InoPressa. Вашингтон розриває діалог щодо Сирії - Москва відповідає асиметрично

04.10.2016 16:00

InoPressa. Вашингтон розриває діалог щодо Сирії - Москва відповідає асиметрично

США згорнули переговори про припинення вогню: роль Росії в бомбардуваннях Алеппо така, що їм нема чого сказати. Незворушна Росія хвалиться "високою ефективністю" авіаударів. Путін зробив свій хід - зупинив договір щодо знищення плутонію від 2000 року. Сирійська війна може рушити в небезпечному напрямку.

США згорнули переговори про припинення вогню: роль Росії в бомбардуваннях Алеппо така, що їм нема чого сказати. Незворушна Росія хвалиться "високою ефективністю" авіаударів. Путін зробив свій хід - зупинив договір щодо знищення плутонію від 2000 року. Сирійська війна може рушити в небезпечному напрямку: ідея поставок потужніших озброєнь повстанцям, які воюють з Асадом, знову ожила, пишуть ЗМІ.

"У понеділок американсько-російські відносини погіршилися до чергового мінімуму: адміністрація Обами відмовилася від спроб співпрацювати з Росією у справі припинення сирійської громадянської війни і створення там спільного фронту проти терористів, а Москва призупинила дію знакового ядерного договору", - пише The Washington Post.

"Припинення дії договору, підписаного в 2000 році, щоб позбутися запасів плутонію збройового класу, - значною мірою символічний крок. Але він давав Кремлю можливість перерахувати ряд "недружніх дій" стосовно Росії - від санкцій, пов'язаних з Україною та порушенням прав людини, до введення сил НАТО в країни Балтії", - зазначають автори статті.

Важливішим вони вважають припинення сирійської угоди: у адміністрації не залишається будь-яких очевидних дипломатичних можливостей зупинити кровопролиття в Алеппо.

Росія виправдала відновлення бомбардувань тим, що США не вдалося змусити підрозділи опозиції відмежуватися від терористів, а перемир'я дозволило їм переозброїтись і розширити підконтрольну територію. За даними співробітника американської розвідки, застосовувалися "бочкові бомби, термобаричні бомби, запалювальні боєприпаси, касетні і протибункерні бомби". В ході безжальних бомбардувань, багато з яких вразили лікарні та медичні установи, "за тиждень загинули сотні дітей", заявило це джерело.

За словами офіційних осіб, вони вважають припинення співпраці щодо Сирії і з плутонію окремими питаннями, хоча обидва вони є "частиною неспокійних і складних відносин".

"Адміністрація Обами вийшла з переговорів про невдале припинення вогню в Сирії, заявивши: роль Москви в бомбардуваннях Алеппо така, що їм нема чого сказати", - пишуть журналісти The Wall Street Journal.

"Рішення США ставить хрест на перспективах перемир'я в поточний момент, створює ризик, що ця тривала війна рушить в небезпечному новому напрямку, а також відсуває в майбутнє здійснення надій на політичне врегулювання", - вважає видання.

"Припинення переговорів також зобов'язує адміністрацію Обами розглянути інші варіанти дій в Сирії, в тому числі ідею постачання США та іншими союзниками більш потужних озброєнь повстанцям, які воюють з урядом Асада", - вважають автори.

За даними видання, обговорюється також, як не дозволити Туреччині, Саудівській Аравії та іншим партнерам США нарощувати поставки зброї повстанцям. У понеділок регіональні офіційні особи сказали, що співробітники розвідок США і їхні регіональні колеги проводили таємні переговори про це та інші варіанти так званого "плану Б".

За словами джерел, США категорично відкидають постачання ПЗРК, але, можливо, санкціонують поставки деяких менш мобільних систем ППО.

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявила, що Москва "шкодує про рішення США", і звинуватила в нинішній кризі Вашингтон.

"Росія скаржилася, що Вашингтон не дотримувався своєї частини угоди, - нагадує видання: - Не роз'єднав сирійських повстанців, яких підтримують США, і більш екстремістських угруповань, пов'язаних з "Аль-Каїдою".

"Тоді як російські та сирійські літаки безперервно бомблять мученицьке місто Алеппо, США вирішили покласти край дипломатичним переговорам з Росією. Трагічне визнання провалу", - пише кореспондент Libération Фредерік Отран.

"Шквал бомб і бочок з вибухівкою, що обрушився на Алеппо протягом останніх днів, вбив останні надії оптиміста Джона Керрі", - йдеться в статті.

"Незворушна Росія похвалилася "високою ефективністю" своїх ударів, заперечуючи повітряні нальоти на лікарні, як вона заперечувала кілька тижнів тому бомбардування гуманітарного конвою ООН", - продовжує Отран.

"Після провалу 19 вересня перемир'я, що різко коментують і Москва, і Вашингтон, зрив переговорів демонструє, до якої міри зіпсувалися взаємини між Бараком Обамою і Володимиром Путіним. Як новий провокаційний жест російський президент вирішив призупинити двосторонню угоду з США про утилізацію збройового плутонію", - продовжує автор.

Як стверджує Сергій Лавров, мова йде про "необхідну" відповідь на санкції, накладені на Росію за її роль в українській кризі, і на посилення присутності НАТО в Східній Європі".

У понеділок США призупинили переговори з Росією з приводу конфлікту в Сирії, повідомляє The New York Times. Вашингтон "звинуватив Кремль в об'єднанні з сирійськими ВПС у здійсненні жорстокої кампанії бомбардувань обложеного міста Алеппо", пишуть журналісти Майкл Р.Гордон і Ендрю Е.Крамер.

"Путін у відповідь вийшов з епохальної угоди про контроль озброєнь, яке зобов'язує обидві сторони знищити 34 тонни плутонію", - йдеться в статті. Все це - ознака ще більшого погіршення американсько-російських відносин.

"Співпраця з Сирії було останньою і найперспективнішою спробою адміністрації Обами утримати двосторонні відносини з Росією від стрімкого погіршення, - каже Ендрю С.Вейс, віце-президент з питань науки Carnegie Endowment for International Peace. - Недовіра і ворожість російського керівництва до США - реальне і дедалі сильніше почуття. Воно ще багато років буде рушійною силою поведінки Росії в зовнішньому світі".

А ще місяць тому здавалося, що держсекретар США Керрі ось-ось досягне співпраці з Росією у сирійському питанні, але угода похитнулася "спочатку через те, що коаліція під керівництвом США випадково розбомбила сирійські війська, а потім через те, що російська авіація і сирійські вертольоти навмисно, як стверджують США, розбомбили гуманітарний конвой, який прямував в Алеппо", - йдеться в статті.

Путін зробив свій хід - зупинив участь Росії в угоді про знищення плутонію від 2000 року.

Неназваний високопоставлений співробітник адміністрації Обами назвав цей крок тривожним: "Навіть коли напруженість в американсько-російських відносинах посилилася, США запевняли, що угоди про зброю масового ураження повинні бути святинею, оскільки в них зацікавлені обидві сторони". "Кремль не купився на цей аргумент", - зауважило джерело.

Заявивши, що відносини з США погіршилися "в зв'язку з докорінною зміною обставин", президент Росії вийшов з епохальної угоди з ядерної безпеки. Це тривожний знак: співпраця двох країн у ряді ядерних сфер може опинитися під загрозою, - пише Ендрю Е.Крамер в іншому матеріалі The New York Times. "Ця угода була ще один підбадьорювальним кроком, що веде від ядерного апокаліпсису і допомагає запобігти потраплянню ядерних матеріалів до рук терористів або держав-ізгоїв", - йдеться в статті.

"Часи змінилися, пише Путін в підписаному в понеділок указі", - передає Крамер. За словами російського президента, причина підписання зазначеного указу - "загроза стратегічній стабільності в результаті недружніх дій Сполучених Штатів Америки проти Російської Федерації, і нездатності Сполучених Штатів Америки забезпечити виконання прийнятих зобов'язань з утилізації надлишкового збройового плутонію відповідно до міжнародних договорів".

Крамер пояснює, що під нездатністю США забезпечити виконання даних зобов'язань розуміється рішення США відмовитися від використання збройового плутонію як палива для електростанції на річці Саванна і замість цього поховати радіоактивний матеріал у сховище ядерних відходів в м.Карлсбаді, штат Нью-Мексико.

"Здається малоймовірним, що дві країни скоро відновлять співпрацю стосовно плутонію, - зазначає автор. - Кремль хоче, щоб спочатку були зняті всі економічні санкції, наполягає на відшкодування завданої ними шкоди і скасування "Закону Магнітського", що дозволяє американцям заморожувати активи російських чиновників, яких вважають причетними до порушень прав людини, а також на зменшенні військової присутності Америки в країнах, що приєдналися до НАТО з 1 вересня 2001 року".

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus