Libération. "Ми бачили бійців, які носили відзнаки російської армії"

20.10.2016 13:00

Libération. "Ми бачили бійців, які носили відзнаки російської армії"

Французьке видання взяло інтерв'ю в заступника голови місії ОБСЄ. На запитання про присутність російської армії на Донбасі Хуг відповів зокрема: "Ми мали змогу допитати полонених, які нам сказали, що є членами російських регулярних військ. Ми також бачили новітню зброю, яку українська армія не використовує і яка є на озброєнні тільки російської армії".

Напередодні саміту в Берліні про мир в Україні ми зустрілися із заступником глави місії ОБСЄ Александром Хугом, пише Рено Ребарді в Libération. Місія, розгорнута на місці подій, "намагається послабити напруженість і зібрала численні свідчення присутності російської армії з українського боку кордону".

"Найважливіше - щоб діалог тривав, хоч на якому б рівні він походив. Наша місія дає уявлення про те, що відбувається на місці, це полегшує комунікацію. У цьому полягає наша ключова роль, оскільки в разі погіршення становища необхідно мати когось, хто закликав би сторони спробувати знайти спосіб повернути спокій", - сказав Александер Хуг.

"Бійці на місцях нам кажуть, що не можуть нас пропустити, заради нашої ж безпеки, бо ділянка замінована. Це також є порушенням угод. Подібні обмеження завжди є засобом завадити нам побачити те, чого вони не хочуть, щоб ми бачили. Це абсолютно ясно", - зазначає заступник голови місії ОБСЄ.

"Ситуація навколо лінії фронту вкрай нестабільна і непередбачувана, далека від заспокоєння. Є багато ділянок, де позиції протиборчих сторін розташовані дуже близько одна від одної, на відстані чи не 50 метрів", - зазначає співрозмовник видання.

"Всі військові частини, які борються на українській стороні, нині легалізовані указом і перебувають під контролем командування", - передає Libération.

Журналіст запитав: "Росія запевняє, що безпосередньо не втручається на Донбасі. Чи зібрала спостережна місія свідчення безпосередньої присутності російської армії з українського боку кордону?"

"Ми бачили учасників бойових дій, які носили відзнаки російської армії. Ми мали можливість допитати полонених, які нам сказали, що є членами російських регулярних військ. Ми також бачили новітню зброю, яку українська армія не використовує і яка є на озброєнні тільки російської армії. Все це ми зафіксували в своїх звітах. Це факти, які ми констатували. Наша робота саме така: повідомляти про факти. При цьому нам не слід робити з цього висновки, отже, я не можу цього зробити", - заявив Александер Хуг.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus