The Wall Street Journal. "Брекзіт", найпевніше, змінить політику санкцій ЄС

06.10.2016 15:00

The Wall Street Journal. "Брекзіт", найпевніше, змінить політику санкцій ЄС

Британія була потужним прихильником санкцій проти Росії через її втручання в Україні, виступаючи як великодержавний союзник канцлера Меркель і противага державам, подібним до Італії та Греції. Експерти припускають, що для Лондона після виходу з ЄС торгові угоди стануть пріоритетом перед принципами зовнішньої політики.

"Прийдешній вихід Великої Британії з ЄС створює політичні та правові проблеми для політики санкцій, застосованої блоком з метою приборкати ядерні амбіції Ірану та відреагувати на дії Росії в Україні, як стверджують деякі нинішні і колишні політики", - пише The Wall Street Journal.

"Великобританія відігравала важливу роль у все активнішому - і дедалі ефективнішому - застосуванні ЄС політики санкцій", - вважає Річард Нев'ю, колишній високопоставлений співробітник Держдепартаменту з санкційної політики.

"Британія була потужним прихильником санкцій проти Росії через її втручання в Україні, виступаючи як великодержавний союзник канцлера Німеччини Ангели Меркель і противага державам, подібним до Італії та Греції. Великобританія відіграла ключову роль, перекривши фінансування російських державних компаній у Лондоні, найпотужнішому фінансовому центрі Європи", - йдеться в статті.

"Через кілька років після виходу Великобританії з ЄС, я думаю, ми побачимо (...) значно м'якшу політику стосовно Росії", - вважає Фредрик Весслау, старший науковий співробітник Європейської ради з міжнародних відносин.

Однак мало хто з експертів очікує різких змін, зазначає автор статті Лоуренс Норман. "Великобританія братиме участь у зустрічах ЄС до свого офіційного виходу, хоча її вплив буде знижуватися. Багато заходів збережуться, оскільки ЄС зобов'язаний виконувати рішення ООН щодо санкцій", - пише він.

Британські чиновники також дали зрозуміти, що уряд має намір підтримувати колишню політику. Під час візиту до Києва міністр закордонних справ Борис Джонсон заявив про те, що його країна збереже економічний тиск на Росію, зазначає видання.

"Втім, деякі експерти вважають, що зовнішня політика Британії після "Брекзіту" зміниться, припускаючи, що для Лондона після виходу з ЄС торгові угоди можуть опинитися в пріоритеті перед принципами зовнішньої політики", - йдеться в статті.

"Один європейський дипломат, який раніше засідав у ключовому комітеті ЄС щодо санкцій, заявив, що Британія є країною, яка перевіряла інформацію по списку санкцій і розробляла правову основу для цих заходів - робота, для виконання якої у малих країн ЄС немає ресурсів", - йдеться в статті.

Деякі експерти запропонували способи уникнути ризику, який може становити "Брекзіт" для ефективного режиму європейських санкцій.

У статті, опублікованій в середу, Нев'ю і Девід Мортлок, колишній чиновник Білого дому, закликали Великобританію і ЄС створити спільний орган, який координує розробку правил і пропозицій щодо санкцій, пише видання.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus