Politico. Що відлякало "секс-туристів" від України

11.10.2016 17:00

Politico. Що відлякало "секс-туристів" від України

Зневажливий вислів "секс-турист" вийшов з моди. В українців, які потерпають від різкого економічного спаду і війни з Росією, що тліє на сході країни, є турботи важливіші, ніж хтиві туристи, які перестали відвідувати Україну. Сумно, що українці, які так самовіддано боролися за приєднання до Європи, все ще не допускаються туди, пише автор.

"У 2012 році Україна ненадовго охопила істерія боротьби із "секс-туризмом", - пише оповідає в статті для Politico журналіст і письменник Віджей Махешварі. Тоді Україна готувалася прийняти чемпіонат Європи з футболу, і багато хто пророкував бум проституції.

Махешварі згадує, що жінки в барах прямо запитували: "Ви секс-турист?", а його друзі-експати намагалися не одягатися яскраво і не користуватися сильним парфумом. Групи добровільних "охоронців моралі" навіть били іноземців, які намагалися зняти повій.

"Минуло чотири роки. Зневажливий вислів "секс-турист" вийшов з моди. В українців, які потерпають від різкого економічного спаду і війни з Росією, що тліє на сході країни, є турботи важливіші, ніж хтиві туристи", - пише автор.

За його спостереженнями, тепер у київських барах дівчата радше назвуть тебе "шпигуном", аніж "секс-туристом".

"Секс-туризм - вже не така проблема, як чотири роки тому, - каже Володимир Паніотто, гендиректор Київського міжнародного інституту соціології. - Тепер нас куди більше хвилює гомофобія, що перешкоджає нашим спробам увійти в міжнародне співтовариство".

А колишні секс-туристи - літні чоловіки із західних країн - перестали відвідувати Україну. Як вважає автор, причиною є страх, хоч українські великі міста так само безпечні, як західні.

Журналіст вважає, що в наявності колосальний контраст між космополітичною атмосферою Києва і похмурими уявленнями іноземців: "Оскільки преса фокусується на втратах на війні на сході і бомбах, підкладених у машини журналістів-дисидентів, більшість жителів західних країн все ще вважають Україну "нестабільною чорною дірою".

Тепер секс-туристи, які шукають дружин або подруг, віддають перевагу дешевим, привітним, безпечним країнам - Таїланду або навіть Росії.

На думку Махешварі, це добре для іноземців, які міцно осіли в Україні: "Нам набридло, що нашу любов до нової батьківщини плутають із сексуальною стурбованістю".

Але, на погляд автора, після революції життя молодих українок багато в чому стала ще важче: зниження зарплат, захмарна інфляція. "Багато хто все ще хоче знайти більш стабільне майбутнє на Заході і, затамувавши подих, чекає лібералізації візового режиму Євросоюзом", - йдеться в статті.

Коли ситуація в країні стабілізується і Київ все-таки помириться з Росією, західні секс-туристи, цілком можливо, повернуться, прогнозує автор.

А тим часом до Києва, Одеси та інших міст ринули секс-туристи з Туреччини. Вони не так боязкі, адже у своїй країні пережили спробу перевороту і теракти ісламістів.

"Колись турецьких чоловіків звинувачували в неотесаності і неповазі до жінок, тепер же, коли потік гостей з Європи припинився, їхня зірка засяяла. Сумно, що українці, які так самовіддано боролися за приєднання до Європи, все ще не допускаються туди і шукають розради у відносинах з Туреччиною, яка теж вважає, що Європа її зневажає", - підсумовує автор.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus