Rosetta зіткнулася з "українською" кометою. 12-річну місію успішно закінчено

30.09.2016 19:00

Rosetta зіткнулася з "українською" кометою. 12-річну місію успішно закінчено

Космічний апарат "Розетта" (Rosetta) закінчив свою місію зіткненням з кометою Чурюмова-Герасименко. Про це у п'ятницю 30 вересня повідомляє Європейське космічне агентство. "Розетта" провела свій заключний маневр вчора ввечері о 20.50 за Гринвічем, зіткнувшись на своєму шляху з кометою з висоти близько 19 км", - йдеться у повідомленні.

Космічний апарат "Розетта" (Rosetta) закінчив свою місію зіткненням з кометою Чурюмова-Герасименко.

Про це у п'ятницю 30 вересня повідомляє Європейське космічне агентство (ESA).

"Розетта" провела свій заключний маневр вчора ввечері о 20.50 за Гринвічем, зіткнувшись на своєму шляху з кометою з висоти близько 19 км", - йдеться у повідомленні.

В ESA заявили, що історичну місію Rosetta Європейського космічного агентства закінчено, як і планувалося, керованим зіткненням з кометою, дослідженої ним протягом понад двох років. Спуск дав Rosetta можливість вивчати газ комети, пил і плазми найближчого до її поверхні середовища, а також отримати зображення дуже високого розширення.

Згідно з повідомленням космічного агентства, ями представляють особливий інтерес, оскільки вони відіграють важливу роль в діяльності комети. Вони також забезпечують унікальне вікно у його внутрішні будівельні блоки.

Інформація, зібрана під час спуску в цей захоплюючий регіон, була передана на Землю до удару.

"Розетта увійшла в підручники з історії ще раз", - заявив генеральний директор ESA Йоганн-Дітріх Вернер (Johann-Dietrich Wörner) і додав, що успіх місії "перевершив всі наші мрії та сподівання".

Як зазначається, місія апарату, призначеного для дослідження комети, яку було відкрито 23 жовтня 1969 року Климом Чурюмовим у Києві, тривала з 2004 року.

На орбіті комети Чурюмова-Герасименко апарат перебував протягом двох років. Апарат збирав рідкісні дані про небесне тіло, які в найближчі роки будуть досліджувати науковці. Ці дані допоможуть зрозуміти, як формуються комети, а також як вони випускають пил і газ у міру нагрівання Сонцем.

Нагадаємо також, що у травні зонд Rosetta вперше виявив в атмосфері комети Чурюмова-Герасименко амінокислоти та різні органічні молекули, серед яких був і фосфор. Це відкриття дало можливість підтвердити гіпотезу про те, що комети могли відіграти важливу роль в появі життя на Землі.

У 2014 році з апарата на поверхню комети спустився зонд Philae - це стало першою в світі подібною операцією.

Європейське космічне агентство вирішило закрити місію, оскільки комета наближається до межі Сонячної системи. Космічний апарат працює на сонячних батареях, і вони через велике віддалення від світила не зможуть збирати достатньо енергії.

Комета Чурюмова-Герасименко була відкрита 1969 року в столиці України. За словами першовідкривача комети - українського наукового співробітника Астрономічної обсерваторії Клима Чурюмова, ця комета може виявитися ключем до розуміння того, як зародилося життя на Землі. Науковець припускає наявність на відкритій ним кометі органічних сполук, які колись були основними елементами зародження життя на нашій планеті.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus