Tageszeitung. Між Києвом і Москвою може початися нова газова війна

11.01.2017 18:00

Tageszeitung. Між Києвом і Москвою може початися нова газова війна

Минулого тижня Україна подвоїла забір газу з підземних сховищ до 100 млн кубометрів на день. Поки що запаси залишаються на високому рівні. Проте, якщо холодна погода встановиться на тривалий час, запаси вичерпаються через 70 днів. Проти нової кризи свідчить та обставина, що нинішні температури навряд чи триватимуть до березня, зазначає німецька газета.

Через нинішні холоди "Україна побоюється, що їй не вистачить запасів газу до кінця зими. Підсумком може стати новий виток газового конфлікту за прикладом 2009 року, коли проблеми з газопостачанням почалися і в інших європейських країнах", пише Бернхард Клазен на сторінках німецької газети Tageszeitung.

Як нагадує видання, минулого тижня Україна вже подвоїла забір газу з підземних сховищ до 100 млн кубометрів на день. Поки що запаси залишаються на високому рівні: за словами співголови "Фонду енергетичних стратегій" Дмитра Марунича, вони становлять 11 млрд кубометрів. Проте, якщо холодна погода встановиться на тривалий час, запаси вичерпаються через 70 днів.

Голова російського концерну "Газпром" Олексій Міллер ще в грудні застерігав Україну від заборів газу, заявивши, що в цьому випадку Росія відразу ж припинить транзит газу через українську територію, що відразу ж позначиться на Європі.

"Тим часом проти нової кризи свідчить та обставина, що нинішні температури навряд чи триватимуть до березня. До того ж український концерн "Нафтогаз" заручився кредитною підтримкою в розмірі 800 млн доларів у Deutsche Bank і Citibank на закупівлю газу в разі необхідності", - робить висновок Клазен.

Також Європа здійснює й іншу підтримку: в жовтні віце-президент Єврокомісії Марош Шевчович підкреслив, що для ЄС буде важлива підтримка транзиту газу через Україну, зокрема і в період після 2019 року.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus