MH17: процедура як перемога

29.09.2016 10:00

MH17: процедура як перемога

Федерація та її участь у масовому вбивстві людей є вже вписаною у карну справу, яка обов’язково завершиться вироком для всіх злочинців.

Олена Стяжкіна

Федерація та її участь у масовому вбивстві людей є вже вписаною у карну справу, яка обов’язково завершиться вироком для всіх злочинців.

МН-17 збили з "Бука" російського виробництва, який завезли з РФ на окуповану українську територію і після випущення ракети відвезли назад до РФ. У міжнародних слідчих, що їх звіт було репрезентовано 28 вересня є докази. Докази зібрані із різних джерел і верифіковані різними методами. Є також список з сотні підозрюваних. Їх імена поки що не розголошуються. Слідство буде тривати.

В цьому звіті для України важливо все. І той факт, що істина, яка була очевидною для українців ще у липні 2914 року, стала підтвердженим фактом для всієї світової спільноти. І той факт, що цей звіт вийшов саме зараз, коли Федерація "дуже добре" підготовилась до нього. Ні, не звичною брехнею у власних ЗМІ, а тим, що вчинила низку військових злочинів на території Сирії, що було предметом недавнього обговорення Радою Безпеки ООН. Власне, системне знищення цивільного населення в Сирії було радше співпадінням, такою характерною ознакою фірмового кремлівського стилю "неучасті" у конфліктах чи їх отакого "залагодження".

На той портрет, що він змальований кров’ю загиблих сирійських дітей, слова звіту про "Боїнг", при знищенні якого загинуло майже 300 людей, лягли дуже природно. Щоправда, міжнародні слідчі не сказали прямо: "Кремль вбиває", як не сказали й про те, що Кремль буде відповідати. Однак вже перші коментарі європейських політиків акцентували увагу саме на тому, що не було сказаним вголос. Депутатка європейського парламенту Ребекка Хармс, коментуючи висновки розслідування, зауважила, що "в світі не існує приватних "Буків", Російська Федерація несе відповідальність за МН-17".

Чи означають висновки слідчої комісії, що Федерація та її очільники будуть покарані вже завтра? Ні, не означає.

Вибух "Боїнга" над шотландським містом Локербі стався у грудні 1988 року. У результаті теракту із застосуванням на борту бомби загинуло 270 людей.

Звинувачення двом лівійцям, як організаторам масової загибелі людей, було висунуто тільки у 1991 році. Лівія під керівництвом Каддафі відмовилась видавати злочинців. У 1992 Рада Безпеки ООН ухвалила введення санкцій проти Лівії. У 1999 Каддафі погодився видати підозрюваних, а у 2002 зголосився виплатити родинам загиблих по 10 мільйонів доларів в обмін на зняття санкцій. У 2011 "вічний" Каддафі був знищений своїми ж співгромадянами, які, здавалось, були готові терпіти його до власного скону.

Приклад Локербі – це історія про те, що міжнародна бюрократія меле повільно, але впевнено. Те, що слідчі не використовували слів "вірогідно", "може бути", "з високою долею достовірності", а назвали географію та приналежність "Бука" прямо означає, що Федерація та її участь у масовому вбивстві людей є вже вписаною у карну справу, яка обов’язково завершиться вироком для всіх (!) злочинців.

Ще одна суттєва перевага, яку ми можемо отримати не колись, а у найближчий період – це питання санкцій, за зняття яких Федерація готова платити й добре платить своїм лобістам у Європі. До того моменту, як висновки слідчої комісії було оприлюднено, західні політики могли собі дозволити підспівувати кремлівській казочці про те, що "не все так однозначно", "в Україні внутрішній конфлікт", "Росія – корисний бізнес-партнер" і таке інше. Після чіткого визначення приналежності вбивчої машини Російській Федерації всі ці лобісти будуть змушені торгувати вже не Україною, яку їм не шкода, а своїми мертвими, вбитими кремлівською зброєю, громадянами. Навряд чи у Кремлі є такі гроші, якими можна було б оплатити цей примус. Хоча… Поживемо-подивимось - й ми, й європейські виборці. Бо так само, як Кремль і Путін, кожен з них опиниться за крок до суду – чи то у Гаазького, чи то Страшного.

На брехню, що вона зараз поллється зі всіх щілин Федерації, в тому числі щілин, розташованих в України, про "це не ми" й "ви всьо врьотє", можна не звертати уваги. Взагалі. Бо міжнародне право і міжнародні процедури такі суворі й безкомпромісні, що зафіксоване та сказане слово не можна "стерти", взяти назад, перекреслити чи змінити, пославшись на "нові відкриті обставини". А сказане слово було таким: "МН-17 збили з "Бука" російського виробництва, який завезли з РФ на окуповану українську територію і після випущення ракети відвезли назад до РФ".

Не забуваємо про це и про те, трагедія МН-17 ще тривалий час буде в "нашому небі", в нашому й світовому порядку денному.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus