Libération. Володимир Гройсман: "Росія традиційно стримувала наш економічний потенціал"

26.10.2016 13:00

Libération. Володимир Гройсман: "Росія традиційно стримувала наш економічний потенціал"

До візиту українського прем'єр-міністра у Францію газета взяла у нього невелике інтерв'ю, в якому поцікавилася відносинами України з Росією. Гройсман зокрема зазначив: "Кордон, який захищає наша армія, - це не східний кордон України, а кордон Європи. Крим тепер - військова база, яка становить загрозу не тільки для України, а й для всього світу".

Інтерв'ю Libération з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом, який перебуватиме з візитом у Франції в четвер-п'ятницю.

"38-річний Володимир Гройсман - наймолодший прем'єр-міністр незалежної України, - пише журналіст Себастьян Гобер. - Займаючи цю посаду з початку квітня, він сприймається як людина президента Петра Порошенка, його багаторічний союзник. Сам він бачить у собі насамперед хорошого менеджера і обережного реформатора".

Володимир Гройсман каже про відносини своєї країни з Москвою: "Цей конфлікт - виклик не тільки для України, а й для всієї Європи. Не треба заплющувати на це очі. Розглянемо Крим. До анексії Росією в 2014 році це був великий курорт. Сьогодні це військова база, яка становить загрозу не тільки для України, а й для всього світу. Ми зобов'язані реагувати. І треба зрозуміти, що кордон, який захищає наша армія, - це не східний кордон України, а кордон Європи. Там наші збройні сили чинять опір російській армії, одній з наймогутніших у світі".

"Росія була основним торговельним партнером України. Як розвивати національну економіку без товарообміну з Росією?" - запитав журналіст.

"Росія традиційно стримувала економічний потенціал України, щоб ми залишалися залежними, - заявив український прем'єр. - Сьогодні ми втратили наш традиційний вихід на російський ринок. Переорієнтація в бік Заходу, яка була нам нав'язана, сприяє модернізації економіки. Це певне випробування, але ми виходимо з нього зміцнілими".

"Ви даєте потенційним інвесторам гарантії, що їхні проекти будуть захищені від корупції і зловживань?"

"Ми зацікавлені, щоб інвестиції в нашу країну були не тільки захищені, а й стали прибутковими, - відповів Гройсман. - Ми приступили до масштабної судової реформи задля того, щоб корумповані чиновники були покарані за свої зловживання. Також ми запустили реформи в сфері державної служби, децентралізації, деолігархізації. Зрозуміло, існують проблеми, але ми рухаємося у правильному напрямку. Слабке місце - те, що ми йдемо недосить швидко".

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus