Le Figaro. Надія Савченко показує середній палець Володимиру Путіну

10.03.2016 16:00

Le Figaro. Надія Савченко показує середній палець Володимиру Путіну

Оголосивши сухе голодування і назвавши Росію "країною третього світу з тоталітарним режимом і диктатором-самодуром", Савченко показала середній палець і заявила, що повернеться в Україну "живою або мертвою". Її справа вже набула вочевидь несудового спрямовання - світова громадськість вимагає негайно звільнити Савченко.

На завершення дев'ятимісячного судового процесу українська льотчиця Надія Савченко адресувала недвозначний жест своїм суддям, що звинувачують її у вбивстві двох російських журналістів і вимагають відправити її до в'язниці на 23 років, пише Le Figaro. Оголосивши сухе голодування і назвавши Росію "країною третього світу з тоталітарним режимом і диктатором-самодуром", Савченко показала середній палець і заявила, що повернеться в Україну "живою або мертвою". "Процес над льотчицею завершився так само, як почався, - в замішанні", - зазначає кореспондент П'єр Авріль.

Крім Савченко, ще 15 українців утримують у російських в'язницях. Журналіст нагадує, що спочатку Слідчий комітет РФ хотів звинуватити Савченко ще в шести замахах на вбивство, проте був змушений відмовитися від цих позовів, бо їхні жертви були українцями.

На думку адвоката Савченко Марка Фейгіна, процес має замовний характер, і Кремль влаштовує тільки обвинувальний вирок. Фактично справа вже набула вочевидь несудового спрямовання, пише автор коментаря. Прес-секретар уряду Німеччини Штеффен Зайберт і віце-президент США Джо Байден закликали Москву "негайно звільнити" Надію Савченко, заявивши, що її утримання суперечить Мінським домовленостям. П'ять країн ЄС вимагають накласти санкції на російських чиновників, причетних до справи Савченко.

У Росії, зі свого боку, кажуть про можливість обміну військовополоненими або президентського помилування. "І знову всі погляди спрямовуються на Кремль і Володимира Путіна, який використовує справу Савченко як черговий політичний важіль на переговорах із Заходом", - резюмує Авріль.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus