Newsweek. Путін робить Савченко українською мученицею

09.03.2016 12:00

Newsweek. Путін робить Савченко українською мученицею

"Навіть для Росії, повсякденне життя в якій можна найточніше описати словом "кафкіанське", справа Савченко обурлива, - зазначає екс-співробітник Держдепу США. Якщо Савченко помре в російській в'язниці, вона стане символом безглуздої жорстокості російського режиму, якщо виживе і повернеться в Україну, її батьківщина отримає сильного і справедливого лідера.

"Навіть для Росії, повсякденне життя в якій можна найточніше описати словом "кафкіанське", справа Савченко обурлива, - зазначає в Newsweek аналітик і колишній співробітник Держдепу США Олексій Собченко. - Чи є в історії більш абсурдна справа, ніж ця - справа військовополоненої, яку судять за сфабрикованим кримінальним обвинуваченням у країні, яка технічно не бере участі в цій війні?"

"Савченко пригрозила почати "сухе" голодування, якщо суд буде зволікати. Її попередній досвід показує, що вона може виконати свою погрозу", - йдеться в статті.

На думку аналітика, якщо Савченко помре в російській в'язниці, вона стане для всього світу символом безглуздої жорстокості російського режиму і в цій якості, можливо, затьмарить навіть Олександра Литвиненка. А якщо виживе, але залишиться у в'язниці, стане більш знаменитою, ніж Михайло Ходорковський, який 10 років відсидів за сфабрикованими звинуваченнями, йдеться в статті.

"Однак якщо вона виживе і повернеться в Україну, її батьківщина отримає сильного, розумного, красномовного, хороброго і справедливого лідера, який зможе затьмарити інших політиків у Києві, багато з яких замішані в корупції і змові з олігархами і занадто безвольні, щоб боротися з безліччю проблем, що стоять перед Україною, - пише Собченко. - Україні потрібна її Жанна д'Арк, і я разом з усією Україною молюся про її здоров'я і звільнення".

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus