Le Temps. Володимир Путін вирушає до Берліна, щоб поговорити про Україну

19.10.2016 15:00

Le Temps. Володимир Путін вирушає до Берліна, щоб поговорити про Україну

Кожен з чотирьох керівників зацікавлений у тому, щоб ця зустріч відбулася, пише швейцарська газета. Порошенко хоче повернути український конфлікт на авансцену, а Путін бажає за будь-яку ціну уникнути нових санкцій. Європейці ж роздумують про відключення Росії від міжнародної міжбанківської системи SWIFT і про обмеження імпорту нафтопродуктів.

"Російський президент цієї середи зустрічається з Ангелою Меркель, Петром Порошенком і Франсуа Олландом, тоді як 28 міністрів закордонних справ Євросоюзу погрожують запровадити нові санкції проти Росії через Сирію", - інформує журналістка Наталі Версьє в Le Temps.

"Міні-саміт у Берліні вписується в загальну ситуацію загрузання в болоті як з українського, так і з сирійського досьє", - пише авторка.

"Не слід очікувати вирішального прориву в середу в Берліні, - вважає Йорг Форбріг, європейський політолог, експерт з питань Росії в аналітичному центрі Німецького фонду Маршалла. - Проте дуже цікаво, як цей міні-саміт був приведений в готовність за такий короткий термін і на такому рівні. Я бачу тому два пояснення: саміт лідерів ЄС у п'ятницю, який багато в чому присвячений Росії, і загроза нових санкцій Євросоюзу щодо Москви".

Міністри закордонних справ Євросоюзу, які зібралися в понеділок у Брюсселі, не дійшли згоди з приводу запровадження нових санкцій, йдеться в статті. Однак Форбріг вказує: "Просанкційна динаміка знову набирає хід". Експерт сподівається, що зустріч у Берліні приведе до паузи в бойових діях в Україні, ще до конкретного просування, зокрема з питання про вибори.

"З погляду німецьких спостерігачів, кожен з чотирьох керівників, які зберуться в середу ввечері в Берліні, зацікавлений в тому, щоб ця зустріч відбулася. Петро Порошенко хоче повернути український конфлікт, який затьмарила війна в Сирії, на авансцену; Ангела Меркель і Франсуа Олланд сподіваються, що прибудуть на саміт Євросоюзу в п'ятницю в Брюссель не з порожніми руками, а Володимир Путін бажає за будь-яку ціну уникнути нових санкцій. Європейці, серед іншого, роздумують про відключення Росії від міжнародної міжбанківської системи SWIFT і про обмеження імпорту нафтопродуктів", - повідомляє Le Temps.

"Для Путіна йдеться передусім про те, щоб виграти час, - вважає Форбріг. - Якщо 28 членів ЄС не дійдуть згоди щодо списку нових санкцій до Росії, вони не зроблять це ще досить довго - через американські вибори, а також вибори у Франції, в Нідерландах і Німеччині в наступному році. Тому Росія подає сигнали, що вона готова зрушити з місця, у вигляді нового режиму припинення вогню в Алеппо, який оголошено в середу, і у вигляді згоди брати участь у дискусіях у форматі четвірки в Берліні".

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus