NASA анонсувало запуск ракети з українським двигуном

04.10.2016 22:00

NASA анонсувало запуск ракети з українським двигуном

Основна конструкція першого ступеня Antares розроблена Конструкторським бюро "Південне", виготовлена "Південним машинобудівним заводом ім. О. М. Макарова" в кооперації з українськими підприємствами "Хартрон-АРКОС" (Харків), "Київприлад" (Київ), "Хартрон-ЮКОМ" (Запоріжжя), а також "ЧЕЗАРА" та "РАПІД" (Чернігів).

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) і компанія Orbital ATK успішно завершили попередню перевірку польотної готовності ракетоносія Antares OA-5 та призначили його запуск на 13 жовтня.

Про це повідомили в NASA у вівторок 4 жовтня, передає "Укрінформу".

"Космічний запуск запланований 13 жовтня о 21:13 за Вашингтоном", - зазначили в американському космічному агентстві.

Нині у рамках підготовки до запуску проводяться роботи з остаточної інтеграції супутника Cygnus і ракетоносія Antares та встановлення корабля на стартовий майданчик, запланованого на 11 жовтня.

При цьому в NASA уточнили, що графік підготовки до запуску та самого старту ракети може змінюватися залежно від погодних умов.

Головним розробником ракети-носія Antares є корпорація Orbital Science Corporation (США). Однак апарат створюється в рамках міжнародної кооперації за участю, в тому числі, підприємств України. Зокрема, основна конструкція першого ступеня Antares розроблена Конструкторським бюро "Південне", виготовлена "Південним машинобудівним заводом ім. О. М. Макарова" в кооперації з українськими підприємствами "Хартрон-АРКОС" (Харків), "Київприлад" (Київ), "Хартрон-ЮКОМ" (Запоріжжя), а також "ЧЕЗАРА" та "РАПІД" (Чернігів).

Ракета-носій призначена передусім для доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію, а також для запуску комерційних і державних космічних апаратів.

Нагадаємо, 16 вересня з космодрому Куру у Французькій Гвіані ракета-носій Vega з українським двигуном вивела на орбіту космічні апарати Google. Ракета-носій Vega була розроблена Європейським космічним агентством (ESA) спільно з Італійським космічним агентством (ASI), а маршовий двигун РД-843 для 4-ї ступені ракети-носія розроблений Державним підприємством "Конструкторське бюро "Південне" ім. М.К. Янгеля і виготовлена Державним підприємством "Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова". Той пуск був сьомим у рамках програми Vega і першим у 2016 році.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus