NASA не продовжуватиме контракт з Роскосмосом на доправлення астронавтів: "в нас не дуже великий вибір"

16.10.2016 21:00

NASA не продовжуватиме контракт з Роскосмосом на доправлення астронавтів: "в нас не дуже великий вибір"

Будь-який контракт, з допомогою якого уряд Росії отримає додаткові гроші – а річна угода щодо "Союзів" коштуватиме NASA понад 500 млн доларів – буде політично непопулярним у США. Відтак, NASA буде користуватися кораблями SpaceX та Boeing.

NASA не планує продовжувати контракт з Роскосмосом на доправлення астронавтів на МКС після 2018 року з допомогою корабля "Союз".

Останній контракт на півмільярда доларів, який був підписаний минулого року, закінчується у листопаді 2018 року, і продовжувати цю угоду в NASA не будуть.

Про це заявив заступник глави американського космічного агентства з пілотованих програм Bill Gerstenmaier, передає Spaceflight Now.

На питання, чи не створить це додаткових труднощів, Герстенмайер відповів: "У нас немає вибору".

До того ж, вже збіг термін для підписання такого контракту - на розробку космічного корабля у Роскосмоса йде понад два роки. Таким чином час для підписання нового контракту вже збіг.

Він також зазначив, що американський пілотований корабель, на якому NASA планує доправляти своїх астронавтів на МКС, буде підготовлений у запланований термін.

Будь-який контракт, з допомогою якого уряд Росії отримає додаткові гроші – а річна угода щодо "Союзів" коштуватиме NASA понад 500 млн доларів – буде політично непопулярним у США.

Відтак, NASA буде користуватися кораблями SpaceX та Boeing.

Зараз у США розробляються нові пілотовані кораблі Dragon від SpaceX і CST-100 Starliner від Boeing. Перший пілотований політ Dragon запланований на 2017 рік, CST-100 - на 2018 рік.

Відзначимо, у березні 2015 року представники Роскосмоса і NASA підписали угоду про продовження роботи МКС до 2024 року.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus