The Wall Street Journal. Українська заручниця Путіна (редакційна стаття)

09.03.2016 15:00

The Wall Street Journal. Українська заручниця Путіна (редакційна стаття)

У понеділок ЄС закликав Росію звільнити пілота гелікоптера Надію Савченко. Мінські домовленості є інструментом, яким Захід тримає зв'язаними руки Києва, поки Москва продовжує зневажати суверенітет і недоторканність України. Українці не коряться, і лейтенант Савченко стала головним міжнародним символом опору, який Київ чинить сусідові-хулігану.

"Для української льотчиці Надії Савченко, яка перебуває в російській в'язниці, вівторок став шостим днем ​​без їжі і води, - повідомляє редакція The Wall Street Journal. - 34-річну жінку, ветерана війни в Іраку, вже два роки утримують в російському полоні. Сухе голодування вона почала минулого четверга - після того, як російський суд, який веде процес за висунутим проти неї обвинувачення у "військових злочинах", відклав її останнє слово".

Редакція повідомляє про отримання електронного листа від президента України Петра Порошенка, в якому той від імені Києва просить Захід "посилити тиск" на Москву, щоб домогтися звільнення Савченко. Журналісти нагадують, що в понеділок ЄС закликав Росію звільнити лейтенанта Савченко, цитуючи Мінські домовленості, проте в той же день українські збройні сили нарахували понад 50 провокацій з боку бойовиків, в тому числі з використанням забороненої за Мінськими угодами важкої артилерії.

"Іншими словами, ці домовленості залишаються інструментом, яким Захід тримає зв'язаними руки Києва, поки Москва продовжує зневажати суверенітет і недоторканність України. Українці не коряться, і лейтенант Савченко стала головним міжнародним символом опору, який Київ чинить сусідові-хулігану", - резюмує редакція.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus