The Wall Street Journal. Що стоїть за складними стосунками Володимира Путіна з правдою

03.10.2016 14:00

The Wall Street Journal. Що стоїть за складними стосунками Володимира Путіна з правдою

Відомий американський науковець Стівен Сестанович перераховує п'ять мотивів, які, на його думку, спонукають Путіна казати неправду. І перший з них: "Путіну є що приховувати. Щодо інциденту зі збитим MH17 він міг би зізнатися, але тоді було б важче і далі брехати на тему російської військової присутності на сході України".

"Минулого тижня західна преса сильно напосілася на Володимира Путіна, і з-поміж лейтмотивів була тема брехливості", - пише в блозі The Wall Street Journal Стівен Сестанович, старший науковий співробітник Council on Foreign Relations (США).

Сестанович перераховує п'ять мотивів, які, на його думку, спонукають Путіна казати неправду.

1. Путіну є що приховувати. "Звичайно, він міг би зізнатися щодо інциденту зі збитим MH17", - пояснює автор, як, наприклад США визнали, що в 1988 році збили іранський лайнер. "Але тоді було б важче і далі брехати на тему російської військової присутності на сході України", - йдеться в статті.

2. "Путін думає, що всі ми брешемо так само, як і він", - продовжує Сестанович. Експерт вважає, що досвід роботи в спецслужбах спонукає Путіна сумніватися в правдивості інших людей.

3. "Путін "вдруге переробляє" неправду, яку кажуть йому інші", - зазначає автор. Некритичне ставлення до інформації, поширюваної спецслужбами, - загальна проблема, але в Росії вона виражена особливо гостро.

4. "Становище Путіна залежить від його здатності приховувати правду. На мій погляд, немає будь-яких доказів його прямої причетності до найбільш приголомшливих убивств у Росії за останні роки", - пише автор, згадуючи про вбивства Політковської і Нємцова. "Але Путін охороняє систему, яка приховує правду про ці злочини, - систему настільки корумповану, що вкрай важко було б вирішити, в чому можна допустити розголос правди, не ризикуючи, щоб зникло усе", - йдеться в статті.

5. Путін не розуміє згубність своєї поведінки. Росія все більше віддаляється від Європи і США. "Російський президент погано вміє зважати на інтереси своєї країни, - підкреслює автор. - Чи може бути суворіший обвинувальний висновок, аніж цей?"

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus