SurkovLeaks: хакери оприлюднили чергову порцію листування помічника Путіна щодо "українського питання"

03.11.2016 21:00

SurkovLeaks: хакери оприлюднили чергову порцію листування помічника Путіна щодо "українського питання"

Українські хакери з груп "КіберХунта", FalconsFlame, Trinity і RUH8 опублікували черговий масив даних SurkovLeaks, отриманих з приймальні Апарату помічника президента РФ Владислава Суркова, який займається "українським питанням". Дамп (скачану після злому копію) пошти приймальні Суркова об'ємом 340 Mб опублікували українські хакери з "КіберХунти".

Українські хакери з груп "КіберХунта", FalconsFlame, Trinity і RUH8 опублікували черговий масив даних SurkovLeaks, отриманих з приймальні Апарату помічника президента РФ Владислава Суркова, який займається "українським питанням".

У зламаній пошті приймальні апарату помічника президента РФ Володимира Путіна досить багато листів присвячені темі дестабілізації ситуації у Харкові та планам по федералізації України. Дамп (скачану після злому копію) пошти приймальні Суркова об'ємом 340 Mб опублікували українські хакери з "КіберХунти".

Хакери "засвітили" Ахметова у листах Суркова

"Досить багато листів у пошті приймальні Суркова присвячено Харкову. Повідомлення щодо соціальної обстановки у Харкові та можливості дестабілізації ситуації досить цікаві. Наприклад, у доповідній записці від 29 квітня 2015 року під назвою "Комплекс заходів Х" повідомляють, що більшість населення Харківської області дотримуються опозиційних Києву поглядів і пропонують варіанти розгойдування ситуації", - йдеться у повідомленні.

Водночас зазначається, що вже у червні 2015 року ситуація кардинально змінилася, у тому числі завдяки роботі СБУ, а також позиції жителів Харкова: "Тренд "Харків, вставай!", відповідно до доповідної, стає вже неактуальним. Агенти Кремля намагаються виправдати свою неспроможність, представляючи Суркову спотворену картину про "каральні операції".

Як зазначають у своєму огляді зламаної пошти хактивісти, бувають і курйози, коли робота російської агентури перетинається: "Теж пишуть скарги Суркову. Для більш поглибленого аналізу ситуації по Харкову рекомендуємо вивчити листи, відправлені до приймальні Суркова з поштової адреси maharinskaya@mail.ru ".

Окрім того, у листуванні в пошті приймальні Суркова знайдено велику кількість довідок, списків і навіть креативних "листівок" від одного з лідерів донецьких бойовиків Дениса Пушиліна.

"Висилали для Суркова і списки депутатів Верховної Ради України, які беруть участь у проектах федералізації різних регіонів, проекти зміни в Конституцію України та багато іншого - все це вимагає окремого розгляду", - наголошується у повідомленні.

"У дампі містяться листи як раннього періоду(2013-2014 роки), так і свіжіші архіви за 2015-2016 роки. Новий злив інформації отримав умовну назву SurkovLeaks(part 2) і в основному присвячений поштовій скриньці pochta mg@mail.ru. В дампі міститься 336 вхідних і 87 вихідних повідомлень", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що міжнародне розвідувальне співтовариство InformNapalm вже провело верифікацію опублікованих даних і дійшло висновку, що листи є справжніми.

Також в ході аналізу отриманої інформації за допомогою OSINT вдалося встановити і конкретного оператора поштової скриньки - ним виявилася радник В.Суркова Марія Михайлівна Виноградова: "Через зазначену поштову скриньку проходили досить цікаві і іноді навіть умовно "секретні" доноси, списки і звіти, хоча основна частина матеріалів поштового дампу є рутинною і не дуже інформативною".

На сайті "КіберХунти" також опубліковано короткий огляд найцікавіших деталей, які можна знайти в дампі листування. Зокрема, в листуванні обговорюються питання Мінських домовленостей і відведення важких вогнеметних систем, заміна міністрів в т.з. "ЛНР", спроби дестабілізації ситуації в Харкові, плани федералізації України, кураторство ПММ в "Л/ДНР".

Як повідомлялося сьогодні раніше, представник "ДНР" на переговорах контактної групи в Мінську Денис Пушилін хоче, аби Україну було розділено на три частини, підпорядковані Росії. Про це стало відомо з e-mail Пушиліна до помічника президента Росії Владислава Суркова, який оприлюднив журналіст "Радіо Свобода" Крістофер Міллер у своєму акаунті в Twitter. Кореспондент зазначив, що цей лист Пушилін надіслав Суркову 12 січня 2016 року. "Пушилін мріє розділити України на дві чи три частини: Новоросію, Малоросію та Галичину", - наголосив Міллер.

Нагадаємо, організація українських хакерів "КіберХунта" заявила, що зламала листування помічника президента РФ Володимира Путіна Владислава Суркова.

Хакери стверджують, що опубліковані документи - це план дестабілізації України, який був у дипломатичному листуванні Суркова з його помічником Карповим П. Н., який для конспірації підписує документи псевдонімом Павлов Микола Миколайович. Цього Карпова раніше Надія Савченко впізнала як одного з її викрадачів.

Документи відповідають документам, які Служба безпеки України вилучала у організаторів проросійського сепаратистського руху на Закарпатті.

Міністерство юстиції може долучити до своїх міжнародних позовів проти РФ документи, які українські хакери нібито отримали, зламавши електронну пошту помічника президента РФ Владислава Суркова.

Хакери "засвітили" Ахметова у листах Суркова

У зламаній пошті приймальні апарату помічника президента РФ Владислава Суркова містяться також факти того, що саме Сурков курирує ринок паливно-мастильних матеріалів (ПММ) в республіках- маріонетках "Л/ДНР".

"У пошті також можна знайти факти того, що Сурков почав курирувати ринок ПММ "ДНР". Під його контролем в РФ створюється дочірня компанія, яка купує за біржовими цінами паливо і за допомогою російської залізниці здійснює митне оформлення та доставку палива в Україну до станцій в Донецькій області", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що постачання палива кредитує Російський національний комерційний банк, який працює в Криму і на нього накладено санкції: "Тобто створена схема фінансово-економічної діяльності на окупованих територіях, в яких замішані російська дочірня компанія "Республіканської паливної компанії", РЖД і банк РНКБ".

Також вказується, що, можливо, саме ринок ПММ стає одним з приводів для усунення польових командирів формувань "ЛНР/ДНР", "які то погрожують "секретною флешкою Дрьомова", то проявляють свавілля в питанні контролю контрабанди палива, вугілля, медикаментів або наркотичних засобів".

Окремо в огляді дампа пошти Суркова згадується про листи головного редактора журналу "Російський репортер" Віталія Лейбіна: "Наприклад, в листі, підписаному "для В.Ю. секретно ", є імена. Лейбін повідомляє, що по темі "великої України" він зустрічався з Ігорем Гужвою (холдинг "Вести"), з яким знаходиться "в дружніх відносинах". "У нього наша ліцензія на київський "Репортер". Ми йому, до речі, обіцяли допомогу з боку європейських друзів по темі свободи слова в Україні", - наголошує Лейбін в своєму листі.

У своїх листах Лейбін писав про мародерства, торгівлю вугіллям, посадки "на підвал" російських громадян, конфлікт між ватажками "ДНР" Захарченком та Ходаковським, а також згадував про роль Ріната Ахметова.

Нагадаємо, наприкінці травня у ЗМІ з'явилася інформація, що СБУ підозрює низку підприємств Ахметова в торгівлі з "ДНР/ЛНР" . Йдеться про постачання лісоматеріалів для контрольованих підприємцем вугільних шахт в ОРДЛО.

При цьому окремі лідери проросійських бойовиків та причетні до них представники російських урядових кіл говорили про пряму фінансову підтримку терористів з боку Ахметова.

2014 року про це повідомляв самопроголошений "народний губернатор Донбасу" Павло Губарєв, а 2015-го - інформацію аналогічного змісту поширював московський політтехнолог Олександр Бородай.

За повідомленнями ЗМІ, оточення мільярдера є безпосередньо причетним до діяльності бандформування "батальйон "Восток" (Донецьк), у той час як родина Віктора Януковича підтримує "батальйон "Оплот" (Макіївка), а перебуваючий під слідством Олександр Єфремов - бойовиків з "ЛНР".

У свою чергу ватажок "Востока", колишній командир підрозділу "Альфа" Управління СБ України у Донецькій області Олександр Ходаковський казав, що всього лишень забезпечує збереження активів Ахметова.

"Моя позиція - збереження його бізнесу", - зазначав Ходаковський.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus