The Times. Витік електронних листів показує, що Кремль спровокував розкол України

27.10.2016 17:00

The Times. Витік електронних листів показує, що Кремль спровокував розкол України

Тисячі засекречених електронних листів, якими обмінювалися радники президента Путіна і які свідчать про спроби Кремля розколоти сусідні держави, опублікували українські хакери. Злам пошти викриває те, що Москва контролює проросійські відколоті регіони в Україні, Молдові та Грузії. Британські аналітики підтверджують справжність документів.

"Тисячі засекречених електронних листів, якими обмінювалися радники президента Путіна і які свідчать про спроби Кремля розколоти сусідні держави, були опубліковані українськими хакерами", - повідомляє The Times.

Хакерське угруповання CyberJunta, пов'язане з українською розвідувальною службою СБУ, опублікувало гігабайт даних, правдоподібно зі скриньки електронної пошти Владислава Суркова, пише газета.

"Злам пошти викриває те, що Москва контролює проросійські відколоті регіони в Україні, Молдові та Грузії. Електронні листи Суркову показують, що до Кремля зверталися з проханнями схвалити призначення на міністерські посади, закони і навіть заяви для преси нібито "незалежних державних утворень", - йдеться в статті.

Так, у травні 2014 року Сурков отримав список кандидатів на посади міністрів на сході України, більшість з них були росіянами, для схвалення Кремля, зазначає видання, яке отримало доступ до вказаних матеріалів. Список був відправлений з офісу Костянтина Малофєєва, російського олігарха, якого піддано санкціям ЄС і США за "фінансування нелегальних збройних формувань", пише автор.

Майже всіх з осіб, які фігурували в списку, було зрештою "обрано" на ці посади, йдеться в статті.

"До повідомлення, відправленого в червні 2014 року кремлівському раднику Денисом Пушиліним, головою "Верховної ради ДНР", додавався бюджет в 24 тис. доларів на місяць на прес-центр і газету, що дає змогу припустити, що ця ініціатива фінансувалася безпосередньо з адміністрації Путіна", - пише автор статті Максим Такер.

"Бюджетний кошторис для ОРДО та ОРЛО, відправлений ​​російським чиновником, передбачає, що Москва планувала видати на потреби заколотницьких республік близько 4,85 млрд фунтів на рік", - зазначає журналіст.

В адміністрацію Путіна також надсилали повідомлення про жертви в ході боїв за Донецький аеропорт, йдеться в статті.

Москва заперечує, що ці витоки справжні, заявивши, що Сурков, мовляв, не користується електронною поштою.

"Складність цього витоку і його метаданих, які показують шлях цих листів від сервера до сервера, від однієї реальної людини до іншої, приводить нас до висновку, що це справжні документи", - підкреслює Арік Тоулер, аналітик з групи британських журналістів-розслідувачів Bellingcat.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus