Le Figaro. Ангела Меркель в оптичному прицілі Кремля

06.10.2016 18:00

Le Figaro. Ангела Меркель в оптичному прицілі Кремля

Спільна мета Кремля і німецьких ультраправих - перешкодити переобранню Ангели Меркель у наступному році, пише французька газета. "Меркель - у Сибір, Путіна - в Берлін": гасло стало класичним для популістських демонстрацій, його скандували і цього понеділка підбурювачі, які прийшли завадити проведенню національного свята у Дрездені.

"Спільна мета Кремля і німецьких ультраправих - протистояти переобранню фрау канцлер у наступному році", - пише Давид Філіппо в газеті Le Figaro.

"Меркель - у Сибір, Путіна - в Берлін": гасло стало класичним для популістських демонстрацій, його скандували і цього понеділка підбурювачі, які прийшли завадити проведенню національного свята у Дрездені", - пише журналіст. З Ангелою Меркель взаємини у Путіна були задушевними доти, доки він не став їй поперек дороги в Україні. Під час телефонної розмови минулого тижня Меркель знову переконувала російського президента "діяти на користь стабілізації режиму припинення вогню і ефективного здійснення Мінських угод".

"В очах Москви Німеччина керує Європою, яка вводить в бій батареї санкцій, що завдають шкоди її економіці, - йдеться далі. - Обтяжливі обставини в тому, що на початку 2017 року Бундесвер пошле своїх солдатів нести патрульну службу на литовському кордоні. Росія вживає заходів проти цих "агресивних підступів Заходу" і втручань у "свою зону впливу".

"У серпні Бундестаг пережив дві кібератаки. Фальшивий електронний лист зі штаб-квартири НАТО відіграв роль троянського коня зі шпигунською програмою. Спроба зламу мережі містила маркери групи APT28 (відомої як підрозділ, пов'язаний із ФСБ), за даними федерального бюро з інформаційної безпеки (BSI)", - зазначає автор статті.

"Це була спроба залякування за рік до парламентських виборів", - розмірковує Карл-Георг Вельман, депутат Бундестагу від ХДС. Він фігурує в "чорному списку", складеному Москвою як відповідь на європейські санкції. "Це ідеологічна війна, досить брутальна, вона не має конкретного результату", - сказав він і додав: "Російська економіка переживає великі труднощі і уряд - в безвихідному становищі. Нас можна застати зненацька точково, проте Росія відстає на 30 років економічно і технологічно. Німецька демократія значно солідніша і надійніша".

"У гібридній і багатоплановій війні справа школярки Лізи є хрестоматійною", - йдеться далі. Автор нагадує, як у січні російські офіційні ЗМІ роздмухували історію "13-річної дівчини з Берліна російського походження, нібито викраденої і зґвалтованої трьома біженцями". Розслідування показало, що не було ані зґвалтування, ані викрадення. Але міф про те, що німецька влада прикриває насильство, був поширений російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим і ще й досі блукає в інтернеті. (...) Чутку підхопили в соціальних мережах прихильники партії "Альтернатива для Німеччини", які поділяють з російським урядом ясно виражене бажання завдати шкоди Ангелі Меркель за її політику захисту біженців, йдеться в статті.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus