InoPressa. Вибори і "фейкова кібервійна"

05.01.2017 15:00

InoPressa. Вибори і "фейкова кібервійна"

Цього тижня кандидат на посаду держсекретаря США зустрічався з сенаторами. Тіллерсон "геть зі шкури пнувся, аби продемонструвати, що проникливо і жорстко ставиться до путінської Росії". Конгрес не відступиться від свого прагнення розслідувати витівки Росії під час виборів і покарати її. Тимчасом румунський хакер назвав це "фейковою кібервійною".

"Росія була залучена в наші вибори?" - тестують претендента на пост держсекретаря США сенатори. "Американці збожеволіли на всій цій російській темі", - вважає румунський хакер Guccifer. ФБР приписало кібератаку на сервери DNC кремлівським хакерам без власного розслідування, повністю довірившись CrowdStrike, вказує BuzzFeed. 2017 рік обіцяє бути жорстким і брудним через вибори в Бундестаг, пише Die Welt.

11 і 12 січня кандидат на посаду держсекретаря США Рекс Тіллерсон, екс-голова ExxonMobil, буде відповідати на запитання в сенатському комітеті з міжнародних відносин, пише The Washington Post. "Якщо публічно Тіллерсон буде говорити про Росію "правильні речі", які він говорив під час зустрічей за зачиненими дверима, то демократам навряд чи вдасться перешкодити йому стати наступним держсекретарем", - прогнозує журналіст Джош Рогін.

Цього тижня Тіллерсон зустрічався з сенаторами - як республіканцями, так і демократами. Він "геть зі шкури пнувся, аби продемонструвати, що проникливо і жорстко ставиться до путінської Росії, але не заявив про прихильність до якогось конкретного курсу", повідомляє Рогін, посилаючись на свої бесіди з сенаторами і їхніми помічниками.

"Він сказав: "Послухайте, я розумію, що Путін і Росія - це "задирака з дитячого майданчика", вони поважають тільки силу, і з ними треба говорити з позиції сили", - переказав слова Тіллерсона співробітник апарату Сенату.

Один сенатор, який побажав залишитися неназваним, "сказав мені, що Тіллерсон чітко дав зрозуміти: він усвідомлює, що Росія становить всеосяжну загрозу для США і наших союзників", передає Рогін. "Я сказав: "Чи вам здається, що Росія була залучена в наші вибори? Що ви готові зробити в зв'язку з цим?" Так я влаштував йому іспит, - зауважив сенатор. - А він спершу відповів приблизно так: "Дозвольте мені проконсультуватися з людьми Трампа".

"Конгрес не відступиться від свого прагнення розслідувати витівки Росії під час виборів і покарати її. Якщо за зачиненими дверима Тіллерсон висловлювався щиро, він, можливо, залишиться вірним своїй позиції, що потенційно загрожує розбіжностями з новим президентом", - вважає автор.

Румунський хакер Guccifer, який вперше оповістив той факт, що Хілларі Клінтон користувалася приватною електронною поштою, назвав "божевільними" твердження, що Росія намагалася вплинути на вибори в США. Guccifer сказав в інтерв'ю Fox News, що заяви Білого дому, ніби Росія намагалася з допомогою хакерів контролювати хід виборів у США, - це "фейкова кібервійна", повідомляє The Daily Mail. Хакер, чиє справжнє ім'я Марцел Лазар Лехел, дав інтерв'ю з тюремної камери в Румунії.

"Американці збожеволіли на всій цій російській темі і на тому, ніби росіяни вторгаються у США, - сказав Лехел. - Це безглуздя... Це істерія така, знаєте".

Лехел вважає, що будуть "розслідування і обвинувальні висновки щодо деяких росіян".

Кореспондент підкреслює: "З цим прогнозом він виступив три тижні тому, за два тижні до того, як минулого четверга Обама в помсту за хакерські атаки вислав зі США 35 російських дипломатів".

"Як стало відомо BuzzFeed News, ФБР досліджувало сервери Національного комітету Демократичної партії (DNC) до того, як поширило доповідь, в якій широкомасштабне кібервторгнення приписано хакерам під заступництвом Росії", - пише кореспондент BuzzFeed News Елі Воткінс.

"DNC провів кілька зустрічей з представниками кібервідділу ФБР і його периферійної філії у Вашингтоні, відділу з питань національної безпеки Міністерства юстиції США і Генпрокуратури США, а також відповів на різні прохання про співробітництво, але ФБР ніколи не просило надати доступ до комп'ютерних серверів DNC", - сказав в інтерв'ю по електронній пошті Ерік Вокер, заступник директора DNC зі зв'язків з громадськістю.

"Співробітник розвідки США сказав нашому виданню, що замість цього ФБР покладається на дослідження, проведені фірмою CrowdStrike, що працює в сфері кібербезпеки", - йдеться в статті.

"CrowdStrike працює цілком якісно. Немає причин вважати, що будь-які її висновки недостовірні", - сказало це джерело. "Співрозмовник додав, що вони впевнені, що за широкими хакерськими атаками стояла Росія", - пише автор.

"Неясно, чому ФБР не попросило про доступ до серверів DNC і чи є це звичайною практикою, коли ФБР розслідує кібератаки державних чинників на приватні організації", - зауважує кореспондент.

Чи стане брудна передвиборча кампанія Дональда Трампа прикладом для політичних сил Німеччини? - міркує над питанням журналіст Die Welt Робін Александер.

"Брудна передвиборча кампанія Трампа знайде і тут своїх прихильників", - цитує він своїх колег з Augsburger Allgemeine. Канцлер Меркель у новорічному зверненні підкреслила, що вона буде "вести пристрасну полеміку, але залишиться вірною демократичним принципам" - так ніби опоненти погрожують поводитися інакше, йдеться в статті.

"Ніхто в тверезій пам'яті не буде стверджувати, що передвиборні перегони раніше були чистими, - хоча тоді не було ніякої АДН ("Альтернативи для Німеччини" - ред.), втручання росіян і нинішньої активності в інтернеті. Коли в 2001 році Клаус Воверайт став першим представником сексуальних меншин на виборах бургомістра Берліна, його опонент з ХДС "суто випадково" став агітувати з передвиборних плакатів у компанії з дружиною. А в 2005 році, - нагадує Александер, - дружина канцлера Герхарда Шредера (СДПН) вельми неделікатно вказувала, що в Ангели Меркель (ХДС), яка конкурувала з її чоловіком, немає дітей".

"Коли вони опускаються до ницості, ми зберігаємо гідність" - гасло, проголошене Мішель Обамою у США, пізніше було підхоплено передвиборчим штабом Клінтон. "І тут-таки на суд громадськості було винесено незаконно зроблений аудіозапис непристойних коментарів Трампа 10-річної давнини", - пише Александер.

Також на цю тему:

Дональд Трамп планує реорганізацію вищого розвідувального відомства США (The Wall Street Journal)

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus