InoPressa. Трагедія MH-17: вірте фактам, а не путінській машині обману

29.09.2016 15:00

InoPressa. Трагедія MH-17: вірте фактам, а не путінській машині обману

"Доповідь, представлена в голландському Утрехті, вкотре зриває маску не тільки з Путіна, а й із Заходу, що з ангельським терпінням слухає казки і брехню Москви і не бажає заговорити з російським президентом єдиною мовою, яка подіє на нього. Давно відомо, на кому лежить основна відповідальність за війну на сході України і тисячі жертв", пишуть ЗМІ.

Доповідь JIT підтвердила роль Росії не тільки в передислокації ракетного комплексу "Бук", який збив над Східною Україною літак Malaysia Airlines, а й в приховуванні доказів. Зі слідством співпрацює бойовик, який охороняв "Бук" під час його спішного повернення в Росію після пуску ракети. Кремлівська кампанія з дезінформації триває, пишуть ЗМІ, нагадуючи, що були версії навіть про попередньо завантажені в Голландії трупи.

"За підсумками розслідування, проведеного групою прокурорів з Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України під керівництвом Нідерландів, зроблено висновок, що потужний ракетний комплекс "земля-повітря", який два роки тому збив над Україною літак Malaysia Airlines, що спричинило загибель всіх 298 людей, що перебували на борту, був привезений на вантажівці з Росії на прохання сепаратистів, яких підтримувала Росія, і тієї ж ночі повернутий в Росію", - пишуть журналісти The New York Times.

"Доповідь в основному підтвердила вже широко задокументовану роль російського уряду не тільки в передислокації ракетного комплексу, який називався "Бук", або SA-11, а й також у подальшому приховуванні доказів, яке триває донині", - пише газета.

У доповіді застосовані стандарти доказів, які можуть бути прийняті в суді, підкреслює видання. Імена причетних фізичних осіб поки що не названі, але слідчі заявили, що при підготовці до пред'явлення обвинувальних висновків планують ідентифікувати підозрюваних і встановити, хто віддавав накази і які були його наміри.

"Слідчі дали зрозуміти, що свідком, який з ними співпрацював, був боєць-сепаратист, який охороняв колону з ракетним комплексом під час його спішного повернення в Росію після пуску. Вони опублікували нові фото ракетного комплексу на безбортовому причепі, який буксирували по Східній Україні білою вантажівкою "Вольво", експропрійованою в Донецьку", - йдеться в статті.

Слідчі сказали, що виявили конічний ніс і стабілізатор ракети, прослухали близько 150 тис. перехоплених телефонних розмов і вивчили півмільйона фотографій.

У тілі одного з пілотів було виявлено ​​"вирішальний доказ - елемент шрапнелі, що має форму метелика: слід боєголовки того типу, які встановлюються на ракетах "Бук" у російському арсеналі, але не в українському". До уламку шрапнелі прилипли мікроскопічні сліди скла, аналогічного тому, який використовує Boeing. Це чітко свідчить, що осколок пролетів крізь вітрове скло літака.

Слідчі виклали хроніку подій.

"У перехоплених телефонних розмовах ввечері за день до атаки сепаратисти на Східній Україні попросили пригнати їм ракетний комплекс "Бук", щоб захищатися від українських авіанальотів. Пізніше, згідно з перехопленими розмовами, їм сказали, що цієї ночі вони отримають цю збройну систему", - пише газета.

"По-друге, слідчі виявили, що колона вантажівок довезла ракетну установку, а також велику військову машину, яка використовується для запуску ракет, від російського кордону до місця, звідки була запущена ракета", - йдеться в статті.

Слідство встановило, з якого саме поля була запущена ракета. І, нарешті, відновлено ймовірний маршрут, по якому ракетну установку повертали до російського кордону.

"Той факт, що літак був збитий, не заперечила навіть Москва", - коментує новий доповідь кореспондент німецької Frankfurter Allgemeine, але за допомогою різних заяв вона намагалася звалити провину на Україну, хоча з самого початку докази вказували на те, що MH17 був збитий сепаратистами, яких підтримує Росія.

"Звичайно, нові опубліковані результати не зможуть похитнути віру тих, хто вірить пропаганді Москви - мовляв, це було західною змовою проти бідної, оточеної ворогами Росії і її кришталево-чистих демократів", - зазначає автор.

У той день, 17 липня, добре навчені солдати - а для обслуговування зенітного комплексу "Бук" простих любителів повоювати недостатньо - скоїли не тільки злочин, а й помилку при маскуванні: бажаючи позбутися знаряддя злочину, вони відправили комплекс туди, звідки його було доставлено, - в Росію, йдеться в статті.

"Доповідь, представлений в голландському Утрехті, вкотре зриває маску не тільки з Путіна, а й із Заходу, що з ангельським терпінням слухає казки і брехню Москви і не бажає заговорити з російським президентом єдиною мовою, який подіє на нього. Давно відомо, на кому лежить основна відповідальність за війну на сході України і тисячі жертв серед військових і цивільних осіб, але скрізь тільки і говорять: ви не можете обійтися без співпраці з ним", - нарікає журналіст.

Доповідь слідчих про знищення борту MH17 над Україною "практично не залишає місця для сумнівів", пише оглядач Die Welt Саша Ленарцт: зенітна ракета "Бук", яка збила лайнер, була завезена на підконтрольні сепаратистам території з Росії. В ту ж ніч, одразу після пуску ракети, комплекс був вивезений назад у Росію. "Важко повірити, що таке могло статися в авторитарній державі без дозволу військового або політичного керівництва", - коментує журналіст.

Однак у понеділок "Кремль запустив свою пропагандистську машину, що вкотре вражає 298 жертв трагедії". Так, російський представник представив дані з радарів, які нібито доводять, що в районі не могло бути ніяких ракет. Якщо ж ракета все ж була, то вона була запущена з іншої території. З якої, щоправда, він не сказав.

"Все це - та ж сама цинічна гра, яку Кремль веде, зокрема, в зв'язку з Сирією, оскаржуючи свою очевидну відповідальність за загострення ситуації", - пише Ленарцт. Без російської гібридної війни української "кризи" вже давно б не було, а без російської військової підтримки режим Асада також став би історією.

"Проміжний звіт Спільної слідчої команди (JIT) прокурорів з усього світу показав, що пасажири і екіпаж борту MH-17 загинули, коли їхній літак був уражений ракетою "земля-повітря", запущеною з території, підконтрольній проросійським бойовикам-сепаратистам. Взагалі-то ми знали це вже в перший тиждень після катастрофи", - зазначає Девід Ааронович у The Times.

Розповівши про внесок у з'ясування обставин інциденту порталу Bellingcat, автор вказує, що зібрані цим ресурсом докази дозволили простежити, що ракета, що збила літак, надійшла з Росії і належала 53-й протиповітряної ракетній бригаді російської армії. Росія відразу ж почала висувати заперечення.

"Через тиждень після аварії літака росіяни провели прес-конференцію, на якій представили супутникове зображення, грубо підправлене з тим, щоб створити враження, ніби в момент катастрофи поблизу перебував український літак, - йдеться в статті. - Вони змінили імовірну траєкторію польоту MH17, послалися на дані радарів, яких так і не надали, і подали неправильну інформацію про вже наявні фото "Бука" на українській території".

"Це був лише один аспект дезінформаційної кампанії, - продовжує автор. - У той же час російські ЗМІ почали викладати власні теорії або версії сепаратистів. За однією з них, в Амстердамі в літак завантажили мертві тіла, щоб можна було його підстрелити і створити привід до війни", - нагадує журналіст.

"І на Заході були деякі фігури, які майже не потребували російських підказок, щоб дійти висновку, що все не те, чим здається", - зауважує Ааронович.

Автор припускає, що російські тактики, в тому числі дезінформація і використання вибіркових мережевих зламів, "створені не для того, щоб переконати нас в альтернативній думці, а щоб збивати з пантелику. Якщо ми не можемо довіряти більше нікому, якщо все суперечливо, тоді ми не можемо вірити і в себе. Абсолютно все - наша демократія, вільна преса, віра в права людини - стає відносним".

"Місяцями після катастрофи MH17 люди в соціальних мережах і на нашому ж веб-сайті говорили мені, що свідчень проти Росії немає. Точнісінько так, як рік тому вони говорили про хімічні атаки Асада. Мене втішають такі люди, як [колектив] Bellingcat. Але в "століття дурниць" хіба потрібен Путін, щоб задурити нам голову?"

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus