цілком може взяти участь в листопадових виборах президента, а це означає і те, що американцям запропонують розділити його радикальні погляди на світ і роль Америки в цьому світі", - повідомляє за підсумками "супервівторка" редакція The Washington Post, присвячуючи статтю критиці Трампа.

На підставі висловлювань Трампа, що прозвучали під час передвиборної кампанії, журналісти роблять висновок, що в зовнішній політиці він буде "дурити" з давніми стосунками США з іншими країнами і союзами, до яких належить країна: вони будуть "принижені, переглянуті або занедбані на користь більш тісних зв'язків з... мабуть, ні з ким, крім російського диктатора Володимира Путіна". "Не кажучи вже про бридкі моральні наслідки, несподіване відлюдництво США, за яке виступає Трамп, стане глибоко дестабілізівним для і так вже нестабільного світу", - вважає видання.

Ймовірний кандидат в президенти "задумав перетворити Америку на країну, яка відгороджується стінами - фізичними та концептуальними - і висовується звідти тільки для того, щоб розбомбити випадковий табір терористів або заарештувати підозрюваного і піддати його "чомусь гіршому", ніж катуванню зануренняям, - йдеться в статті. - Це обійдеться американському народу набагато дорожче, ніж організації, альянси та зобов'язання, які висміює Трамп".

"Рішуча битва Дональда Трампа і Хілларі Клінтон за Білий дім стала ближче до реальності: ці два претенденти вирвалися в лідери передвиборчого марафону в штатах, де в "супервівторок" відбулися попередні вибори", - пише британська The Guardian.

"У найважливіший наразі вечір президентських перегонів Клінтон подолала загрозу з боку сенатора від штату Вермонт Берні Сандерса, - йдеться в статті. - Вона обійшла його в семи з 11 штатів, за які воювали демократи, в тому числі в особливо багатих делегатами: Техас, Джорджія, Массачусетс і Вірджинія".

У республіканських перегонах беззаперечним лідером жорсткого змагання за номінацію став Дональд Трамп.

"Незадовго до 21.00 за стандартним часом захриплість Клінтон, показана в репортажі з Маямі, що галасливо святкує її перемогу, вигукнула: "Цей супервівторок - просто супер!" - передають автори. - І з огляду на майбутню, як здається, гонку ніздря в ніздрю з Трампом вона сказала: "Я і далі буду говорити, що, по-моєму, сьогодні Америці потрібно більше любові і доброти. Ставки ніколи не були вищими. Судячи із заяв протилежного боку, вона ніколи не опускалася нижче".

"Трамп зобов'язаний своїми сприятливими результатами однаковою мірою роздробленості республіканського електорату і своїй брутальній рішучості грати на гнівних настроях у США, - вказують журналісти. - Однак, виступаючи на святкуванні своєї перемоги в місті Палм-Біч, Флорида, Трамп заявив: "Я об'єднувач". Запевняючи, що зможе зробити Республіканську партію "більш якісною і єдиною", Трамп сказав: "Ми знову зробимо Америку великою, народ. Ми зробимо Америку великою".

"Однак в республіканській ієрархії кандидатура Трампа не викликала особливого ентузіазму. На початку дня спікер Палати представників Конгресу Пол Раян висловив серйозну заклопотаність тим, що Трамп все ще не виступив з недвозначним спростуванням своєї заяви про те, що він - прихильник глави Ку клукс клану Девіда Дьюка", - повідомляють журналісти.

Раян попередив: "Той, хто хоче бути номінантом від Республіканської партії, (...) повинен зректися будь-якої групи і будь-якої справи, що ґрунтуються на мракобіссі".

"Хоча результати "супервівторка" залишають математичну можливість того, що Трампа і Клінтон хтось зможе обійти, вони наводять на думку, що на загальних виборах у листопаді перед голосувальниками стоятиме найбільш приголомшливий вибір на пам'яті цілого покоління: між першою жінкою-президентом і зухвалим мільярдером, який побудував свій чудовий успіх на запереченні всіх правил сучасної політики", - резюмують автори.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus