Newsweek. Джон Е. Гербст: Перемир'я в Сирії спонукає Путіна знову спрямувати погляд на Україну

01.03.2016 13:52

Newsweek. Джон Е. Гербст: Перемир'я в Сирії спонукає Путіна знову спрямувати погляд на Україну

Інший резон Москви такий: "Якщо Росія не зможе відновити в Києві владу проросійського уряду, вона буде дестабілізувати нинішнє прозахідне керівництво, зберігаючи контроль над частиною Донбасу і не припиняючи воєнного тиску на Україну". Екс-посол також радить президенту США до початку літа забезпечити Україну протитанковими ракетами.

За останній місяць Кремль знову посилив напруження на млявій війні на сході України, пише в своїй статті для Newsweek екс-посол США в Україні Джон Е. Гербст, нині директор Dinu Patriciu Eurasia Center при Атлантичній Раді (Atlantic Council).

"У вересні 2015 року, вирішивши втрутитися в Сирії, Кремль знизив напруження насильства в Донбасі і приструнив місцевих бойовиків, які були проти цього курсу", - йдеться в статті.

На думку автора, в той час Москві стало ясно, що її операція в Україні не мала успіху. "Москва сподівалася, що ослаблення боїв (але не повне припинення вогню) переконає ЄС у грудні пом'якшити санкції. Цей прийом провалився: санкції було продовжено на 6 місяців", - йдеться в статті.

"З січня кількість інцидентів з обстрілами в Донбасі знову зросла до 70 з гаком на день", - зазначає автор.

Як вважає Гербст, рішення Москви підігріти бойові дії на сході України пов'язане як з війною в Сирії, так і з ситуацією в Україні та Європі.

У січні російські авіанальоти допомогли силам Асада захопити великі території і загострили кризу з біженцями в Європі, зазначає автор. Москва вирішила, що може знову підвищити ставки в Україні.

Інший резон Москви такий: "Якщо Росія не зможе відновити в Києві владу проросійського уряду, вона буде дестабілізувати нинішнє прозахідне керівництво, зберігаючи контроль над частиною Донбасу і не припиняючи воєнного тиску на Україну".

Найкраще, що зараз можуть зробити канцлер Меркель і президент Олланд, - звернути увагу на загострення насильства і закликати, щоб Путін його припинив. "Якщо насильство в Донбасі не припиниться, вони повинні оголосити, що мають намір на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у березні розглянути літнє продовження санкцій", - рекомендує автор. Він також радить президенту США "до початку літа забезпечити Україну протитанковими ракетами, якщо Кремль не перестане порушувати режиму припинення вогню".

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus