InoPressa. За всіх її промахів Хілларі готова стати господинею Білого дому

01.11.2016 15:00

InoPressa. За всіх її промахів Хілларі готова стати господинею Білого дому

Преса пише про президентські перегони в США, "одні з найагресивніших і найжахливіших". ФБР не виявило прямих зв'язків Трампа з Росією, але його фанфаронство, схильність вносити розкол і озлобленість очевидні. Клінтон виборці не довіряють, але вона хоча б компетентніша. Канадці всіляко підбадьорюють американців.

Преса пише про "одні з найагресивніших і найжахливіших президентські перегони" в США. ФБР не виявило прямих зв'язків Трампа з Росією, але його фанфаронство, схильність вносити розкол і озлобленість очевидні, вважають ЗМІ. Клінтон виборці не довіряють, але вона хоча б компетентніша. Канадці підбадьорюють американців - знімають відео, де дякують Америці за кока-колу, NASA і "Діснейленд".

Цього літа ФБР проводило розширене розслідування з питання про роль Росії у президентській кампанії в США, пише The New York Times.

"Поки що жодне розслідування не виявило будь-яких достовірних або прямих зв'язків між Трампом і російським урядом. І навіть злам електронної пошти демократів, як тепер вважають співробітники ФБР і розвідслужби, мав на меті не обрання Трампа, а перешкоди проведення президентських виборів", - передають журналісти.

Принаймні частина розслідування стосувалася не самого Трампа, а екс-голови його виборчого штабу Пола Манафорта. "Але, як сказав один чиновник, в цій справі наголос був зроблений на зв'язку Манафорта з клептократичним урядом України і на тому, чи декларував він свій дохід у США", - повідомляє газета.

Версія кіберекспертів про можливий таємний комп'ютерний неофіційний канал між Trump Organization і "Альфа-Банком" (це один з найбільших російських банків, його власники мають давні зв'язки з Путіним) не підтверджується. Починаючи з весни два сервери "Альфа-Банку" надіслали понад 2700 повідомлень типу look-up на сервер, що мав стосунок до Трампа. "Але зрештою ФБР дійшло висновку, що контакти між комп'ютерами можуть мати безневинне пояснення: то могла бути розсилка рекламної електронної пошти або спаму", - йдеться в статті.

Найсерйозніша частина розслідування ФБР - тема хакерських атак, в яких Білий дім офіційно звинувачує Росію. "Джерела кажуть, що зібрані докази все більше переконують, що безпосередня мета Росії - не підтримка обрання Трампа, а руйнування цілісності політичної системи і підрив престижу Америки в світі", - повідомляє газета.

"Один з найулюбленіших домислів Путіна свідчить, що політична система США нітрохи не менш корумпована, авторитарна і налаштована на агресію в зовнішньому світі, ніж його режим", - пише The Washington Post у редакційній статті.

Минулого тижня Путін назвав "пропагандою" версію, що він підтримує Дональда Трампа. А потім сказав, що Трамп "представляє інтереси тієї частини суспільства, а вона значна в Штатах, яка втомилася від тих самих еліт, які десятиліттями перебувають при владі, (...) тих, кому не подобається (...) передача влади у спадок".

Газета коментує: "Можливо, це не висловлювання на підтримку Трампа, але у Путіна і Трампа є дивний звичай повторювати слова один одного".

"Здається, найгостріше Путіна провокує тема Алеппо, бо бомбові удари Росії і Сирії по лікарнях, багатоквартирних будинках і гуманітарній автоколоні ООН широко засуджуються як воєнний злочин", - пише газета. Російський президент заявив: "Якщо не потрібно взагалі нічого чіпати (в Алеппо - The Washington Post), тоді не потрібно наступати і на Мосул".

Газета заперечує, що Мосул контролюється ісламістами-екстремістами, а "серед повстанських сил в Алеппо є секулярні організації, які спираються на Захід і прагнуть тільки до повалення кривавого режиму Асада".

Тим часом Трамп перейняв точку зору Путіна, вважає газета: "Він багато разів підтримував заклик Москви до того, щоб Захід об'єднався з Росією в боротьбі з тероризмом. Він також махнув рукою на Алеппо, визнавши, що це місто "практично впало".

Якщо Трамп стане президентом США, "Путін буде виправданий: моральний "зазор", який відрізняє його режим від Білого дому, стане ледь помітний", - робить висновок газета.

Настав "момент для відновлення американського лідерства, - пише в редакційній статті The Financial Times. - І один з кандидатів має необхідні якості. Пані Клінтон була "першою леді", сенатором Нью-Йорка і держсекретарем США. У свою чергу, Трамп займається очорнюванням, а не дипломатією. Він образив союзників, пригрозивши прибрати ядерну парасольку, що прикриває Східну Азію, відсунути НАТО на другий план і почати торговельні війни. Трамп пробується на роль західного диктатора, щоб встати в один ряд з такими, як Путін".

"І все ж Клінтон потрібно багато чого довести. Для багатьох американців вона - типовий представник відстороненого істеблішменту, що служить тільки собі. В її кампанії не було нічого, що надихає, - визнають автори статті. - Їй не довіряє більшість виборців".

"Але вона очевидно більш компетентна, ніж Трамп. Його фанфаронство, схильність вносити розкол і озлобленість проявляються щодня. Попри свої промахи, Клінтон чудово підготовлена ​​до того, щоб стати першою жінкою, обраною у Білий дім. The Financial Times - за Клінтон", - резюмує видання.

"Американське суспільство розколоте, політична атмосфера розігрівається дебатами, що вийшли на особистий рівень. Як буде після перемоги Клінтон або Трампа?" - пише в статті на сайті Focus експерт з питань зовнішньої політики Томас Егер.

"Наприкінці президентського терміну Білла Клінтона США вже, здавалося, переживали розкол. Економіка процвітала - суперечливі оцінки викликав сам президент. Ще раз такого? Ніколи, вирішила більшість американців й обрала Джорджа Буша-молодшого - антипода Білла. США були розколоті - але це був тільки початок", - оповідає автор.

"Наприкінці президентства Буша-молодшого розкол проявився ще сильніше. Війни, які він розв'язав, потрясли націю. Ще раз такого президента? Ніколи, вирішила більшість американців і в якості анти-Буша обрала Барака Обаму. Але і це було не межею розколу", - йдеться в статті.

І ось, пише Егер, перед відходом Обами США розтерзані як ніколи: "Виборча кампанія переросла у вербальну громадянську війну, американці розділилися на два ворожі табори".

Понад те, Обама налаштував більшість з обох таборів проти вашингтонського істеблішменту. "Як зліва, так і справа доносяться голоси, що вимагають зміни політичного класу, який багато хто сприймає як корумповану політичну еліту. І вибори не покладуть цьому край", - вважає Егер.

Сьогодні ще ніхто не знає, перед якими викликами буде стояти наступний президент. "І нам у Європі не все одно, якщо США кожні чотири роки будуть стає все менш дієздатними, виконавча гілка буде концентрувати в своїх руках все більше влади (американські експерти кажуть навіть про формування поліцейської держави, зацикленої на безпеці) і посилати в Європу хвилі фрустрованого, протекціоністського і неліберального популізму", - пише автор.

На думку Егера, жоден з нинішніх кандидатів не має великих шансів об'єднати розколоті на два табори США - ні Клінтон, ні Трамп не здобули підтримку і симпатії більшості громадян, що необхідно для перетворення інституту президентства на символ, здатний об'єднати суспільство.

У США йдуть "одні з найагресивніших і найжахливіших президентських перегонів за довгий час, і це позначається на виборцях: багато з них перебувають у стресі, потерпають від нападів страху і мучаться кошмарами", пише Серейна Капатт у швейцарській Neue Zürcher Zeitung.

"Звертаючись по психологічну допомогу, кожен третій американець каже про свої страхи і гнів у зв'язку з виборами. Одні, наприклад, побоюються, що їм доведеться здати зброю і боятися за власну безпеку, якщо до влади прийде Клінтон. Інші уявляють собі заворушення по всій країні, якщо Трамп не визнає результатів виборів. Надто після теледебатів багато хто скаржиться на прискорений пульс і неспокійний сон", - йдеться в статті.

Психолог пояснює: "Люди потребують правил і стандартів задля того, щоб почуватися в безпеці. Але кандидати в президенти, здається, вийшли з-під контролю".

Американська психологічна асоціація також вказує: прірва між республіканцями і демократами "пролягає так глибоко, що розсварені сім'ї і друзі - не така вже й рідкість".

Тим часом підтримати американців захотіли сусіди-канадці - одне приватне агентство придумало, як повернути гарний настрій у США: канадці знімають відеозвернення, в яких дякують Америці за кока-колу, NASA і "Діснейленд". Головна ідея кампанії - "Американці, заспокойтеся, ваша велич не залежить від президента, навіть якщо кандидати підкреслюють зворотне".

Також на цю тему:

Знову "жовтневий сюрприз": викриття, здатне змінити результат американських виборів (Slate.fr)

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus