Tagesanzeiger. "Міжморський" альянс проти Росії

21.09.2016 17:00

Tagesanzeiger. "Міжморський" альянс проти Росії

Війна Росії проти України і анексія Криму підірвали європейську архітектуру безпеки. У східноєвропейських столицях йде дискусія про створення власного оборонного альянсу, а саме - "Інтермаріуму", або "Міжмор'я". До нього мають увійти країни, розташовані між Балтійським і Чорним морями, а сам він сигналізуватиме Росії спільну готовність до оборони.

Війна Росії проти України і анексія Криму підірвали європейську архітектуру безпеки. "У Польщі, прибалтійських державах і низці країн Східної Європи з'явилися страхи перед російською загрозою", - пише оглядач швейцарської газети Tagesanzeiger Вінченцо Каподіче. Автор статті нагадує про те, що для захисту своїх союзників НАТО з минулого року почало збільшувати свою присутність у Східній Європі. Але, незважаючи на це, в східноєвропейських столицях повним ходом йде дискусія про створення власного оборонного альянсу, а саме - "Інтермаріуму", або "Міжмор'я".

В альянс мають увійти країни, розташовані між Балтійським і Чорним морями, а сам він повинен сигналізувати Росії спільну готовність до оборони. При цьому в таку коаліцію могли б увійти як члени НАТО, так і країни, що не беруть участі в ньому. "Таким чином "Інтермаріум" міг би задовольнити потребу в безпеці не тільки України, а й інших пострадянських країн на кшталт Грузії і Молдови, що належать до "сірої зони" політики безпеки, оскільки бажання цих країн вступити до НАТО не стануть реальністю в найближчому майбутньому", - зазначає журналіст.

Ідея "Міжмор'я", як розповідає автор, не нова: цей термін винайшов польський маршал Юзеф Пілсудський, який виступав після Першої світової війни за створення коаліції держав, яка б могла стримувати імперські тенденції Німеччини і Радянського Союзу. Ба більше, в серпні 2015 року новий польський президент Анджей Дуда заявив, що "держава може бути сильною тільки тоді, коли вона оточена союзниками". Польське націонал-консервативний уряд також часто наголошує на необхідності створення подібного оборонного альянсу, зазначає видання.

Одним із прихильників "Інтермаріуму", як йдеться далі, є експерт Інституту євроатлантичного співробітництва в Києві Андреас Умланд. Він вважає, що держави Альянсу могли б співпрацювати в різних сферах, зокрема - в постачанні оборонного озброєння, військових навчаннях, модернізації зброї, обміні військовою і секретною інформацією та логістичній підтримці з метою захисту від гібридного ведення війни.

Нещодавно у блозі Умланд описав, як може функціонувати "центральноєвропейський пакт проти російського неоімперіалізму". "Зобов'язання надавати взаємну допомогу можуть бути встановлені за тією ж таки статтею 5 договору НАТО, і були б набагато надійнішими, ніж подібні в ОБСЄ".

До "Міжмор'я", на думку Умланда, має увійти більшість колишніх європейських держав-сателітів і республік СРСР, а саме - Естонія, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Болгарія, Молдова, Україна і Грузія. "Також цей блок міг би стати прийнятним варіантом для Чехії, Словаччини, Угорщини і навіть Бєларусі, Азербайджану і Вірменії в разі зміни там внутрішньополітичної обстановки", - пише Умланд. Водночас блок "не становив би загрози для безпеки Росії, оскільки у держав-учасників немає ядерної зброї", переконаний Умланд.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus